Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *121*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

fetelor voi ati vazut fimul "the green mile", eu l-am revazut aseara pe tv1000 a 4-a oara si tot mi s-a zburlit parul pe mine si am plans

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

fetelor voi ati vazut fimul "the green mile", eu l-am revazut aseara pe tv1000 a 4-a oara si tot mi s-a zburlit parul pe mine si am plans

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea




Daaaaaaaaaa, e unul din filmele mele preferate

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

http://home-and-garden.webshots.com/photo/2439526790059518639xwzfnB

Diana-felicitari! La mai mic (no de kg)

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)


mutumesc frumos
mai dar ce familie frumoasa sunteti voi acolo; si bebelina mica.... e rupta tati... ma rog, cu exceptia ochisorilor.

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

saby pemntru maiuta mica, ca sa se faca bine mai repede; nu te speria, burtica se regleaza mai greu, important e sa se simta ea bine si sa pape, ca se regleaza el si kk; noi si acum luam bifiform, o sa luam cam o luna
si pentru adi, sa-si revina si el cat mai repede; presupun ca amanati operatia pentru ianuarie, nu???
si pup dublu pentru tine, ca esti o mamica extraordinara si o sotie la fel

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna fetelor!
DYANA... uau, dar ai slabit ceva! Tine-o tot asa! Eu... ha-ha... cat mai am. Sunt abia la inceput, dar m-am hotarat sa nu ma las pentru ca la anul, spre sfarsit, vreau bb2 si nu se poate asa cum sunt...
Despre invelit... Calin nu prea vroia invelit pana nu i-am luat o pilota pe care o pun invers (adica cu partea lata) si il invelesc in ea. Se mai dezveleste, dar, oricum eu il imbrac mai grosut noaptea (adica cu body maiou pe dedesubt si o pijama mai groasa) ca sa nu am surprize pentru ca la noi, stand la parter, nu e prea cald.

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

FLORIC... exact aia despre cutremur mi-a trimis si mie sotul saptamana trecuta pe mail. Si ghici ce? Mi-am pus intr-un sac, in hol, o cutie cu lapte, apa plata si biberon... just in case. Eu oricum sunt stresata cu problema asta. Acum, cu atat mai mult...

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Perioada mea cea mai grea clar a fost la inceput, dupa ce am nascut. Nu ca nu m-as fi descurcat cu bebe sau ca nu aveam "instincte". Ci din cauza "mediului inconjurator" care ma innebunise de cap, plangeam mult, in fiecare zi, de mai multe ori pe zi. Din cauza asta am pierdut si laptele... Si asta m-a enervat si m-a intristat cel mai tare: ca nu am fost puternica sa le dau naibii la propriu pe toate si sa-mi vad unicul interes: bebele meu si laptele meu pentru bebe. Si acum ma doare chestia asta...

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

saby pemntru maiuta mica, ca sa se faca bine mai repede; nu te speria, burtica se regleaza mai greu, important e sa se simta ea bine si sa pape, ca se regleaza el si kk; noi si acum luam bifiform, o sa luam cam o luna
si pentru adi, sa-si revina si el cat mai repede; presupun ca amanati operatia pentru ianuarie, nu???
si pup dublu pentru tine, ca esti o mamica extraordinara si o sotie la fel

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Pupam si noi triplu , mamica dragastoasa si sexoasa tare, vai ce mul ai slabit , barvo tine-o tot asa, la cat mai multe kilograme pierdute .
Si noi luam acidophilus 14 zile, si deja se vad rezultatele la Maia.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

Perioada mea cea mai grea clar a fost la inceput, dupa ce am nascut. Nu ca nu m-as fi descurcat cu bebe sau ca nu aveam "instincte". Ci din cauza "mediului inconjurator" care ma innebunise de cap, plangeam mult, in fiecare zi, de mai multe ori pe zi. Din cauza asta am pierdut si laptele... Si asta m-a enervat si m-a intristat cel mai tare: ca nu am fost puternica sa le dau naibii la propriu pe toate si sa-mi vad unicul interes: bebele meu si laptele meu pentru bebe. Si acum ma doare chestia asta...

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Intradevar este un subiect tare sensibil alaptatul, lasa ca la bb2 vei sti sigur cum sa procedezi, si asa cum au mai spus si fetele conteaza mult mai mult ca, Calin sa aiba o mamica vesela si fericita langa el, cat despre anticoripi ce pot eu sa-ti spun e ca eu nu am fost alaptata de catre mama mea deloc, si sincera sa fiu nu prea am avut probleme de sanatate, de exemplu eu nu am facut nici o boala a copilariei, iar in afara de cate o raceala mica altceva nu am avut, eu cred ca, conteaza foarte mult si materialul genetic .
Pupam , si nu mai fi suparata.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mai intai sa aducem subiectul pe prima pagina

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput