Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

IAr am insomnii.
Am venit pe aici, mai citesc una alta.
Cris_09, arturicii mda, asta e realitatea, nu exagerez cu nimic
Cris_09 ms pentru aprecierile la adresa lui Mirci Seby imi place f mult. Era pe lista de nume la baietei. Dar depinde si de tati, ce gusturi are
Arturicii si noi stam in 2 camere, am mai dat din jucarii, el nu poate inca sa faca scandal si le ingramadesc pe restul ramase intr-o cutie si un sac de la IKEA. Plus ca are 3 sertare de la comoda de televizor pline cu jucariile lui
gabriela_s eu abia astept sa se umple casa si dulapiorul de hainute rooooz si lilaaaa! Sotul ma cearta ca iau numai haine terne pentru Mirci. Dar numai asa se gasesc... sa vezi ce tristete la raionul de baietei!
eldeea bine ai venit, sarcina usoara!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 21+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
am lipsit 3 zile si trebuie sa recuperez.
Azi eu si sotul meu facem 6 ani de cand suntem impreuna (de cand m-am impiedicat si m-a prins de mana-asa a inceput povestea noastra) si tot azi la 18.30 ma duc la eco de 12 saptamani.
Doamne ajuta sa vin cu vesti bune!

Eu noaptea nu-mi mai gasesc pozitia de dormit si ma trezesc cu spatele prastie. Daca acu' e asa ce ma fac mai incolo?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Am citit din urma si revin cu completari:
De la inceputul sarcinii iau Centrum + Omega 3+ Acid folic+Mg B6+ Fe (pe care nu-l mai iau ca constipa in draci, cum am renuntat la el, cum am scaun zilnic)
Deci inseamna ca azi ma asteapta o intravaginala ca eu sunt cu sunci (multe din pacate)
Mi-am cumparat din Carrefour seria Amurg (cea cu vampiri) 4 volume la 120 RON + Gagui vreo 20 RON (cadou de Mos) iar sotul si-a luat un avion cu telecomanda, deh fiecare dupa varsta lui....

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!

Am sa incerc sa modific eu listuta ceva mai incolo!

Nicoleta, felicitari pentru cei 6 anisori!!..si eu si sotul , tot de 6 ani suntem impreuna...

Eu am pus pana acum 2 kg ,iar sambata cand am fost la control, dr mea s-a mirat putin; cica trebuia sa fi luat mai mult ing reutate!...

Vitamine nu iau , am luat doar acid folic pana cu 2 sapt, nici sarcina trecuta nu mi-a dat sa iau ( daca e o alimentatie echilibrata nu vad rostul vitaminelor, plus ca multe dintre ele contin conservanti daca cititi prospectul)

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 18+ cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neatza burticutze!!!
Nico bafta azi la eco,sa vii cu vesti minunate si poate cu carucior.M-ai amuzat teribil cu avionul cu telecomanda,sper sa ascunzi o fetitza in burtica,ca sa nu se certe sotul cu copilul pe jucarii.
La multi ani fericiti alaturi de sotul tau!

poze
Seby 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Laurita, eu i-am cumparat lui Mihaita hainute multe colorate: inlcusiv orange, rosu ( era de baietel ), verzi, bleu, bej...si pe mine ma streseaza ca nu prea gasesti hainute atat de vesele pentru baietei, dar incerc sa il scot din eternul albastru pe care il gasesti peste tot pentru baietei...

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 18+ cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Intrebare:mov nu merge si la baietzei?(nu lila,dar macar un mov asa mai inchis...k de la titlul asta cu liliac,mi s-a pus pata pe mov)

poze
Seby 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:


NicoletaB Multi inainte fericiti!
Cristina eu am mai luat mult verde si turcoaz, ca are okii verzi, am si eu nitel orange, galben, dar insignifiant in cantitatea hainelor. Acum ma voi razbuna!
Cris_09 ei, ar merge si un lila si un movuliu, cum sa nu, mai ales la o bluza ceva, dar NU GASESTI. poate doar sa faci shopping afara


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 21+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Multumesc fetelor de urari!
Sotul vrea baiat ca sa aiba motiv sa-si ia jucariile pe care nu le-a avut ca si copil (deh a ramas si el cu o trauma).
Si mie imi plac papusile, jucariile care sunt acum pe piata, ma uit la ele, dar nu simt nevoia sa le cumpar.
Era asa fericit, de 3 ori a facut drumus dus-intors pana la raft- se hotara sa ia jucaria, ajungea acolo se razgandea si tot asa, ce mai un adevarat copil.
Mai are o masinuta cool cu telecomanda pe care anu trecut cand iesea la tigara in curte scotea si masina la plimbat.
Ce sa fac am deja 2 copii acasa: sotul si catelul (un mascul chow-chow)

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Neatza fetelor!

Multumesc tuturor pentru felicitari si cuvinte frumoase

Cu riscul de a starni noi pofte, imi amintesc ca cineva dorea f tare piersice si nu gasea: raportez ca am vazut ieri in Real Berceni, 30 ron/kg . Dar pentru femei insarcinate si pofticioase, nu exista imposibil

Eu am avut o singura pofta mai serioasa pana acum, si anume dulceata de zmeura, dar facuta acasa. Dupa ce am intrebat pe toata lumea si n-am gasit, m-am hotarat sa iau de la Real (asta dupa ce am stat saptamani in sir in fata raftului cu dulceturi si nu-mi placeau deloc cele de acolo). Culmea este ca am patit exact ca Aturicii cu bomboanele: am pus borcanul in frigider si ma uit cu placere la el de fiecare data cand am treaba pe acolo, dar n-am chef sa-l desfac
Sotul zice ca nu sunt sanatoasa la cap

Fetelor, vreau si eu userul si parola pentru contul cu poze (mi-am activat PM).

Va doresc o saptamana cat mai buna,
Corina 12s

Mergi la inceput