Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Seara buna,
Fie ca Sfintele sarbatori sa va aduca numai bucurii, incredere, lumina in sufletele, sanatate..si cat mai multe clipe minunate alaturi de voastre si de persoanele drage.



http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Multumim frumos pt aprecieri! Si tie lulu ca le-ai anuntat pe fete, nu stiam, meriti un buchet mare de .


Vreau sa va urez tuturor Craciun fericit alaturi de cei dragi si un mosh cu sacul plin!


Sarcini ushoare si bb-i sanatoshi noilor gravidutze, sanatate si rabdare mamicilor!





mami de Katya Natalia si Sofia Alena

album bb-lushe
odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

gabitza Eu le dau din a 15-a zi 2 picaturi de vigantol pe zi, dar calciu inca nu. Vedem ce ne zice neonatologul cand mergem sa facem vaccinul BCG pe care nu ni l-a facut in spital pt eram sub greutate si il facem cand ajungem la 2,5 kg. Sper ca suntem pe drumul cel bun...dupa o saptamana acasa fetele au luat fiecare cate 200 grame, dar deocamdata le alaptez (intr-un program haotic) si doar cand cer papica amandoua deodata ii dau uneia lapte praf sau cand nu se satura la san. Am vazut sfatul laurei referitor la pusul bb-ilor la san cat de des si cat de mult se poate; eu una le pun la fiecare masa dar nu sug niciodata mai mult de 15-17 minute pt ca adorm si de aia uneori e nevoie de suplimentul de lapte praf. Cu mulsul nici eu nu prea ma descurc si de cateva zile am abandonat operatiunea...am zis sa nu ma stresez o vreme de teama sa nu pierd laptele. O sa incerc din nou zilele astea.

lumy_clt Eu am facut doar triplul test si imi iesise si mie un risc destul de mare de varsta dar in afara zonei de ingrijorare; eu nu cred ca trebuie sa te stresezi pt ca in cazul gemenilor rezultatele de cele mai multe ori sunt eronate, plus ca releva doar un indice statistic. Eu cred ca ecografia este de baza pt urmarirea evolutiei intregii sarcini. Deci un eco performant si un ochi bun sunt tot ce ai nevoie.



mami de Katya Natalia si Sofia Alena

album bb-lushe
odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:



CRACIUN FERICIT , sa aveti parte de tot ce este mai frumos si bun!





Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)


Album 1 Album 2 Album 3 www.flickr.com/photos/tatianagut" target="_blank">Album 4 ALBUM NOU Copilasi ian-feb2004 www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">Mamici ian-febr 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

am ramas in urma....:(((
CRACIUN FERICIT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dragele mele, sper ca ati avut un Craciun minunat alaturi de cei dragi.
Noi suntem bine, fetitele au deja 5 luni, iar de Craciun au fost tare dulci. www.flickr.com/photos/monicahhh/4218556874/" target="_blank">Asa aratau.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynutza spune:

sunt proaspat mamica si ma bucur ca sunteti aici ptr a putea discuta!minunile mele sunt sarah madalina & ingrid argentina 10.11.2009 ptr voi toate si sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza21 spune:

Salut toate mamicile si viitoarele mamici de gemeni.
Sunt si eu o viitoare mamica de gemeni, la prima sarcina.
Brotaceii mei se vor numi Dragos si Denisa. Sarcina este destul de avansata, 27 de saptamani, dar spre rusinea mea nu am avut timp pana acum sa urmaresc si sa particip la discutii.
Dupa sarbatori urmeaza sa intru in concediu prenatal, asa ca unica mea preocupare va fi sa ma informez cat mai bine in tot ceea ce priveste viitoarele mele comori.
Rog moderatorul sa ma includa si pe mine pe listuta voastra.
As avea o intrebare pentru voi... In general sarcina mea a decurs bine pana acum. Singura problema cu care ma confrunt este somnul. V-ati confruntat cu dureri de burta (muschi, ligamente?) sau dureri inghinale in timpul somnului? Sunt groaznice dar dispar imediat ce m-am ridicat din pat. Uneori am impresia ca voi ajunge sa dorm sprijinita in fund.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

Salutare la mamici, burtici si bebisi cuminti!!!Tynutza felicitari pentru bebelinesa fie cuminti si papacioase!!Noi am fost cu baietii la munte, nu ma asteptam sa le placa atat de mult sa mearga cu saniutza, iar acum de sarbatori am tinuto din vizita in vizita abia am reusit sa ne mai adunam pe acasa si ne linistim putin!Ne laudam si noi cu un dintisor la Isak fara maraiala si fara febra!!!Sa vedem la urmatorii cum va fi!!!Uram si noi un an nou cu multe multe impliniri pe toate planurile la toti si multa sanatate!!! Salutari calde de la Stockholm !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

madutza21 Sarcina ushoara si bb-i sanatosi! Eu am dormit toata sarcina pe o parte sau pe alta, dar spre safrshit nu prea mai imi gaseam locul si amortzeam repede. M-a ajutat foarte mult o perna pt gravide pe care mi-am cumparat-o de pe net. Uite-o aici - este cea sub forma de semiluna de pe fotoliu. Dureri de ligamente am avut si eu si tot timpul ma temeam sa nu fie contractzii...poti sa iei linistita no-spa.


mami de Katya Natalia si Sofia Alena

album bb-lushe
odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, in familie


Mergi la inceput