Albinutze de Mai-Iunie 2009(47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Neata,neata...vreau si eu o cafeluta ca m-am saturat de ceai zilele astea.Miercuri am fost cu pustiu' la vaccin si am plecat cam despuiata motiv pentru care m-a luat gripa si m-a chinuit 2 zile(febra,tuse,dureri de toate felurile)...bine ca l-a ocolit pe micut...macar atata lucru daca tot l-au luat durerile de gingii...zilele astea ne asteptam sa vedem primul dintisor

raluca si Denis a refuzat zilele astea lapticul in schimb a mancat supica si fructele...eu cred ca tot de la dinti i se trage.probabil ca lingurita nu il atinge asa de rau pe gingii cum face tzitzi
nemora felicitari pentru primul dintisor...of Doamne ce-l mai astept si eu poate se potoleste si piciul meu din maraiala....macar pana la urmatorul dintisor
cosminica f tare poezia...si se potriveste al dracu de bine
ioana la naiba carasii isi papa puiutii?Rusine sa le fieAstia se numesc tot canibali?!?!?
deea asa vad si eu deocamdata...doar denivelari dar pediatra ne-a asigurat ca zilele astea vor sparge gingiuta si vor iesi cei de jos
yuppi vazut pozici frumos modelul...are niste ochisori...
anaela cei de la Next au niste salopetele cu My first Christmas...i-am luat eu lui Denis.Au si niste botosei cu ren si caciulita.Eu le-am luat in octombrie cand am facut comanda pe site dar au magazin in Liberty Mall(cel din Rahova).Uite cam asa arata http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/3/2 si salopeta http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/4/5
cuscra hai ca-ti trimit eu o galeata de curent sa ai pe timpul zilei...
andata cei tot de la un fost pionier...membru UTC nu am apucat dar cravata am avut
cuscra acum am citit ce i-a urat terorista mica si acum fac legatura cu faptul ca nu a dormit de loc in noaptea aia...nu avea cherosen la Lamborghini,alocatia nu a venit si daia s-a framantat toata noaptea ca stia ca-l asteapta Miru
andata nu vrei tu sa vezi ce "tortuieste" alic in particular....ca uite asa ma puneti sa fac pacate acu in postO sa-l filmez pe pici dar in we cand e tasu acasa ca trebuie filmat pe ascuns.Cand vede camera se opreste din orice activitate si ramane cu ochii la eaMarfa rau pozele.Aia cand sta in pat in fund cu putzulica goala e mortalaSi ce slaba erai mamicooooo...radiografie imbracata nu alta
gabi frumoasa achizitie,s-o foloseasca Bianca cu placere.Si lui Tudor ii sta bine in ea
lavinia gingiuta sa nu mai doara.daca incerci glicerina sa cumperi glicerina simpla...boraxul e toxic
andata am salvat site-urile...ma apuc de lucru cum adoarme brotacu...am vazut-o si pe gioconda mancai-as limbuta ei de fata
yuppi din pacate sunt in aceeasi situatie in ceea ce priveste "foratul de mucisori"...al meu se invineteste de plans doar daca ma apropii de nasucul lui si eu nu folosesc batista bebelusului pt ca face zgomot aspiratorul si se sperie si mai tare.Eu folosesc aspiratorul nazal de la Primii Pasi
gabi sanatate multa la pitici si pupici multi sa treaca febra
coraly imi pare rau de bb...of mama lor de infectii de ce oare nu le putem face noi si sa scape ei de chin.Uite un sa treaca o data pt totdeauna
reby indicat e sa pui copilul in premergator dupa ce se ridica singur in picioruse
badriana felicitari pt statul in scaunel.Eu legumele i le pregatesc asa : pun la fiert morcov,cartof,telina,pastarnac,ardei,dovlecel,brocoli,conopida,stevie dupa care le iau la pasat dupa care bagam la ghiozdanel si de sapt viitoare o sa bagam si niste carnita
anaela votat de pe Vodafone
SSABrya votat de pe cosmote
Sustin tot ce a zis cuscra despre traditiile cu datu copilului de pereti
philip saracutul copil prin cate a trecut.uite 1 milion de sa nu fie ceva grav si sa treaca repede
LauraOana am vazut brotacelul mic...chiar ca-i place...cred ca ii aduce aminte de "bazinul" din burtica
gabi eu ii fac si suc de fructe dar pana acum nu i-am dat decat suc de morcov,sfecla(ce de fructe ),portocala sau mandarina si nu ca masa distincta ci ...de controlSi ii place rau
ana micu pai trebuie sa o ajungem pe terorista mica din urma ca doar nu trebuie sa arate amandoi ca Stan si Bran....asa or sa fie 2 de Bran
LauraOana m-ai nimerit...si acum la fel gandesc.Eu i-am bagat toate legumele odata si am scapat de toata durerea de cap si copilul nu a patit nimic(oricum am inteles ca legumele fierte nu prea au reactii adverse), ia bine in greutate,e sanatos,voiosDaca totusi vrei sa i le bagi pe rand faci asa ...ex. prima zi morcov fiert,dupa 3 zile morcov fiert + telina,dupa alte 3 zile morcov + telina +...altceva....si tot asa pana ajungi sa le introduci pe toate...si in tot acest timp o retete de calmante pt tine sa nu te apuce nervii
reby eu am inceput cu fructele si am fost surprinsa sa vad ca ii plac mai mult legumele
nicuratze mie mi-a zis pediatra ca sfecla rosie trebuie sa o dau cruda ca fiarta cica nu mai are nici o vitamina si degeaba i-o dau.Cruda nu stiu cum sa i-o dau asa ca i-am facut numai suculet....Zic si io acuma....
clody multumim de capitol nou...speram eu sa-l schimbi pana termin eu de citit din urma

La multe lunite inainte bebeilor care azi au mai adaugat inca una in palmares, sa cresteti mari ,sanatosi si sa va faceti parintii fericiti

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Ete si sa vad eu cine are rabdare sa citeasca tot carnatoiu de mesaj ce am postat eu acu

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppi spune:

la multe lunite!

Sofia Ioana de Mamica Oana
Dominic Antoniu de Coraly
Daniel de Alberta72
Catalin-George de alinutza23
Mircea de cristinamaria
Bianca Maria de Ramona_P
Ada Ruxandra de kiralina
Andra Ioana de Nicuratze

clody mercic de capitol nou! Voi sunteti mai bine?

cris,philip Multa sanatate! Sa treaca ca vantul zmeii si toti balaurii de la voi!

lauraoana Vreau si eu balaceala... Ii sta bine cu rosu! Sa nu fie de deochi!

carla Incerc sa-ti urmez sfatul, merci! Abea astept sa-i treaca mucii si la a mea...

gabi78 Eu ii dau doar pireu, nu si suc. De fapt nici cu apa n-am inceput inca, cred ca e destul sanul...

Pup tot stupul!

---------------''--------------''-----------------

Gabriela, de Sabiutza iubita

poze 1
poze 2
poze 3 - prelucrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna fetele

noi suntem tot singuri si speram ca tati sa ajunga duminica acasa

cam atat nimic nou



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla
[anaela cei de la Next au niste salopetele cu My first Christmas...i-am luat eu lui Denis.Au si niste botosei cu ren si caciulita.Eu le-am luat in octombrie cand am facut comanda pe site dar au magazin in Liberty Mall(cel din Rahova).Uite cam asa arata http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/3/2 si salopeta http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/4/5
anaela votat de pe Vodafone


DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic



Multumesc mult pt vot, de salopeta stiam cum arata, numai ca unde am vrut eu sa o comand nu o mai aveau, caciulita o am iar botoseii i-am comndat zilele trecute pt Darius si pt Bubulina, o sa ma duc in Liberty daca zici ca au mai ales ca eu stau in Rahova, am fost doar de doua ori in mall-ul asta, nu prea imi place cum e facut.
Scriu doar atat pt moment ca imi vin niste musafiri si nu stiu daca mai apuc.

Ana CU [Bãie#355;el] Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)
Un vot va rugam :
http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=3898
http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/DariusDecembrie2009 #

http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/BotezDarius?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Hello fetelor.
Intram si noi putin sa uram La multe lunite! sarbatoritilor de azi!!!!!!!!!!!!!!!!.
Coraly, Cris, Philip, multa sanatate!!!!.
Maria e tot sforaita la nasuc si parca tuseste ( zic parca pt ca tuseste doar cand are suzy in gurita si o da afara........). Sper sa fie ok in continuare ca sa putem face miercuri vaccinul.
Coraly, chiar am nevoie de depanare cu dormitul pe picioare ca nu mai apuc sa fac nimic toata ziua. Pupici pt Dominic sa se faca bine.
LauraOana, vazut Sebastian la bazin, super dulce.
Gabi78, ma bucur ca sunteti bine. De sarbatori plecam in provincie, nu in vreo vacanta ceva.
Reby iry.
Clody pe tine si pe Razvi

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

Ete si sa vad eu cine are rabdare sa citeasca tot carnatoiu de mesaj ce am postat eu acu

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic



ete, na ca io avui!!!

Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

salutare fetelor!
am intrat sa va povestim ca suntem racite. clara e acum pe colagrol, ambroxol si paracetamol. eu, pe langa ea, taras-grapis. da, o duc pe picioare.


A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Fuga fuga sa nu pierd ocazia....ca am pus-o pe sarbatorita in premergator si eu vreau sa va multumesc tuturor pt urari si:

La multe lunite!!!!

bebe Sofia Ioana de Mamica Oana
bebe Dominic Antoniu de Coraly
bebe Daniel de Alberta72
bebe Catalin-George de alinutza23
bebe Mircea de cristinamaria
bebe Ada Ruxandra de kiralina
bebe Andra Ioana de Nicuratze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Anda, multa sanatate! M-ai cautat ieri pe yahoo, da' n-am fost pe faza...

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput