Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *30*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Delia, soimita ta e o scumpa! Si urmand sfatul Luciei, am inceput sa ma uit si eu prin poze, sa vad ce mai are lumea prin casa, ce culoare de gresie, mobila, daca e dezordine prin camera, etc! Si am vazut masuta aia super faina. E facuta cumva din crengi? Ca mie asa mi s-a parut!!!! Nu ai o poza cu un prim plan, sa o vad mai bine?
Apropo de ce mai apare prin poze, am remarcat ca intr-una din pozele mele se vede sifonierul deschis cu o super-mega dezordine prin el, haine aruncate claie-peste gramada! Ma gandeam ca o sa observe Lucia ce "gospodina" sunt!
Carinablanca, sper ca nu te-ai referit la novocalmin supozitoare!!!! Ca astea sunt foarte puternice si scad febra mult, nu poti sa-i dai asa ceva preventiv. Da-i doar paracetamol si tine-o sub observatie!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia79


Chiar de la tine m-am inspirat , stii ca ai pus tu o poza dintr-asta cand eram gravidute si mi-a ramas in minte.

da, imi amintesc cat de mult mi-au placut ..insa eu am doua manere la carut si nu am pe ce sa i-o pun....patut avem sport....dar e o jucarica foarte frumoasa.
Si nu stiu de ce imi face impresia ca te mai bagi si tu la o odisee sa ii faci un baietel lu' tati ca am vazut o suzeta cu minge de fotbal
Am fost si eu zilele trecute intr-un magazin de copilasi si ma uitam numai la rochite si fustite

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Delia, soimita ta e o scumpa! Si urmand sfatul Luciei, am inceput sa ma uit si eu prin poze, sa vad ce mai are lumea prin casa, ce culoare de gresie, mobila, daca e dezordine prin camera, etc! Si am vazut masuta aia super faina. E facuta cumva din crengi? Ca mie asa mi s-a parut!!!! Nu ai o poza cu un prim plan, sa o vad mai bine?
Apropo de ce mai apare prin poze, am remarcat ca intr-una din pozele mele se vede sifonierul deschis cu o super-mega dezordine prin el, haine aruncate claie-peste gramada! Ma gandeam ca o sa observe Lucia ce "gospodina" sunt!
Carinablanca, sper ca nu te-ai referit la novocalmin supozitoare!!!! Ca astea sunt foarte puternice si scad febra mult, nu poti sa-i dai asa ceva preventiv. Da-i doar paracetamol si tine-o sub observatie!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL


hai ca ai fost tare cu poza prim plan ca sa vezi mai bine ....
si sifonierul meu sta sa explodeze....nici macar nu se inchide

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

carina da' ce de-a mancarica ti-a spus sa-i dai la bebe...mere rase cu cereale deja ?
Vai ca eu abia astept sa-i fac suculete....mai beau si eu sa ma vitaminizez ...ca asa pt mine nu am chef sa fac...dar pt putza mica....

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


Raluca, ce rau imi pare ca ti-ai pierdut slingul .Lasa ca iei altul, bine ca n-ai pierdut papusica, vorba lui Luto . Si mi-a placut grozav colajul de pozici cu Natalia, mi-a ramas in minte cea cand rade ea la vederea tzatzucii . Bestiala! Si vazusem mai demult, tot in pozele tale, ca are un body pe care scrie Qui suis-je? super

Uka, foarte frumoase poze, iar protagonista e o dulceeee . Sa va fie de bine intalnirea constantencelor . Si super ideea cu amprentele-tablou, il rog si eu pe mosu sa presteze

Croco, poate de la oboseala te-ai simtit mai rau, mai slaba. Incearca sa dormi ori de cate ori doarme si buburuza. Pup fetele . Si eu am zile cand ma doar efectiv ficatul de oboseala , dar trec toate.

Oare cum se mai simte IuliaPapusa?

Cretulinul Aidan a facut vaccin si o mica reactie la vaccin, offff, pupam buzicile frumoase . Sa-l urmaresti si de temperatura

Cristina, Luto, mie nu mi-a venit nici un ciclu si nici nu am mai ajuns la dr sa-mi pun sterilet. Poate in ianuarie . Eu din experienta mea cu anticonceptionalele stiu ca ar trebui sa regleze ciclurile, nu sa le dea peste cap. Eu una nu mai pot inghiti pastile, m-am saturat .

Dana, ce frumos veti petrece sarbatorile cu bunicii , super! Sa profitati din plin si sa va lasati rasfatati. Pupa soimita pe Ana la vaccinel, offf, mititica de ea . Si eu abia astept sa ma tina soimita de dupa gat

Cristina, ce copii frumosi ai! Andrei e un nazdravan, iar Emma e o frumoasa ochioasa si cuminte . Si ce daca n-are inca pletute? Lasa, este timp si pt pletute . Ce frumos a spus Monikus: Andrei patiseru' . Draga mea, parul tau arata ca-n reviste, nu stiu de ce tot spui tu ca-i rar etc...

Monikus, sunteti niste frumosi cu totii . Sa va fie de bine botezul si sa va traiasca micul crestin. Iti sta foarte bine roscata, sa stii


trimit.....






Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

tocmai ce am terminat si noi de mancat si ne pregatim de culcare. am fost la plimbare de la 4 la 8 chiar daca afara au fost -6 C. n-avem probleme cu frigul pt ca desi in ziua in care s-a nascut Finn a nins in salon era geamul deschis si asa a stat mereu pana am plecat acasa.
multumim mult pt primire fetelor si imi pare bine ca v-a placut soricelul.

Luto - m-ai intrebat daca e bine in Cehia. Praga e super, inca e ieftin, sunt outleturi multe, transportul in comun este extraordinar, salariile sunt bune, iar eu pot sta acasa intre 2 si 4 ani cu Finn. Nu prea am de ce sa ma plang...

Multumesc Manga, Dana, Crocodana - de 2 ori pt ca m-a complimentat si pe mine, - si Madalina pt aprecieri. creste pipota in mine ca la gastele indopate. ca oricum nu sunt departe.



http://picasaweb.google.com/joanadane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Carinablanca, sper ca nu te-ai referit la novocalmin supozitoare!!!! Ca astea sunt foarte puternice si scad febra mult, nu poti sa-i dai asa ceva preventiv. Da-i doar paracetamol si tine-o sub observatie!


eu i-am pus lui Carol o jumate de supozitor cu novocalmin preventiv dupa vaccinul de 2 luni si n-a fost nici un fel de problema si i-am mai dat, tot preventiv, panadol baby (la care am renuntat pe riscul meu dupa primii 2 ml)

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:


Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

2. Ati vazut pe undeva bentite din alea cu fundite care se pun in cap la bebeii fetite?


Si la Prémaman au bentite frumoase foc. Si noua ne plac. Dar vezi ca unele sunt mici si strang, ia-i masura capsorului cu ceva daca nu o iei cu tine "la proba" pe dulceata mica.



Uka, cea mai fericita mamica deCarina - 14.09.09
Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!
Cea mai haioasa craciunita

Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

AIDA ai baiat mare deja cu primul dintisor ,spun la toata lumea ca avem un bebel cu primul dintisor si ei vai domne ca e prea devreme si le spun ce ne-ai spus tu mai demult cu Emma si le inchid repede gura.
SANTORINI de ce nu incerci sa faci rost de D3 injectabil si scapi de grija vigantolului pt 2 ani.Eu nu ii mai dau vigantol,ii fac D3.Daca vrei,imi spui si te pot ajuta sa faci rost
LUTO,ai scos nasucu lui Davidelul la zapada?!
MANGA piticu sa-i treaca maraiala.
MONIKUS nu te supara mami ca zice lumea ca seamana cu tati,e super,sa vezi cand zic ca seamana cu mamaie cum e si mama tot vine si spune,a mai zis cutare si cutare ca seamana cu mine si mie imi vine sa urlu
CRISTINA offf,bine ca ai scapat cu bine.Andrei o sa iasa un mare inginer IT
DANUTA bine ca ati facut cu vaccinul si Anuta a fost cuminte. impresionant sotul tau.Ce perioada super se intrevede la parintii tai
Pe mine IRINELUL ma suge si dupa ce a mancat si scoate biberonul din gura si eu ii zic mereu"ma pupi mami?"
CROCODANA sper sa isi revina Ama cu somnu si sa nu o mai doarma burtica,cand va aud imi aduc mereu aminte de noptile cand nu inchidea un ochi si ziua dormea dus
RALUCA ce ghinion sa pierzi slingul...si cum te-ai descurcat in supermarket cu ea? ..acum am citit ca era cu tati
DELIA si eu patesc identic cand e mama dimineata la munca,abia reusesc sa-mi fac repede un 3 in1 ca de cafea nu poate fi vorba...ce scumpa e soimita ta si ce bulbuci face ea .Imi place salopetica ei cu ren,super
CARINA ce fetita mare avem deja incepe pe papica,abia astept si eu sa incep sa-i dau zilnic sa-l vad eu cum deschide el gurita sa pape.Felicitari pentru vestile bune de la dr
am terminat de recuperat
Eu am terminat cu actele in sfarsit si apoi am dormit vreo 3 ore jumate sa pot hoinari linistita pe forum pana la ce ora vreau.Piticu e bine,acu doarme cu mamaie.

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Cristina,esti belea . Fac maine niste poze si ti le trimit pe privat. Da e din crengi facuta masuta

Luto, eu mi-am dorit cu ardoare o fetita si iata ca am primit-o . Acum sincer, mi-ar placea sa am si un baietel, dar tati e atat de indragostit de Sofia, ca nu e sigur ca-si mai doreste un al doilea copil. Dar il pacalesc eu cumva . Pt mine sarcina si aventura de-a fi mamica sunt cele mai frumoase experiente din viata mea.



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput