Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *121*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatza; va invit la cafeluta/ness/cacao/cola/ceai/laptic... si pepsi daca se indura mamica sexy shasa sa va lase si voua
am avut doar 3 treziri azinoapte, dar suntem cam maraiti azi; papica nu vrea, am incercat sa-i dau.... nici titi nici fructisoarele lui preferate- a luat 3 lingurite asa ca sa nu zic ca nu papa; gata, de azi incep iar sa scriu pe hartie ce papa si la cat, ca vad ca s-a dezechilibrat complet programul de papica; si sa incerc sa-i dau mai rar, poate papa si el legumele calumea; nu stiu ce sa mai fac cu legumele cu carnita; nu vrea absolut deloc sa manance ce-i fac eu; si-i fac tot felul de amestecuri, cu carnita mai multa sau mai putina, fara carnita.... schimb proportia la legume, pun ulei si sare, fara sare...... degeaba; mananca la borcanele doar ce-i place lui, numai nestle cu pui si curcan; vita nu vrea sa o pape; am incercat sa-i amestec borcanle cu cele facute de mine.... nici vorba

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

aris ; ce bine e cand mai gasesc o postare de la tine; tare descoperirea cu suculetul... vezi daca nu mai stai cu noi, ca descopeream noi buba; pai eu nu ma ating de citrice seara ca sa nu-l agit pe mutzu, prin laptic, ca la cata vit C au.... mi-a fost frica; aha, deci ii dadeai coktail de vitamine lui vitamina mica... si dupa aia iti vitaminiza el noptile
ma bucur ca e surioara bine; m-am gandit mult la voi, pentru ca am simtit in cuvintele tale ingrijorarea aia pe care numai o sora o poate intelege; sunteti la fel de apropiate ca mine cu surioara mea, deci stiu perfect ca pe mine ma afecteaza mult mai rau daca e ceva in neregula cu ea, decat cu mine; si sunt in stare sa fac orice in orice moment al vietii mele; stai alaturi de ea oricare ar fi problema, si impreuna o sa treceti peste toate; plus gandurile noastre bune catre voi... n-au cum sa dea gres

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

dyana merci de pepsi...bun tare.noi am avut o noapte f buna numai cu o trezire ptr un bub la 4 dimi si apoi la ora 8.30

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

eu am mai zis si cu alte ocazii a se evita fructele sau sucul de fructe dupa ora 17-18

si in cartea lui montignac scrie despre fructe si in special citrice a nu se da seara:

"Fructele sunt excelente pentru sanatatea dumneavoastra, dar cu o singura conditie: sa nu fie
amestecate cu nimic altceva.
V-am explicat deja ca daca fructul – īn general acid – este amestecat cu carne, provoaca serioase
tulburari digestive."

"Va reamintesc ca este mai bine sa evitati citricele (portocale, grapefruit, mandarine) īnainte de culcare,
caci vitamina C pe care o contin risca sa va tulbure somnul. Deci sunt absolut indicate dimineata, la sculare,
sau la mijlocul dupa-amiezii, pentru a va biciui putin moleseala"

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

dyana merci de pepsi...bun tare.noi am avut o noapte f buna numai cu o trezire ptr un bub la 4 dimi si apoi la ora 8.30

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea

misto asa , ce sa zic; eu nu-mi aduc aminte de vremurile cand papa doar o data pe noapte; asta a fost acum vreo 4 luni cred; ca de atunci... papam la 2 ore zi/noapte; uneori noaptea si mai des; si cica daca asa se obisnuieste, cu mese mici si dese... asa o sa cam faca toata noaptea pana pe la vreo 2 anisori; deci, trebuie sa atacam mai intai mesele de zi, sa incerc sa le duc la 3 ore, ca e mai usor ziua, ne mai plimbam, ne mai jucam... mai tragem de timp; si poate incet incet trecem si noi macar la 3 ore noaptea; adevarul e ca oricat m-as da eu tare si mare ca sunt ok, ca daca nu ma duc la servici nu ma afecteaza, adevarul e ca am zile in care ma resimt, cand sunt super obosita si fara chef (a se intelege chef de treaba, ca de mutzu am oricand); azi e una din zilele alea; sunt iritata si nervoasa, n-am chef de nimic; am pregatit masa de dimineatza, am culcat mutzunelul cu unspe'mii de pupici... si-mi vine sa ma urc pe pereti de plictiseala; cand se trezeste mutzunelul il infofolesc si ies putin la aer, ca altfel ii sar in cap lu' barbati'miu aiurea

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

eu am mai zis si cu alte ocazii a se evita fructele sau sucul de fructe dupa ora 17-18

si in cartea lui montignac scrie despre fructe si in special citrice a nu se da seara:

"Fructele sunt excelente pentru sanatatea dumneavoastra, dar cu o singura conditie: sa nu fie
amestecate cu nimic altceva.
V-am explicat deja ca daca fructul – īn general acid – este amestecat cu carne, provoaca serioase
tulburari digestive."

"Va reamintesc ca este mai bine sa evitati citricele (portocale, grapefruit, mandarine) īnainte de culcare,
caci vitamina C pe care o contin risca sa va tulbure somnul. Deci sunt absolut indicate dimineata, la sculare,
sau la mijlocul dupa-amiezii, pentru a va biciui putin moleseala"

corect!!!; va spune asta o "montignaca" infocata

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Neata

Dyana multumim de cafeluta,la mine dimineata e nelipsita doar asa ami revin
Pt.Aris si surioara ei
Si noi am avut o noapte linistita,Time sa trezit o data dar nu a vrut sa pape i-am cantat un pic si a adormit la loc pana la ora 9 dimi


Monica mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

sa mai zic ca sunt nopti cand doarme de la ora 22-22.30 pana dimi la ora 6.30-7?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Ce liniste e in zona...Anastasia doarme in sac de dormit sau body+ pījamaluta cand e f cald.Mie imi e teama sa o acopar ca pe noi si nu o sa o fac prea curand.
Rade in hohote cu frati-su si se catara peste toot...Ii place sa aplaude si sa faca cu mana cand plecam sau cand venim si sa se bataie pe muzica...
Plina de melancolie
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2439526790059518639xwzfnB
Ilina-Felicitari lui Sophihi...o scoateti voi cumva la capat cu mancarea...nu-i nici o graba...
Diana-felicitari! La mai mic (no de kg)

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)
e tare scumpica


Monica mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Amalia Maria, Rares, Andreea

Monica mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009

Mergi la inceput