Pufuleti2010 (73) - Bravo Larisel!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Alexutzza, ia un gynipral, parca am inteles ca iei si tu. Intr-o ora daca nu-ti trece poate ar fi mai bine sa suni medicul. Si stai cumintica in pat! ca sa treaca!

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

KarmenS, solidarizez cu tine, eu nici nu mai stiu de cand am interdictie la , in primul trimestru sigur am avut voie, dar nu prea a vrut sotul, ca mie de la greata ce-mi era ii spuneam ca daca pateste ceva bebe, io alt copil nu mai fac si n-a vrut sa riste... Pe urma din trimestrul doi am inceput sa am multe contractii si nu s-a mai putut deloc. Asta e, mult a fost, putin a ramas (vaaai, mi se pare ca mai e asa mult...).

onitzaaa, ce harnica esti tu mereu, ce de-a bunatati gatesti acolo... Paradis acvatic... sampanie in piscina incalzita... mmm, suna super! Poate la anul...

Nico de Isabela si 30+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

onitza....ai atata energie...las-o in colo pe soacra dk nu suna/vine....multi lui Paul.....il astepti nerabdatoare pe sot?...eu de rev nu plec si sincer te-as sfatui si pe tine sa faci la fel

Karmen de la 22 zici...mmm....eu am akm 29...dar vdm noi

vivi bn ai revenit si ti-au zs bn fetele...doar de aia suntem aici ptr a ne sprijini una pe cealalta

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

KarmenS, solidarizez cu tine, eu nici nu mai stiu de cand am interdictie la , in primul trimestru sigur am avut voie, dar nu prea a vrut sotul, ca mie de la greata ce-mi era ii spuneam ca daca pateste ceva bebe, io alt copil nu mai fac si n-a vrut sa riste... Pe urma din trimestrul doi am inceput sa am multe contractii si nu s-a mai putut deloc. Asta e, mult a fost, putin a ramas (vaaai, mi se pare ca mai e asa mult...).

onitzaaa, ce harnica esti tu mereu, ce de-a bunatati gatesti acolo... Paradis acvatic... sampanie in piscina incalzita... mmm, suna super! Poate la anul...

Nico de Isabela si 30+ cu Irina


Nic0le, sa te tii cand ne-om pune pe recuperat! Asa zic si eu ca mai e putin, dar mi se pare asa muuult!

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

feteleeeee merci mult de reactiii prompte si incurajari offf se mai potoleste au devenit mai surde durerile burta e tarisoara inca! Era oricum ora de gynipral dar in loc sa iau o jumatate cum am doza am luat o pastila intreaga. Off nu am diazepam astept sa vina sotu diseara sa merg sa iau de la mami ca mi a cumparat azi. Gata, in pat. Doamne rau e da nu am facut nmic va jur! ieri nu am iesit nicaieri si nu m=am miscat din pat decat un pic la gatit si la vase atata in toata ziua si azi am calcat pe la 11 juma de ora cu un nospa preventiv inaine si apoi am sat pe canapea o ora si am mai strans rufele si calcat putin ca pisici nu mai am loc la rufe necalcate asa multe se tot strang ca acum calc numa camasile si astea de purtat si s au strans toate prosoapele si lenjeriile de pat si tricourile de nu mai am loc de nimic sa pun acolo si am calcat timid asa 3 fete de perna niste boxeri niste tricouri pe langa cele 3 camasi de dimineata deci chiar nu mare lucru altadata calcam o zi intreaga cate 8 camasi 14 tricouri lenjerii tot! nu i corect uite unele faceti mancare curat calcati Onitza nu are stare o secunda io de ce treb sa stau in pat si daca ma ritic juma de ora doare?? am zis ca daca am stat o zi in pat gata pot face orice nu priceppppp de ce

33+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Onitza, daca ai stii ce-as veni... mai ales ca a trecut o saptamana de cand n-am mai ieit din casa... si nu prea mai am ce face de mancare, tre sa dam spargerea la Cora in seara asta...Lasa-l pe Paul, si eu eram la fel de rusinoasa cand eram mica, si acum ma inrosesc imediat, si mai rau ma stresam cand toata lumea imi zicea ca nu tre sa mai fiu asa...A mai trecut cu varsta, conteaza mult sa il ajuti sa aiba cat mai multa incredere in sine, o sa-i dea mai multa siguranta pe gesturile lui...

Alexutzzza, fii cuminitica,mai...sa treaca repede!




31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vi4i

iata si noi pe aici!!!!
cer scuze ca nu am intrat macar sa spun ca sunt bine!!!

dar psihologic nu am fost bine in ultima saptamana si parca nici chef sa intru si sa va stric dispozitia cu starile mele!!!!
ganduri peste ganduri cu colestaza asta si am avut si o cearta cu iubi foarte urata si va dati seama ce stare am avut!!!!
am fost la dr. si parca sunt mai bine,tratamentul isi face efectul,mai putine mancarimi,desi am reusit sa-mi fac rani pe picioare,atat de agresiv a fost!!!! pe 22 dec. cand mergem sa facem Doppler hotaram cand tre sa vina bb! si asta tre sa fie mai innainte de 37 sapt.!!!

vreau sa spun felicitari larisel sa-ti fie bebelinele sanatoase,fericite si frumoase!!! abia astept sa vad poze!!!!

p-u bebele lui adina!!! nu am cuvinte!!!! doar multa credinta in Dumnezeu!!!

multe p-u fetele care au intrebat de mine,promit sa nu mai dispar asa de mult fara nici o veste,am sa iincerc sa fiu mai activa dar asta dupa ce am sa am cumpu. reparat ca maine il duc la mester!!!!

de Roco nu stiu nimic sper sa fie bine,stiu doar ca a fost internata in spital!!!! imi fac multe griji p-u ea!! sper sa treaca cu bine de boala asta!!! si ca bebele e bine!!!!

si maine vine si sotul surorii mele in Atena si aduce mute mute mute cadouri p-u bebele meu!!!! abia astept

va pe toate merg la si poate pe mai diseara mai intru!!!!





30+ Ioannis-Dionisios

baby in burtica
hainute bebe



Vi4i, ma bucur ca da tratamentul rezultate.
Si scrie-ne chiar daca nu te simti ok psihic, ba mai ales atunci sa ne scrii pt ca aici gasesti mereu o vb buna (si eu ziceam ca tine ca mai bine nu scriu sa nu intristez lumea, dar am gasit la fete mereu o vb buna si incurajare care tare bine fac la psihic).


Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Offf, alexutzza , iti inteleg perfect frustrarea. Gandeste-te ca eu nici macar cat faci tu nu am facut, am stat in pat si am mers doar la baie si la un dus scurt si tot m-au apucat durerile de am ajuns la spital!mai e putin!

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Am terminat si eu mancarea si am pus si de painica. Nu va spun ce ca nu vreau sa ma chemati pe la voi sa va gatesc . As mai face un tiramisu dar sa vad ca m-au apucat si pe mine contractiile si as face ceva din pat, ori tiramisu in pat nu merge .

Alexutza important e sa fie bebe sanatos si sa mai stea putin la caldurica. Fetele care au stat mare parte de sarcina in pat ce sa mai zica. Pari putin cu moralul la pamant, fa si tu ceva care iti face placere si te relaxeaza( in afara de binenteles ).



Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si 32+ Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui KarmenS

Offf, alexutzza , iti inteleg perfect frustrarea. Gandeste-te ca eu nici macar cat faci tu nu am facut, am stat in pat si am mers doar la baie si la un dus scurt si tot m-au apucat durerile de am ajuns la spital!mai e putin!

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)



off da mie mi se pare aiurea ca pana azi nu a durut bine a mai durut in ziua in care m-a pus dr la pat acu o luna dar nu asa tare si mi se pare aiurea sa stau la pat cand ...nu am nimic intelegi? Ptr mine un col scurt....daca nu doare nu inseamna ca treb sa stau la pat nu stiu nu concep nu constientizez nu inteleg si in mintea mea se lucreaza mult pe compensare daca stau o zi apoi trebsa pot face multe sau fac acum s dupa aia stau 2 zile in pat dar se pare ca nu e asa...mie greu sa ma obisnuiesc....mie frica sa nu considere sotu ca numa fitze pe mine ...nu stiu el face atatea ptr mine si io nu fac nimic.... e greu de realizat ca sa stai la pat chiar inseamna SA NU TE MISTI DIN PAT

33+ Yannis

Mergi la inceput