Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *30*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Delia, poza in care rade cand vede sanul e printre preferatele mele.

Bey, da' cu slingu' asta a fost din filme! Cu vreo ora inainte sa plec ma apuc eu sa-i scriu Dianei ( cea care mi l-a vandut) ca mi se pare ca nu tin copchila cum trebe. Ea zice, pai hai sa vedem si ma apuc sa fac poze sa-i trimit. Imi da ea explicatii ce si cum si plina de avant zic hai ca incerc acuma la supermarket sa vad daca am priceput. N-am mai apucat!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hai ca am reusit si eu sa fac un dus si am calcat si camasa sotului pentru maine! As bea o bere cu niste alune-ceva, dar nu am...
Uka, ma crezi ca habar nu am unde e Premamanul asta?! Nu am mai iesit la shopping de secole, eu doar Cora si Carrefour mai stiu! Banuiesc ca e in vreun Mall!
Ioanna, Panadol stiu si eu ca e OK sa ii dai. La fel si Nurofen. Dar Novocalmin zau ca nu i-as pune! Eu am pus Novocalmin la copii doar cand aveau febra peste 38,5 si nu scadea cu nimic altceva.
Crocodana, dar vitamine iei? Macar calciu+magneziu, e foarte important. Stiti ca si eu m-am plans de stari de rau. Va dati seama ca noi trebuie sa producem in jur de 700-800 gr de laptic pe zi (cred!), si din ce in ce mai mult! Nu degeaba balotam toate ciocolate si prajiturele la greu! Eu una m-am cam saturat de senzatia asta de foame permanenta, dar ce sa fac, trebuie sa-mi ingras micuta si sa-i fac bulanase pufoase!
Madalina, tu esti in tura de noapte, vad eu! Auzi la ea, sa doarma 3 ore astazi! Innebuneste saraca Monikus daca te aude!
Raluca, dar te-ai intors sa cauti slingul? Ca ma gandesc ca nu e asa tentant si nu-l ia nimeni!
Eu sunt dezastru, la putin timp dupa nastere mi-am uitat fetita la usa. L-am bagat pe Andrei in casa, am bagat sacosele si am inchis usa. SI deodata il vad pe Andrei ca imi face semn disperat catre usa si striga Maaami, bebe!!!!! Eu sa innebunesc, deschid usa si vad cosuletul cu Emma pe presul de la intrare, uitasem de ea! Bine, asta era pe la inceput, cand inca nu ma obisnuisem cu ideea ca am doi copii!!!! Dar am ramas cu trauma, cand conduc mereu intorc capul sa vad daca e bebe in spate si nu am uitat-o pe undeva!


Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Delia, deci am vazut eu bine!!! SUPERBA masuta!!!! Astept poze sa ma delectez!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Uka, ma crezi ca habar nu am unde e Premamanul asta?! Nu am mai iesit la shopping de secole, eu doar Cora si Carrefour mai stiu! Banuiesc ca e in vreun Mall!


Eu il stiu pentru ca in Constanta nu avem decat 3 magazine pt bebei mai ok: Z, Mothercare si Premaman ..ar mai fi si Zara.
Chiar, voi din ce magazine cumparati hainute? Comandati si pe net?

Uka, cea mai fericita mamica deCarina - 14.09.09
Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!
Cea mai haioasa craciunita

Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


Ehe-he, a aparut primul zimtisor la Erick . Am vazut toate pozicile si videourile, e un scump si jumatate baietelul vostru . Vorbaret nevoie mare . Aida, voi scrie si eu povestea noastra, sper sa am timp pana la majoratul fetei

JD, bine ai venit . Baietelul e un dragalas, sa va traiasca .

Monica, mai, ma bagi in boale cu negresele alea . Acuma spune si reteta, poate se urneste si putoarea de mine sa faca ceva si sa nu mai poftesca la pozele altora . In alta ordine de idei, Dragoselu e delicios cum se tot joaca el cu balonul .

Selen, ce bine ca sunteti acasa si ca Ebruska e sanatoasa tun! De-acum singurele griji sa fie cu ce rochite si bentite se imbraca fata

Ioanna, pupam baiatul care vorbeste cu danteluta de la plapumioara



.....va urma ....







Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Delia, si eu am remarcat masutza, arata intr-un mare fel.

Cristina, tot mai sper ca l-a gasit cineva si mi-l va aduce maine. Vaaai, faza cu fetitza e de filme:)))))))))


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Eu sunt dezastru, la putin timp dupa nastere mi-am uitat fetita la usa. L-am bagat pe Andrei in casa, am bagat sacosele si am inchis usa. SI deodata il vad pe Andrei ca imi face semn disperat catre usa si striga Maaami, bebe!!!!! Eu sa innebunesc, deschid usa si vad cosuletul cu Emma pe presul de la intrare, uitasem de ea! Bine, asta era pe la inceput, cand inca nu ma obisnuisem cu ideea ca am doi copii!!!! Dar am ramas cu trauma, cand conduc mereu intorc capul sa vad daca e bebe in spate si nu am uitat-o pe undeva!


Vai cat de tare ! Rad singura in miez de noapte!
Eu am o prietena care si-a uitat copilul la plaja! Nu numai ca l-a uitat dar mergeam spre masina si ea avea sentimentul ca a uitat ceva ..la un moment dat exclama "Bai..copilu' " Am lesinat de ras, dar tot ea s-a suparat pe noi ca niciuna nu ne-am dat seama...ne batuse rau soarele in cap in ziua aia

Uka, cea mai fericita mamica deCarina - 14.09.09
Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!
Cea mai haioasa craciunita

Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Uka, mie imi plac mult hainutele de la C@A. Dar nu cred ca e si in Constanta. Oricum, eu nu sunt cea mai in masura sa discut despre magazine de firma, ca eu nu prea cumpar de acolo. Eu sunt cu din astea, mai ieftinute, ca altfel as da faliment. Doar in perioadele de reduceri mai intru si in alea scumpe. Copiii cresc asa de repede si multe haine abia daca au apucat sa le poarte, asa ca acum nu ma mai bag decat la strictul necesar.
Dar sa stii ca la Mothercare au haine de o calitate exceptionala. Tot ce am avut de acolo a rezistat foarte-foarte bine.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


Cristina, nu esti singura care a uitat copilul . Parintii mei m-au uitat in tren cand aveam 2 luni si si-au dat seama dupa vreo jumatate de ora . Din fericire nu ma luase nimeni altcineva . Ei zic ca era noapte si erau adormiti, or fi fost si ei obositi .



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Si ii urez si eu bun venit lui J.D.,, in felul meu propriu si personal: un colaj in care frumosul Finn (ador numele asta) este cap de afis. Trebuie sa-si cunoasca colegii,nu?
Probabil v-ati saturat de mine si colajele mele, dar am bagat si 2 perechi de gemeni dulci dulci , trebuie sa-i vedeti Si pe frumosul Stefanut l-am bagat, multi pupici si sanatate si de la mine!
Si pe ici pe colo am actualizat poze, ca, de, crestem repede!
Noapte buna!

Uka, cea mai fericita mamica deCarina - 14.09.09
Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!
Cea mai haioasa craciunita

Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput