Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *27*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:



Ce zambet frumos are Radulescu , wow, un smecheras in toata regula . Liliac, foarte interesanta povestea voastra si foarte frumos spusa . Multa fericire in continuare

Uka, sa-ti fie de bine cadoul . Acum chiar sper ca citeste mosul forumul

Monica are brad . Asteptam cu interes poze

Luto, mda, Soimita a fost cumintica sambata, ca ieri a fost alta poveste . Pupam dulce volanasele si falcutele lui David, acum ca a implinit 3 luni e numa' bun de insurat . La sezatoarea canadiana nu prea apuc sa citesc, de scris nici vorba. Da as vrea tare mult, daca as avea timp , ca-s faine si fetele de acolo . Uite AICI o surpriza pt tine (ai o memorie ceva de speriat )


Ete ca si Irinel e printisor mare de-acum , chiar si Luta Iuliei . La multi ani !

Trimit ca maraie papusica.......revin



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Manga, si la noi suptul degetelor e in floaare. Mai bine zis baga tot pumnul sau cate un deget sau mai multe ca nu prea se coordoneaza, chiar si dupa masa si de multe ori o gasesc ca o vomitat ca nu stie ea cat de adang il baga. Si degaba incerc suzeta. cand vrea mana asta e iubirea ei. Eu ii scot mana ea imi zambeste si iar o baga. Solutie nu am.

de scumpete de Maria (31.08.2009)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui carinablanca

Manga, si la noi suptul degetelor e in floaare. Mai bine zis baga tot pumnul sau cate un deget sau mai multe ca nu prea se coordoneaza, chiar si dupa masa si de multe ori o gasesc ca o vomitat ca nu stie ea cat de adang il baga. Si degaba incerc suzeta. cand vrea mana asta e iubirea ei. Eu ii scot mana ea imi zambeste si iar o baga. Solutie nu am.

de scumpete de Maria (31.08.2009)

POZE




draga mea, la mine nu mai era cu tot pumnul. baga direct degetul mare si-l suge. cam precoce. mama imi spunea ca fratele meu a inceput pe la 4 luni. i-am pus azi suzeta si dupa ce ca-mi vomase destul de mult si a avut ceva crampe, a vomat chiar tot ce mancase la ultimele 2 meese. si am zis ca nu are rost sa-l chinui, daca n-o vrea. asa ca i-am pus manusele alea pe care nu le-am folosit cand era nou nascut. si e foarte suparat si contrariat ce gust are "soseta" si de ce nu-si mai gaseste degetul, dar asta e. decat sa dua banii pe aparate dentare mai tarziu, sa stea cu soseta pana la 1 an ca nu ma deranjeaza.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009
Asteptandu-l pe Mos Craciun...

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

madyrizi bine ai venit.


anamaria sa va fie de bine botezul. admirat copil dulce foc in poze.

deia ce dulci sunt cei trei iezi cucuieti. soimita ta seamana foarte bine cu tati si e o scumpete, cum scoate ea limbuta. ti-am admirat si silueta si ma intreb cum oare poti avea un abdomen plat la cate luni de la nastere. mie nu-mi iese pasenta sub nici o forma.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009
Asteptandu-l pe Mos Craciun...

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna seara si de la noi!
Nici eu nu reusesc sa dau nimic jos asa ca Maria daca te consoleaza cu ceva suntem in aceiasi barca. Abdomen plat visez eu..Delia draguta poza cu cei 3 copilasi.
http://community.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Si alex baga pumnul tot in gura cateodata se ineaca ca il baga prea adanc. Suzeta nu accepta. Voi celelalte ce faceti cu bebelusii vostrii in aceasta situatie?
http://community.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Vazut poze tare frumoase cu micii crestinati

Elle Anna e scumpå foc..ce frumos a dormit ea in timpul slujbei.eva tare drågålasa..si tortul..

anamaria alex al tau e un frumos.. ce cuminte a stat el cand il ''usura'' popa de niste pår

Delia si eu asteptam poza cu cei trei bebelusi....si ce poze cu tati mandri am våzut zici ca nimeni nu mai e ca ei

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Sårbåtori Fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Uka, Ioanna sa va traiasca puiutii!

Felicitari micutilor crestinati!

Elle, ce dulci sunt papusile tale! Sa te bucuri de ele!

Anamaria felicitari pentru botez! Pup pe micutul Alex. Ma intrebam, e un obicei legat de poza 15?

Delia ce frumos ati aranajat copilasii pentru poze si ce tatici fericiti am vazut.

Am fost si noi in vizita la bunici si am fost rasfatati cu bunatati, iar Alex a adormit la bunicul in brate in timp ce mami manca niste clatite bune.

Iulika acum vazut la stiri ca vine zapada si la noi pana joi. Abia astept.


mami fericita de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



multumim de vizionare, scumpele mele.

sa stiti ca tortul a fost mult mai delicios decat pare. are blat cu nuci, un mousse de ciocolata si o crema cu mascarpone, frisca, portocale si un delicios blat de bezea cu nuci si stafide .. o sa va dau reteta.

monica cum a fost la voi la botez? a fost cuminte puiul?

delia ce scumpa e soimita si ce frumos stau bebeii.

mary felicitari pentru telefon!

claudia sa fie sanatoasa mica crestina isabella. astept pozute cu scumpica. sa stii ca la mine eva a urlat tot botezul, imi era tare teama ca patesc la fel cu anna insa a fost cumintica. am vazut si pozele din cuba .. feerie! si ce silueta ai mami ..

mada, luci

uka super cadouri iti face sotiorul tau!

liliac ce tare e dl radulescu .. are o freza de zile mari si un zambet cuceritor ..

uvegotmail pupam pe mica crestina!

vorbeati de baita .. si annei ii place tare. nu zice nici pas .. urletele vin cand o imbrac .. nu-i place deloc.

cristina uff imi pare rau ca sotul a pierdut procesul .. are si al meu termen pe 28 dec .. cred ca fac cu capul daca ii suspenda permisul .. se poate face recurs? eu stiam ca hotararea e definitiva si irevocabila.

andre este o minune chiara! frumoasa si dulce. iar tu mami .. esti fina si delicata, exact asa cum mi te inchipuiam.

trebuie sa fug la dus si apoi la baita annei ..

va pupacesc!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Manga cred ca o sa incerc si eu cu manusi. Problema mai mare e la noi noaptea cand isi baga mainile in gura si fiindca nu nimereste se zgarie si freaca pe tot capul si se trezeste. In conditiile in care ea nu mai papa noaptea de 2 luni aproape.

Am vazut si eu poze de minune de Chiara. Foarte frumoasa si scumpa.

de scumpete de Maria (31.08.2009)

POZE

Mergi la inceput