***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(112)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana13

Primiti colinda? Cintam tare!
http://www.youtube.com/watch?v=YwsGq2xGvDo

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)




demential Pati ! cu drag !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Fetelor, unde mai pot merge copiii sa-l vada pe Mos Craciun in Bucuresti in afara de Herastrau? In vreun supermarket, ceva, stiti?

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare,

Ioana_Cluj, l-am vazut de vreo 2 ori pe Patrik al tau..ce serios si scump e

vaz ca toata lumea s-a retras la gura sobei sau se comunica pe mail.

Io nu renuntz, inca pt ca nu as fi un exemplu bun, nici pt copii, sa ii fac sa renuntze sa faca parte dintr-un grup, in care se simte bine. Asa ca va chem inapoi, si folositi mai des butonul ignore.
Asta incerc sa le tranmit la copii mei: intotdeauna vor fi oameni de toate "culorile"..e bine sa ii recunosti si sa iti traiesti viata frumos.

Anyway...am scris un mail ..in legatura cu sedinta de joi, R nu va merge la scoala la 6 ani ci de la 7. O decizie luata la comun.
Asa ca planurile se modifica.
Ma bucur ca o sa am copii un an la gradinitza, la comun

Noi azi impodobim bradul, Deja o vedeam pe Elisa lu Vas si il inregistram pe David al meu. Oare unde o fi Paflo care scria acu ceva timp: e minunat sa traiaesti sarbatorile prin okii copiilor nostri.
La noi ard lumanarile peste tot..al mare s-a si fript. avem o crema buna contra arsurilor, o folosesc astia prin spitale..in romania se gaseste sub Diadermin.

Cum faceti fatza frigului? iar la noi la 9 erau Minus 15 grade..record cred pt germania..si a nins asa vreo 2 degete.

pe 24 iar avem si noi pe Mos,...un bunic..abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

CarLa, la mall baneasa e mosul, cu spiridusi, ii imbraca pe copii in elfi si ii plimba pe acolo... Sunt ingloo-uri si tot felul de santa-toys... Dar cred ca doar in we, de ex vineri nu era nimeni... Ce-i drept era si tarziu - peste 10.30...

Ah, am prins vineri ( fara sa stiu) noaptea reducerilor, 50% la GAP, am rupt :D

Sunt fff multumita de cauciucurile mele, michelin alpin, le recomand. Am iesirlt din zapada de peste praguri...

Didi, ai dreptate, ignore ar tb folosit mai des :) cu toate ca exista si forumuri private, cu only member acces ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Didi, ai dreptate cu "ignore", dar daca ar fi atat de simplu sa functioneze cu un buton, ce bine ar fi!
Cred ca ne-am intersectat pe culoarele facultatii. Voi ati mai prins cursuri in cladirea veche din Moxa, cea care statea sa se darame si in care era mai frig decat afara? V-ati plimbat intre Cibernetica, Comert, ASE-ul vechi, Moxa si Grivita? Nica mi-a placut si mie, Stoica de statistica la fel si mai era un moshulet haios de probabilitati. Mai era si un prof tanar de programare despre care se zvonea ca e gay, nu mai atiu cum il chema, ne-a chinuit rau cu Cobolul. La Scarlat am avut si eu lucrarea de diploma si il apreciam mult, asta pana intr-o zi cand m-a mangaiat pe par, fiind la el in birou, mai mult decat orice limita maxima admisibila prin absurd.
Si in Bucuresti au fost -9 grade, noi nu avem nicio sansa sa stam in casa, Saby vede pe geam copii pe derdelus si ne taraste afara, la zapada, inca nu ne-a cerut sa-i luam saniuta.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

CarLa, la mall baneasa e mosul, cu spiridusi, ii imbraca pe copii in elfi si ii plimba pe acolo... Sunt ingloo-uri si tot felul de santa-toys... Dar cred ca doar in we, de ex vineri nu era nimeni... Ce-i drept era si tarziu - peste 10.30...

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an

TATI,, www.helpsonia.com , din familie

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and (shout=www.dictionarenglezroman.ro/dictionar/shout" target="_blank">chiot, strigat, tipat, aclamatie) ."


Multumesc, e departe rau, ajung si mai greu decat in Herastrau.
Stau in Titan, ma gandeam ca poate prind vreun mos de sanie prin ior, tineretului sau cora, auchan, selgros pantelimon, prin zona.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

La real ar mai putea sa fie... In arad e .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Hai ca va bombardez! Poze de la sanius, pe trotuar linga bloc http://picasaweb.google.ro/ioana1303/Iarna#

Didi, la iarna ii fac fata ce e musai, dar daca ma intreba cineva pe mine, faceam primavara acum.

No, trebuia sa adoarma si a venit...
Edit: copilu'



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

L-am gasit, e la Real, o sa mergem in Vitan, desi nu suport parcarea aia subterana si cu masina asta mare nu stiu daca am loc, ca n-am intrat niciodata. O sa va dau detalii despre cum "functioneaza" mosul de acolo, dupa ce ii facem o vizita zilele urmatoare.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Domnitzelor, acu pe CNN e un reportaj despre Revolutia Romana


Kay, oare sa inteleg ca tu in ultimile 6,7 luni ai castigat la loto..si noua nu ne spui..ntz, ntz..

Edit: Carla, asa e..dar la statistica am avut altu. Io statistica am inteles-o, i-am vazut scopul abia cand am facut-o in fac de sociologie. Au fost multe materii care nu le-am vazut rostul.
Insa, revelatia a venit, cand am cunoscut o studenta la economie la Uni din Mannheim. Cand i-am vazut cursurile pline de formule, multe econometrie cum faceam noi cu Pecican m-am simtit bine. si mi-am dat seama ca avea dreptate un prof de econometrie (avea un handicap la mana) si inca unul de Cibernetica care ne spunea ca nu poti vorbi de economie daca nu stii matematica.

Mergi la inceput