Puiuti de Randunici 2008!(343)*Sanatate-Muff!!*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Hai ma, cum nu vrea ghetele?

spune-i ca i le dai lui Hebi!

La Bucu e frig, gri, urat...
Dar maine dis de morning in Ploiesti voi fi, sa vad zapada asezata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Hihi, dada, Hebi cu ghetute loz . Cum fu Ilincoasa ieri?

Ai idee daca omul ala despre care vorbeam ieri e internat undeva, sau e acasa?

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Magazin de modelism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Hebi oricum isi pune margele si se da cu uj si fum, asa ca ce mai conteaza niste ghete roz/
Poate o sa ajunga popo, sa vezi ce pe el!

Omul ala cred ca e acasa, am auzit ca e pe ultima suta!

Pentru Liana n-am perla Ilincoasa dar bag una Seboasa.
Il pun in patut si el tot vocifera si-i zic ca sa stea cuminte ca ma duc sa fac pipi si ma intorc.
La care el" pipi, kk?"
Io, nu mama, doar pipi!
El pipi, kk, kkmak!

Ilincoasa ieri a fost lebada balerina, s-a cam ratacit de stol spre sfarsitul reprezentatiei.....am ras cu lacrimi, asa de dulci au fost toate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

despre carti.....si eu le am de la Ilinca pe alea cu invarte discul ea le stia pe de rost, Seb inca nu e foarte pasionat de ele.

Lui Seb ii plac alea de la editura Prut( Olgutz stii ca avea Ilinca una la prima noastra intalnire in Unirii!) si niste carti cu Cami, o fetita care nu vrea sa faca diverse lucruri...baie, nani...i se potrivesc perfect!

Cami are un ursulet Nunu si de atunci umbla si el cu Usuetul in brate.( pe langa nelipsita perna!).
Nu sunt cartonate dar sunt frumoase ca poze si usurele.
Eu le am tot de la Ilinca insa cred ca mai exist prin librarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Doamnee, bietul Mufi Luny,m-am ingrozit cand am citit ce-ati patit, mai ales ca nici Liviu nu a fost deloc in regula Daca e o viroza tipica numai azi mai aveti de tras, ca febra 3 zile tine
Despre vaccin si imunizare naturala si nenaturala nu a mai ramas nimic de zis ...poate doar ca de la mine de aici se vede ca-n cantecul lui Marginean cu Jana (se transforma, adica)
Virusii astia , din cauza vaccinurilor s-au transformat,s-au inmultit, s-au intarit, am aparut variante noi in fiecare an si din ce in ce mai grave.Asta nu inseamna ca daca nu faci vaccin ai facut vreo branza pentru ca expus esti si cu si fara vaccin. Cu organism mai puternic sau mai slab te nasti functie de mostenirea genetica si cam asta-i tot. Si am si o explicatie inginereasca pentru Mufulici El a ramas cu o sensibilitate la plamani dupa prima pneumonie probabil de aceea a fost mai usor acum virusului sa se localizeze acolo.Iar virusul l-a cules cu siguranta din spital Daca nu din salon, de pe etaj..atunci din lift sau de pe hol, de la vizitatori, avea de unde fir-ar sa fie! El slabit deja, atat i-a trebuit O sa treaca , o sa fie bine
Nicoleta eu azi m-am plimbat virtual prin Viena, tocmai am urmarit un filmulet la TV si am vizitat tot orasul .M-am uitat dupa voi pe strada dar nu v-am vazut
Olgule eu zic sa o incalti cu japca Doamne, ca scumpa mai este si voi acolo tare bine va mai distrati
Tuchi eu tot n-am inteles de ce esti tristuta, dar bine ar fi sa-ti treaca mai repede ca-i anotimpul bucuriei
Sovi de 10 ori de m-as uita la montajul ala, tot nu m-as satura
Simoextraordinara scrisoarea copilului catre parintii sai, mi-au dat lacrimile si m-am tot gandit cat e de greu sa indeplinesti toate conditiile alea
Ghiocica de Craiova sa va bucurati de bradul vostru mic, de criza, si sa vina Mosu' cu sacul plin! Asa cum zici e tare bine,Mosu' e o stare de spirit...e flacara care ne incalzeste sufletul de copil, e farama de inocenta care ne-a mai ramas...Mosu' inseamna bucurie
Toporas de Buzau ce draguta Thea care vreau un cadoo maie-maie Ce surpriza ii mai pregatesti? Voi veti fi singure de Craciun? Pe cand preconizati sa plecati?
Ariel sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi toti de acum incolo, sa nu mai treci prin ce-ai trecut niciodata

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Tuchisor, da, normal ca imi aduc aminte de carticica Ilincai . Eu trebuie sa fac ce a facut Gecko cu cartile, sunt prea multe deja. Si mai am comandate pe net, pregatite pentru Mos...La ea cam toate sunt de umplutura pe langa Cartea Junglei si 101 dalmatieni...

Sa pui pozici cu lebadusa

Apropos, Alicel, am gasit carticica recomandata de tine, o astept de vreo saptamana, sper sa vina!

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Magazin de modelism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

neatza fetele!
hai cu voie buna si vesti bune!!

sper sa va binedispuna:


deci nu mai putem de ras!!! al meu randunoi era sa trezeasca fata!!





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

'Neata!

Cata, iar beau cafea de la tine! Data viitoare, fac eu de doua ori la rand, ok? Pup si ratusca ratacita (cred ca a fost f amuzant) si pe Sebi, care avea dreptate, baiatul, pipi, caca, tot un kkmaca e!

Luny, ma, eu nu am zis ca BV l-a imbolnavit pe Mufa, nu-s nici chiar intr-atat de paranoia! Eu vad asa lucrurile: probabil el avea organismul deja slabit dupa o alta boala sau probabil deja avea un virus in organism care isi incepuse treaba in momentul inceperii imunizarii cu renumitul BV. Si astfel, organismul s-a zapacit de tot...Nu stiu, nu sunt fondate parerile mele, eu asa vad lucrurile pt ca o trageti mult, mult prea de tot...Iti doresc din suflet sa nu fie asa, sa treceti cu bine peste toate.

Kya, eu sunt de aceeasi parere cu Ariel, Nico,Tuchi, nu mai are rost sa detaliez. Am axplicat mai sus Ancai.

Ariel, tu esti cu adevarat o minune la casa omului! Iti multumesc din suflet pt toate explicatiile!!!

Olgutz, si eu urmaream cu sufletul la gura emisiunile alea despre nasteri!Ma bucur ca Soph e bine.Nici eu nu o conving pe Thea sa se incalte/imbrace cu nimic nou...

Zoze, si eu am fost chibzuita cu bradutul, o sa ma axez mai mult pe ca-do, ca tre' musai sa cumpar ghete copilului. Si da, Moshul e in sufletele noastre! Cu cat e sufletul mai mare, cu atat e Moshul mai bun si mai darnic!

La Bz e ger si soare, nu a nins deloc...O imbrac pe Thea si iesim un pic. Aseara m-a lasat cu gura cascata. Ii faceam baie cu "muta puma", asa cum ii place. Si o imbracam cu spuma. Cand sa termin, ea se uita amuzata la ea si-mi zice "Thea e omu'-pada!"... Si nu stie omul de zapada decat din poze, uneori ma intristez ca nu mai exista iernile copilariei mele...Si i-am mai facut o bucurie aseara: am desenat toate (absolot toate!) geamurile casei cu spray de zapada, la cerere. Adica: om de zapada, brad, Mosh Craciun, stele, casa. Ea a fost f fericita, eu amuzata oarecum. M-am simtit, pt prima data de mult timp, bine in pilea mea si am avut sentimentul casei MELE, in care pot face fix ce vreau. A fost tare bine!

Clau, am uitat sa te pup! Imi pare rau ca ati fost bolnavi, bine ca-s copiii ok!

Revin...acum iesim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Mimo, Jana se transforma .

Gata, ca vrea desene la "lepet" ( asta era laptopul ). Pana aici mi-a fost, am huzurit o ora, gata .

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Magazin de modelism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Acum sa va zic , noi aseara am avut musafiri , a venit Damian !
Mai nene, copilul ala mare a fost de cand il stiu si diferenta intre el si Dudu ramane constanta :un cap Si Dudu nu-i cel mai mic copil In fine, Dami a inceput sa vorbeasca , mi-a facut capul calendar Si asta s-a intamplat brusc asa, intr-o luna a acumulat peste 100 de cuvinte si repeta tot ce aude. Ei bine,totusi, dialogul constant dintre el si Dudu a fost : Dami "peaca!", Dudu "tai" (=stai) Si-au impartit cu drag multe palme , Dudu si-a aparat cu strajnicie toate jucariile ! Dar una peste alta, intalnirile sunt din ce in ce mai reusite Spre final,Dudu a gasit rucsacul lui Dami si pasionat fiind de fermoare, a inceput sa-l desfaca.Faza la care Dami, panicat de-a dreptul, a inceput sa strigee "baniii!!!!" in loc de "Badiii=Vladi" cum reuseste el sa-l strige pe Vlad Ne-am tavalit pe jos de ras Bine, ca bausem si doua kile de vin fiert impreuna , radeam non stop
Simooo sa stii ca le-am facut o mare bucurie cu icoana, au ramas masca Iti multumesc din suflet inca o data
Pe 23 planuim sa aducem un Mos la ei acasa, sa vina la brad cu sacul, sa-i filmam Dar deocamdata sa fim sanatosi si sa gasim un mos blajin, fara elastice, blugi, ochelari si alte cele
In plus, eu caut bezmetica un club ceva in Bucuresti, unde sa il serbam pe Mimu saptamana asta. Daca stiti voi vreun loc frumos, eventual cu muzica live, astept sugestii!
Vad ca Badii se foieste, taxu e la tenis si ma asteapta o dimineata plina , ofof! Nu va mai zic ce atmosfera de jale domneste la noi in casa deoarece nu reuseste omu' sa-si prelungeasca dovada de la politie cu care circula Cica i-au pierdut dosarul


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput