Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Andruta trebuia sa te felicitam de o saptamana pentru trim 3..
Cand incheiem saptamana 27 intram in trim 3..vad ca tu ai incheiat-o pe a 28-a



Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 28 saptamani
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca


aaa, da??? adica trebuia sa ma bucur sapt trecuta, nu am stiut ... asa e, ai dreptate, am 28 de sapt incheiate

POZE

28+ - (Iustin???, Iannis???) Stefan
Viitori parinti, cei mai fericiti din lume, asteptandu-l pe micul nazdravan!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Roxana mai zi-mi te rog o data cum faci ceaiul de ceapa? Ca al meu sot vad ca in loc sa se faca mai bine, mai tare tuseste si nu mai gasesc postul tau cu reteta.

Mersi

Oana 29+ Eric Nicholas
AMR 10+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

oana - pana apare roxana... fierbi foi de la o ceapa 10 min in apa. Si il indulcesti cu miere. Eu asa am retinut. Sanatate sotului

Denisa, 24 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

da asa, curat foile de pe ceapa,le clatesc un pic, apoi le fierb maxim 10 minute si le las 5 acoperite , apoi le strecor, eu am baut asa gol, ca nu are nici.un gust iesit din comun
dar cred ca nici cu miere nu strica

roxana 25 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana inca ceva. Daca e tuse uscata dai Paxeladine, la mine mereu a avut efect, dar sa faca cum scrie pe prospect si sa nu bea nimic dupa el o jumatate de ora. Daca ''rupe'' stiu ca e bine.
Oricum nu te panica, e normal sa se agraveze un pic inainte sa incepa sa-i treaca. Sti cum se zice: o raceala tratata trece in 7 zile si una netratata intr-o saptamana.


Denisa, 24 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Denisa, Roxana, mersi. I-am pus si niste coji de nuca.Sper sa nu iau si eu, off..

Oana 29+ Eric Nicholas
AMR 10+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu am avut atunci o tuse seaca, si se auzea urat de tot cand tuseam, ca un latrat in piept, nu laringe!
ma duceam din 2 in 2 zile la medic, mi.au facut aerosoli si radiografie, si 2 tratamente, nu era rau dar se ameliora foarte greu, si nu mai puteam , cu ceai mi.a trecut in 2 zile, am baut oricum mai mult de.o cana, mai multe zile....chiar si dupa ce.au trecut accesele puternice


roxana 25 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Am montat patutul
http://picasaweb.google.ro/deni757/BebelunaMayaSophie#5414339203349240370
Oana de obicei raceala se ia inca din perioada de incubatie. Eu cand a racit sotul, cand deja au aparut simtomele nu mai m-am ferit, eram prea tarziu .
odata am racit, odata nu. E la noroc.
Poti sa iei prevewntiv ocilo sau paragripe si vit c.

Denisa, 24 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Rebiana fata draga, imi pare rau ca ai primit vesti asa proaste. Si eu zic sa stai numai in pat si sa faci tratamentul in continuare, si cu ajutorul lu DD totul va fii bine. si curaj
Oanaincerca si ridichie neagra cu miere. Tai ridichia in 2, o scobesti cu o lingurita, si torni miere. O sa se faca un sirop, pe care sa il bea sotul de 3 ori pe zi, fara sa mai bea nimic dupa cam o jumatate de ora.
Noi tocmai ce am servit masa de pranz: piure (nu stiu ce am, dar as manca zilnic piure ) + nici nu stiu cum sa ii spun: am calit niste pipote, vreo 7 ciuperci, o ceapa, le-am stins cu vin alb, am pus usturoi pisat, dafin, ienibahar si am fiert putin, am adaugat niste patrunjel de prin congelator si gata + salata de varza murata cu piper. Acum sunt ca o broasca , abia mai respir

www.brizamarii.sunphoto.ro/bebe/" target="_blank">poze

22+ Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Honey ce misto eee. Zici ca e oferta la primii pasi? Cam cat e de mare cand e strans? Ca tare m-ar tenta si pe mine, dar momentan nu as avea unde sa il pun

www.brizamarii.sunphoto.ro/bebe/" target="_blank">poze

22+ Eric Mihai

Mergi la inceput