Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (74)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Hai "sa ma dau mare". Cand am ramas insarcinata aveam 52 kg, un fulgulet, si acum 69. Naaa!!!! 17 kg.... ma intrece cineva?

33+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Iar am plans. Am citit povestea Biancai Brad... este incredibil de asemanatoare cu a noastra. Pana la un punct ... si sper sa nu se termine la fel. Si noi am avut pe 15 octombrie acelasi diagnostic de tetralogie fallot, dar ne-a ajutat Maica Domnului din icoana facatoare de minuni de la Manastirea Namaesti, si s-a schimbat. Acum avem un diagnostic "mai bland".

Arwen92, azi ii scriu dr. Catalin Badiu din Munchen. Exact cand ne-am intors din Germania am citit un articol despre el si mi-am dat cu pumnii in cap ca nu am stiut dinainte. Apoi am dat cautare pe site-ul centrului si i-am gasit si adresa de e-mail. Asta e!

Va pup pe toate!

33+ Maria Dalia


da, am uitat de Badiulucreaza la acelasi spital de chirurgie cardiaca unde ai fost si tu acum?? cred ca e o pista f buna, pentru orice informatie,etc succes in toate

Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Hai "sa ma dau mare". Cand am ramas insarcinata aveam 52 kg, un fulgulet, si acum 69. Naaa!!!! 17 kg.... ma intrece cineva?

33+ Maria Dalia



oo, da: 59 la start-78 de cand nu m-am mai cantarit

Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Hai "sa ma dau mare". Cand am ramas insarcinata aveam 52 kg, un fulgulet, si acum 69. Naaa!!!! 17 kg.... ma intrece cineva?

33+ Maria Dalia


Eu! Da nu spun mai mult. Si am plecat de la 60 kg deci nicidecum un fulgulet.
Sa ne anunti cand e gata site-ul.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

'Neata fetelor, am intrat mai demult, dar am avut de recuperat, harnicutelor.
ale1212 cu sanatate si numai bucurii si distractie placuta!
Intai pup doi copilasi frumosi ai Adrelinei si ai lui My Lady. Ce minunatii aveti voi!
Alexutzza, lilyka m-ati distrat copios cu sotii vostri grijulii si super protectori. Al meu saracu' de cand cu statul meu numai in pat e coplesit de atatea responsabilitati. Neavand alte ajutoare, a picat tot greul pe el. Asa isi da seama ce vloroasa eram inainte
ratusca mica succes zi la dr!
sagetutza si eu am facut Dexmetazona la 30s dar nu m observat s-mi dea insomnii.
mariucasara si cris_dogarel felicitari pentru vstile bune de la dr.


Tana cu Toma (10.11.2001) si 35+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zookey spune:

Buna fetelor ? Ne reprimiti si pe noi ?
Spre rusinea noastra am fost destul de activi pe la inceputul sarcinii insa dupa am avut de dat licenta ... admiterea la master ... etc si nu prea ne-am mai mobilizat la scris insa suntem la zi cu cititul! Apropo .... Felicitari proaspetelor mamici!



Andra posesoare de 34 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zookey

Buna fetelor ? Ne reprimiti si pe noi ?
Spre rusinea noastra am fost destul de activi pe la inceputul sarcinii insa dupa am avut de dat licenta ... admiterea la master ... etc si nu prea ne-am mai mobilizat la scris insa suntem la zi cu cititul! Apropo .... Felicitari proaspetelor mamici!



Andra posesoare de 34 +


bine ai revenitce ocupata ai fost... acum mai povesteste cu noi

Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zookey spune:

Dap ... sa stii k a fost destul de greu ..... . M-am saturat de atata scoala ... simt k numai asta am facut toata viata .... sa invat si iar sa invat ( invatat de 10 zic .... am fost oarecum setata de mica pe ideea k fara scoala nu prea ai ce sa faci dpdv material)!! Chiar acum sunt iar in presesiune ... mai am sapt viitoare si gata pe semestrul asta!!!
In fine ... ne facem noi mari !


Andra posesoare de 34 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Adina, ti-am mai trimis un PM...sper ca le primesti..


28+ ....9 kile
AMR....18 de zile pana la urmatorul eco

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

adina poti intra pe site-ul Biancai Brad, pe site-ul organizatiei EMMA si Bianca te va ajuta cu informatii, suport.Anul acesta in ianuarie am pierdut si eu un ingeras, i-am scris Biancai si mi-a raspuns in aceeasi zi.Ma rog pentru voi sa fiti bine, sigur vei reusi, esti o luptatoare

34+ Invingatorul lui mama

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput