Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(43)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

buna ziua, mamici de gemeni

am si eu doi gemenasi nascuti pe 6 nov 2009 dupa cum vedeti la semnatura

va citesc de mult, dar mai greu e cu scrisul... va admir pe toate, sunteti asa eficiente, as vrea sa-mi administrez si eu timpul asa bine, momentan sunt singurica cu bebelusii , si sotul cand vine de la munca... mama care locuieste aproape mi-i scoate afara cand e timpul frumos, abia astept sa vina primavara sa iesim zilnic

am vrut sa va intreb: voi va imbracati gemenii la fel? ai mei nu sunt identici, sunt dizigoti si nu-mi place deloc sa-i imbrac la fel... mama ma cearta, zice ca ar trebui sa fie imbracati la fel ca sunt gemeni... mie insa mi se pare ca fiecare are personalitatea lui, sunt fratiori dar diferiti totusi, daca ar fi fost identici cred ca as fi fost de acord, dar asa...

va pup, sper sa pot tine pasul cu voi, am invatat o gramada de la voi pana acum

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de Emil-Gabriel si Dragos-Mihai (6 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

buna ziua, mamici de gemeni

am si eu doi gemenasi nascuti pe 6 nov 2009 dupa cum vedeti la semnatura

va citesc de mult, dar mai greu e cu scrisul... va admir pe toate, sunteti asa eficiente, as vrea sa-mi administrez si eu timpul asa bine, momentan sunt singurica cu bebelusii , si sotul cand vine de la munca... mama care locuieste aproape mi-i scoate afara cand e timpul frumos, abia astept sa vina primavara sa iesim zilnic

am vrut sa va intreb: voi va imbracati gemenii la fel? ai mei nu sunt identici, sunt dizigoti si nu-mi place deloc sa-i imbrac la fel... mama ma cearta, zice ca ar trebui sa fie imbracati la fel ca sunt gemeni... mie insa mi se pare ca fiecare are personalitatea lui, sunt fratiori dar diferiti totusi, daca ar fi fost identici cred ca as fi fost de acord, dar asa...

va pup, sper sa pot tine pasul cu voi, am invatat o gramada de la voi pana acum

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de Emil-Gabriel si Dragos-Mihai (6 noiembrie 2009)


Sa-ti traiasca si bine ai venit!
Procedezi foarte bine cu imbracatul, parerea mea. Fiecare copil e unic, chiar daca ar fi fost identici, tot 2 oameni diferiti ar fi fost. Asa, de amuzament, sa ii imbraci uneori la fel e o chestie, dar sa-i tii tot timpul imbracati identic e o greseala dupa parerea mea. De aici urmeaza privitul lor ca un tot unitar, o sa li se spuna "gemenii", nu Emil si Dragos, o sa se astepte lumea sa fie si sa faca totul la fel. Ori fiecare e unic si e bine sa incurajeti tot timpul individualitatea fiecaruia.



Elyana te pregatesti de botezat?



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Elena asta eraaaaaa ... multumesc mult...
Intrebare... daca tot te-am prins... unde le-ai facut?

Clara multumesc mult Daca gasesti o poza in care sunt mai vizibile, poate ma inspir.

Laura deocamdata imi fac temele.. finutul e pe drum... adica mai dureaza vreo luna... dar am zis sa caut idei

ariadna33 bine ati venit. Eu nu's lamurita daca ai mei sunt sau nu sunt identici... eu clar nu-i vad identici... multi insa nu-i deosebesc... Oricum, asta nu-i motiv sa-i imbraci sau nu la fel... fiecare face cum crede...
Ai mei sunt mereu imbracati diferit... daca nu complet diferit, macar ceva e alta culoare: caciula, incaltarile sau pantalonii
Deja stiu care ale cui sunt, si daca indraznesc sa-i imbrac invers, protesteaza... fiecare cu tzoaelele lui


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">Scrisoare pentru Mos Craciun (ely1)


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Capitol nou

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147676


Mergi la inceput