*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

bertha multumesc de intrebare, cu somnul stam nici rau nici bine. O chinuie premolarii acum, in stanga sus parca are o pietricica sub gingie, e umflata si tare, sper sa iasa curand. Prin urmare, noaptea se trezeste cam de 2 ori: ora 1 si ora 5. Apoi doarme pana la ora 8, de cele mai multe ori cu mine langa ea, mai nou nu vrea in patut nici ea, ca junioara Laurei.

Citat:

Cameliam, ce mai faceti? Cum mai stati cu somnul?


Anca La multi ani!
Da, si eu ma intreb uneori daca nu stau prea mult pe net, am cam redus saptamana trecuta, e prea fain afara ca sa stam cu nasul in calc.

Noi pe-afara iesim cam 2 ore zilnic, cu caruciorul. Merge foarte bine pe zapada, de fiecare data il pomenesc pe barbatu-meu ca a insistat sa luam carucior "de teren" . Facem un traseu de la noi de-acasa pana in centrul orasului, acolo ne plimbam sa vedem luminitele, aranjamentele de Craciun vreo ora si apoi inapoi spre casa. Sa nu va zic ce conditie fizica am , mai ales ca la intoarcere e de urcat un deal, cand nu era zapada era cum era, dar de cand e cu zapada tre' sa imping caruciorul mai cu sarg . Imi place. Ii place si ei, nu zice nici mac cat stam afara asa.

Saniuta tocmai i-am comandat de pe net, initial comandasem de pe bebelusulfericit punct ro si sunt niste neseriosi si mincinosi pe deasupra, cica m-au tot sunat doua zile sa le confirm comanda... povesti. Am verificat si le dadusem numarul de telefon corect. Asa ca acum am comandat una de pe strollers punct ro, sper ca asta o sa ajunga pe miercuri, de Mos sa fie la noi.
Pe zapada ii place sa umble cam 10 minute dupa care vrea in brate.

Azi sunt -8 grade, ma gandesc sa nu ies la plimbarea zilnica cu caruciorul, ca 2 ore e prea mult asa ca o sa iesim de manuta un pic prin curte. Partea proasta e ca nu rezist eu prea mult asa, ca e grea de tinut in brate. Dar azi e si tati in zona asa ca ... vedem.

Hehe, am fost si noi la petrecerea de Mos Craciun de la mine de la serviciu. La luat cadoul a fost curajoasa, dar cand am vrut sa ne facem poza cu Mosul s-a pus pe racnit nu gluma. Poate la anul . Sau sa vedem, ca urmeaza petrecerea de la serviciu de la tati, poate acolo avem mai mult curaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

si david cere in brate...am iesit 2 zile asa...dar nu mai pot de maini si de mijloc...azi iesim si cu tati si poate e mai bine, nu se mai miorlaie cand calca pe zapada..parca e o matza

Cristina - mami de DAVID - ANDREI

BLOGUL LUI DAVID SI AL MEU


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

In casa tot la 26 de grade va place sa stati? Poate e prea mare diferenta de temperatura totusi si de aia nu-i place iarna afara. Noi stam la maxim 21 de grade, dar in general sunt cam 19.5-20 de grade la ea in camera. Chiar mai rece noaptea cand doarme si e in sacul de dormit, am remarcat ca doarme cu mai putine treziri daca e mai racoare la ea in camera.

Citat:
citat din mesajul lui malinas
E frig, e zapada, lui David nu-i place nici zapada, nici frigul asa ca stau in casa de cand a inceput sa ninga.Inca un pic si ma urc pe pereti.L-am scos in fiecare zi afara pe DAvid, am zis ca poate ii trece supararea pe zapada, dar nici gand.Cum il las pe jos face 2 pasi si vrea in brate, daca nu-l iau incepe sa planaga, iar dupa ce il iau in brate vrea in casa, daca nu o iau spre usa blocului incepe sa planga, dar cand vede ca intru in lift chiuie de bucurie.Deci clar nu e fan zapada, asa ca vreau si eu in Australia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

http://www.strollers.ro/Saniute/Sanie-Copii-Alpen-Albastra_codeALP-996801.aspx

eu am gasit-o pe asta si imi place la nebunie, dar nu stiu cand o pot livra..

Cristina - mami de DAVID - ANDREI

BLOGUL LUI DAVID SI AL MEU


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebecris

http://www.strollers.ro/Saniute/Sanie-Copii-Alpen-Albastra_codeALP-996801.aspx

eu am gasit-o pe asta si imi place la nebunie, dar nu stiu cand o pot livra..


Exact asta am vazut-o in Carrefour la 700.000,parca.Chiar ma oftic tare ca n-am cumparat-o,am amanat si acum,cand o vreau..nu mai este .Poate in oras la voi o gasiti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

LA MULTI ANI
Anca_27
Valentina si Alexia de Andutza
Radu de Sorvint
Narcisa de Justme25
Rares de Mada


Sa fiti sanatosi, fericiti si sa va bucurati parintii!
Anca sa ai parte numai de bine si sa fi sanatoasa!

poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Flori76 ma bucur sa te aud din nou! Si eu tot la plictiseala si la dinti ma gandesc. In vizita e altceva.. E bine ca ai totusi alternativa asta.


poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:


Si se facu lumina

Anca, tu vrei cafteala azi de ziua ta??? Cum sa nu mai scrii?! Pai tu stii cu cat drag citesc ce scrii!!! Eu sunt convinsa ca Spiridusul nu s-a suparat dintr-atat ca si ea e fata faina dar cred ca numai ea stie cat e de greu cu 2 nazdrazvani numai de scris pe forum nu i-o mai fi arzand. Sper sa reveniti amandoua

Flori, bine ai revenit, pupam puiutul si pe mami sa reziste, imi pare rau ca e maraici



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Ooooo, ce dulce e! Frumos foc asa cu cheliuta!
Asa seamana cu nashul nostru mic.

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26


Si se facu lumina




poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput
Mergi la inceput