Puiuti de Randunici 2008!! (345)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

sovi lasa mah, ca se rezolva cu caciula zdravana..cunosc genul asta de 'intamplari' la tuns, d-aia am decis noi ca nu-l mai tundem deloc pana la primavara, desi e zig-zag freza lui
se pare ca anul asta nu se va intalni cu Mosul bietul Mufarin...s-a schimbat conducerea la OSIM, iaca nu mai fac nici brad in sala de consiliu ci doar in hol la intrare, nu mai vine nici Mos, ca si asa e pandemie

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ce de munca pe nicoleta, dar draguti tare, nu-mi teleportezi si mie vreo 2-3?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Si acum sa va spun... Am mers la medicul de familie, Matei are puroi in gat!! Acu fix 2 saptamani terminam 7 zile de Augmentin!! Si ne-a dat penicilinaV parca, sirop... Stefan a racit si el, a stranutat azi intr-o veselie!! Fiindca azi la scoala s-a jucat cu zapada si avea la el manusi de PNA... Si dupa ce i-au inghetat mainile a continuat sa se joace ((asa mi-a povestit el... )are mainile rosii de la ger!! maine sta si el acasa, ca oricum nu aveam cum sa il duc, daca Matei e asa naspa...)...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bubu, iti trimit pe PM numarul meu de Au, de mobil, ok?

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Si acum sa va spun... Am mers la medicul de familie, Matei are puroi in gat!! Acu fix 2 saptamani terminam 7 zile de Augmentin!! Si ne-a dat penicilinaV parca, sirop... Stefan a racit si el, a stranutat azi intr-o veselie!! Fiindca azi la scoala s-a jucat cu zapada si avea la el manusi de PNA... Si dupa ce i-au inghetat mainile a continuat sa se joace ((asa mi-a povestit el... )are mainile rosii de la ger!! maine sta si el acasa, ca oricum nu aveam cum sa il duc, daca Matei e asa naspa...)...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei


sanatate! mai, dar ce ai mesterit tu acolo!!! cata rabdare ai???? sau e antistres? eu fac chestii d-astea de bibileala cand sunt stresata si ma "razbun" pe ele.
acum, ca tot am un "ceva" care ma macina, cred ca ma apuc sa fac iar felicitari si cutii de craciun
si asa, de cateva zile ma uit cu alexoiul numai la filme de Craciun si bem cioco calda cu scortisoara. ne trezim dimineata, ii dam lui teo ceva sa fie ocupat, facem repede coletele, mancam, apoi filmeeeeee, in timp ce asteptam curierul, apoi afara la zapada. in sfarsit imi place si mie iarna!!! ma uit la cum le sclipesc ochisorii de fericire si simt ca ma incalzesc brusc
azi am fost sa luam saniute, caci "batrana" a ramas la valeni. teo a fost fascinat de ea! a stat nemiscat, cum ma opream cu bodoganea. i-a placut si prapaditul ala de brad luminat din parc, m-a intrebat de vreo suta de ori "ce e asta?"...eu: "pomu'", el:"nooooo, amima!"...eu:, "nu, e pomu'", el..."amima, amima!!"...ca sa realizez si eu ca e LUMINA!!!
la capitolul stalceli...azi a gustat baiatul meu prima data o gura de "cacala" calda . tareee a fost incantat! (traducere: ciocolata ). in rest, il asteapta pe "os cacun", vede renii si zice ca-s vaci , rade si zice "muuuuuuuuuu"

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Nici la noi nu e roz,David de la 12 la pranz se simte rau,l-a durut burtica,de dimineata i-a aparut un herpes mare la buzita inferioara,nu a mancat mai nimic,a dormit la pranz-tare ciudat ca el nu doarme la pranz decat atunci cand se simte rau-si normal ca s-a trezit cu febra,dureri de cap,de gat si ceva tuse.Asa avem noi noroc de vacanta.Am fost la dr de familie care ne-a dat retea de homeopate,si antibiotic ,desi vb lui e viral...in fine,nici nu m-am sinchist sa ma duc sa le iau,am vb cu pediatra si mi-a zis ce sa ii dau pana maine cand mergem la ea la consult.Si,ca sa ma binedispuna dr de familie mi-a zis ca mai mult ca sigur va lua si Sam si eu....mama ei de treaba

Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Simo, poate nu luati nimic de la David! Un antiviral ar fi mers... la herpes... sau macar un plasture local (oare e voie)? Sanatate si sa treaca repede!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bubule, nu mai am timp sa stau sa apari, te rog da-mi un bip pe numarul meu de Au de pe mobilul tau, sa-l am si eu. Multam! Si zbor lin!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui sovietica
Liana , moama cu cata acuratete mi-ai dat datele frizeriei. Ma, recunoaste, ti-ai deschis frizerie


m-ai prins ... "Rambo-Style" se numeste si am si mascota

eiii, lasa mai sovi ca il "caciulesti" bine cand iesiti afara, si creste repede, acus vine si primavara

si mufarinul privat de "face to face" cu mosul ; dar lasa ca mosul e baiat de treaba ... pentru chestia asta aduce un cadout doua in plus sub bradut

vad ca nu se lasa bolesnitele intre micuti ...insanatosire grabnica la toti, sa ii gaseasca sarbatorile veseli si refacuti!




"Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa incat nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Buna dimineata!
Nu mai da nimeni o cafea in ziua de azi?
Ati intepenit sub troiene?


Luati de aici! si ceiut si capuccino pt Liana, si veselie!

La bombocino nu ma bag, ca nu-s nici dulce si nici roza!
Sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput