Gravidute prin FIV (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Fetelor ce cantitate de acid folic luati voi, mie mi-au recomandat 5mg. pe zi. Iau multivitamine materna de la Centrum care contin doar 1mg de acid folic asa ca mi-au spus sa suplimentez, mi se pare cam mult 5mg??????


Si eu atat am luat, adica 5 mg/zi de acid folic, cu vitaminele am inceput mai tarziu, prin sapt. 16



mami de Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui castelanaC

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Fetelor ce cantitate de acid folic luati voi, mie mi-au recomandat 5mg. pe zi. Iau multivitamine materna de la Centrum care contin doar 1mg de acid folic asa ca mi-au spus sa suplimentez, mi se pare cam mult 5mg??????


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Mamica in devenire 4+



Dragaico, asa se ia, iei nu iei vitamine se suplimenteaza cu ac folic 5mg, nu te speria ca e mult, e oblicatoriu pana in saptamana 12-14 sa stii, eu l-am luat dianintea conceptiei chiar.
Surplusul se elimina plin urina sa stii, nu face nici-un rau.
Stai linistita si ma bucur pentru tine! Ai repetat la 48 ore beta?
ai dat stirea acasa? sau le dati "bomba" de craciun?
te pup si toate cele bune!


castelana fericita 24+


Nu am repetat beta, aici il faci o data apoi la ecograf, as vrea sa-l mai fac da n-am unde, aici nu poti face analize de capul tau, tre sa ai trimitere de la medic.
Nu le-am dat inca de stire, de obicei vorbim cu ai nostri in weekend, cred ca am sa le spun maine.
Am observat o chestie......slabesc .....am ajuns la 54 de kg, paraca scad pe zi ce trece,

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Mamica in devenire 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello burticutelor

Castelana felicitari pt grasunel. Sa fiti sanatosi si voiosi.

Dragaica papa acid folic ca asa cresc piutii tai sanatosi si destepti. si eu am luat si elevit si 5 mg de acid folic. si am niste pitici pe cinste zise cioara.

iana piticii mei dorm toata noaptea. la 6 dimineata ii trezesc ca sa pape. papa cu ochii inchisi si cand termina isi continua somnul pana pe la 9. ana se mai trezeste noaptea si plange in somn dar cu o suzi se rezolva problema. ar trebui sa o las ain pace sa se linisteasca singura dar il trezeste pe matei asa ca o ajut eu sa se linisteasca mai repede. Am pitici cuminti noaptea nu ma plang. Acusi ai sa strangi tu in brate puiutii.

carmelly trece timpul si o sa admiram si noi poze cu gemenasii tai.


Azi am facut si noi 5 luni asa ca am facut niste poze asa de dimineata. Puteti sa le vedeti AICI.

pupici la burtici si pitici

Daca doriti sa votati un pitic o puteti face AICI

elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Buna fetelor,sunt si eu o proaspata graviduta prin FIV,am aproape 7 saptamani.Da cateva zile am niste dureri in zona lombara(sale) si cate o data ceva care ma apasa in partea stanga in zona ovarului...ce ziceti sunt normale sau ar trebui sa-mi sun dr.Voi v-ati confruntat cu asa ceva???Am tratament cu utrogestan,predinson, cycloproginova si elevit.
Sarcina usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Elenada, cum mai trece timpul....5 luuuuni...
Minunile tale sunt perfecteee!!!
Sa-ti traiasca si ....sa va mearga la fel de bine si de acum inainte o pentru mami si -ci pentru cei mici

Astazi implinim si noi 33 de saptamani

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Castelanaaaaa, sa-ti traiasca voinicelul!!!
Are cam aceleasi masuratori cu cele pe care le avea voinicelul meu la aceeasi varsta
O sa facem niste grasunei

Pysypisi, bun venit si sarcina usoaraaa!
Eu pentru orice fel de durere am luat si iau in continuare no-spa si trece...

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

ELENADA ,doamne ce scumpi sunt si dolofani.Sa fie sanatosi si mamica la fel ,si cuminti in continuare.De acum incep gandurile ca daca nu ma descurc ,ziua mai am ajutoare,dar noaptea nu.

CASTELANA BRAVOOOOO pentru voinicel si pentru mamica.Sa continui tot asa.

EUMADA si fetita ta e o printesa .

PYSYPISI FELICITARIII!!!!!!!!!!

HUSKI CE TRECE TIMPUL

CARMELLY,DRAGAICA,MIRUNA,MANY_BANI,CLAUDIA

iana

32+ mario constantin sisophia elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Pysipisi si eu am avut dureri de mijloc si sub burtica , dureri asemanatoare cu cele de la CM.Intr-adevar am luat no-spa .Dureri din astea tot vei simti.Felicitari pt sarcina si sa dea Domnul sa fie la termen cu bebe sanatos.
Carmelly ce repede trece timpul.Ai inceput sa simti suturile bebicilor?
Elenada ce cuminti sunt piticii tai!Cum i-ai vrajit sa doarma toata noaptea?Sau mai bine zis de cand i-ai vrajit sa faca asta?


+28 cuGeorge-Theodor


AMR 11 saptamani !!!
Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !

http://www.flickr.com/photos/9821718@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Multumesc frumos pt primire fetelor
Sarcina usoara tuturor si sper din tot sufletul ca aceste dureri de spate pe care le am sa fie normale.Doamne ajuta!

+7
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello

fetelor cred ca nu am facut nimic special ca sa ii fac sa doarma noaptea. asa si-au facut ei programul. papau o data pe noapte pe la 4-5 iar eu i-am pacalit sa pape la 6. matei adorme greu dar doarme tun noaptea iar ana adoarme repede seara dar de pe la 3-4 se tot foieste si o aburesc cu suzi sau o pun pe burtica si doarme linistita pana la 6.
cred ca tine si de noroc si de firea copilului.
Iana la gemeni sa stii ca programul e de aur. daca nu le faci program esti mancata. copii papa amandoi o data nu la ore diferite. daca unul se trezeste si vrea papa il trezesti si pe celalalt si ii dai papa.

Pysypisi sarcina usoara si la termen iti doresc si un bebe sabatos. Si eu am avut dureri de spate chiar de la inceputul sarcinii. Din ce cauza chiar nu stiu sincer. poate fi o durere de la ovare care radiaza in spate asa cum se intampla la ciclu. Ovarele fiind stimulate dor la incepul sarcinii. stai linistita si gandeste pozitiv ca ajuta mult sa creasca bebe bine.

Pupici

Daca doriti sa votati un pitic o puteti face AICI

elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput