Ghiocei de martie - aprilie 2006 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Andreea,FELICITARI si REFACERE RAPIDA sa te poti bucura de clipele minunate!!!!ANNA CATERINA,BUN VENIT pe lume ,sa fi sanatoasa si norocoasa!!!

Stefana,deci asa cu Bianca.Ai dreptate 100%...in privinta lui Rudy,...si ba mai mult...am dubii ca voi putea iubi un alt copil,chiar si al meu,...la fel de mult ca pe Rudy.O sa fie interesant si la mine cand apare al 2-lea....daca voi simti diferit,voi spune atunci.Pana atunci....imi explodeaza pipota...cand ma uit la Rudy ,sunt indragostita rau de el,...nu prea mai am ochi pentru alceva sau altcineva....poate trebuie sa-mi mai tepmerez simtamintele....ca sa nu se timoreze barza....si sa nu ne mai ocoleasca in continuare.La ce nume ...v-ati gandit pentru flacau?
Alina,mersi mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

felicitari ANDREEA, bine ai venit Anna Caterina!!!!!
Minunat nume, tiza mea

abia astept sa vad pozele!


bravo Andreea, sa ne mai scrii cand apuci!

eu ma simt mai bine, desi am capatat o ciudatenie de raceala de la opana si tati, dar e plimbare prin parc comparativ cu ce am avut. numai un guturai, asta pot sa duc
mama, ce toamna de cosmar am avut.


pupici la evribadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Felicitari Andreea. Sa-ti traiasca micuta Anna Caterina, sa fie sanatoasa, papacioasa, cumintica ... tot ce va doriti voi de la ea. Asteptam pozele

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si Teodora(11.07.2009)
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Va multumesc mult pentru mesajele venite pe diferite cai! Am pus poze, ultimele fiind facute la 14 ore, azi dimineata. Daca imediat dupa ce s-a nascut semana leit cu sora-sa mai mare (deci cu tati, respectiv soacra), acum situatia s-a schimbat total, veti constata asta si voi

Eu sunt foarte bine, dar nu am reusit sa dorm decat vreo ora pana acum (de ieri dimineata) si sunt franta. Sper sa ma odihnesc in noaptea asta. Anna este foarte mancaciosa, insfaca sanul ca un vulturas si abia se desprinde de el. Evident ca nu am mare lucru si primeste supliment dar maine poate vine si lapticul cel mult si bun.
Avem si cercei de vreo 3 ore...
Maine poate reusesc sa va sriu si povestea nasterii.

Va pupam pe toate!

Andreea, mamica fericita de fetite minunate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Andreea , ti-am vazut fetita... mi se pare asa dolofanica, si din amintirile vagi cu Thea mica( o poza de nn pusa de tine cand Thea a facut un an) nu mi se pare ca seamana una cu alta.Sa iti traiasca fetita noua, si sa fiti fericiti.Trebuie insa sa recunosc , cel mai mult m-a impresionat poza unde o tii pe Thea in brate, in patul de spital.Mi-am imaginat cum voi react eu cand puiul mic si cel mare se vor intalni.II iubesc pe ambii, dar la mom asta nu imi pot inchipui ca ii voi iubi la fel.O fi delir, oi fi patologica in felul in care imi iubesc fetita, insa nu stiu sincer cum va fi cu doi la lumina soarelui.
DELIA, inteleg asa bine ce zici. Nu avem nume pt baietel.Azi chiar am vb cu ai mei, si cand au vazut ca nu avem nici o vaga idee, au inceput sa imi sugereze sumedenie de nume.Problema e ca eu am ceva nume care imi surad, dar nu cad la pace cu tati, caruia i s-a pus pata pe Daniel si nu-i mai trece.Inafara de acest nume nu mai are nici o preferinta.Mie imi place Dan, dar nu Daniel.Ma rog, imi imaginez ca pana la final bebe Pampa va avea si un nume decent
V-am pupi plec la studiu.
O saptamana fara de boli si plina de veselie

Stefanna mami de fetita si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Am vazut si eu poze si cu Rudy la serbare si cu micuta d-soara Anna....

Ce momente minunate! M-a cuprins melancolia...

Stefanna o sa ii iubesti la fel...Imi aduc aminte de zilele alea...daca o pupaceam pe bebelusa Eli, imediat privirea de pe fata lui Cri imi amintea ca si pe el trebuie sa-l pupacesc la fel...Si acum ii pupacesc la fel...sunt un tot...nu exista unul fara celalalt pentru mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

Buna dimineata si o saptamana buna!!
BINE AI VENIT PE LUME ANNA CATERINA!!!FELICITARI ANDREEA!!SA FITI FERICITI SI SANATOSI!!SA TE REFACI REPEDE!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Buna dimineata,

Andreea-Felicitari! Sa -ti traiasca ambele printese! Grasuna pare micuta Anna.
Aida- am vazut ultimile poze cu Sophia, seamana perfect cu tine.

Sa va traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Andreea, ti-am vazut si eu micuta grasunica cu tepi in par. Sa-ti traiasca si sa va aduca numai bucurii !
Ce a zis Theea ?? Si ... acasa cand veti ajunge ?

Delia, ti-am vazut si tie printul la serbare. Pai sa fi fost la noi, cu zapada cat gardul, nu mai aveau ei idei cu Craciunul in slip ... chiar, te-ai hotarat, veniti in Romania de Craciun ? SA STII CA SE ANUNTA NINSORI MARI !

Aida, sunteti 3 fete cucuiete in familie, care mai de care mai frumoasa. Alexandra e mortala in rochitele alea de voal ... ce-i mai face dintisorul care s-a rupt ? Cand o sa-i dea cel definitiv pe locul ala, o sa conteze ca si l-a rupt pe cel de lapte ? Sofia are niste ochisori albastri ca marea ...

Miha, ti-am vazut si tie pozele de la intalnirea de 10 ani (putine fete ) si cu copiii. Ce mari imi par ! Sa-l stapaneasca Cri sanatos pe Thomas ! A venit Mosul mai devreme la el ?

alinaalex, am vazut si pozele voastre. Marc e asa un baietel sensibil ... cel putin asa pare in poze .... sunt tare curioasa cum se va purta cu surioara ! Daaa, capricornul incepe pe 21 decembrie ... e si zodia mea !

Catrinel, mai, ai grija cu virusul ala ... offff...

Noi suntem consemnati in casa. Andrei tuseste parca mai dihai. Poate apuc sa fac macar curat in baie azi. Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Am vazut pozele, ANDREEA! Mie mi se pare ca seamana cu Thea… e o dulce. Si tu arati ca dupa wellness

AIDA, (daca tot am dat o tura) cred ca Sophia seamana mai mult cu tine, decat Alex. Amandoua sunt frumoase foc. Wow, ce a crescut Alex!!! Ce mai faceti voi, plecati pe undeva in vacanta?

CIUF, bafta la invatat!!

Eu ma simt muuult mai bine, in sfarsit pot sa zic ca mi-a trecut! Uffffff….

Faza cu oana:

“ueeee, curge nasuuuu!! Sufla nasuuuu!!” urla nervoasa Oana
Eu: “poti sa zici asta si mai frumos!”
Oana: “doamna mami, sufla nasu’, te rog”


Mergi la inceput