Pufuleti2010 (72) - Bravo Larisel!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Da, si Herghelegiu a fost aproape de diagnosticul Germaniei. Dar nu era sigur.

Alti 300 km pana la Targu Mures, va ziceam. Unde... m-am dus degeaba. Am mai facut si picioare de elefant dupa atata drum, dar acum m-am oprit. Targu Muresu poate opera ca Germania, adica sa bage cu un fir pe o vena a piciorului pana in inima un balonas, care acolo ajuns il umfla si largeste locul unde intra aorta in inima astfel incat corpul sa primeasca suficient sange, dar... Romania te iubesc!!!... nu au balonase. Si deci nici prea multa experienta in a face asta, zic eu. Deci operatia este pe cord deschis. E un singur doctor care opereaza, si anume dr. Suciu.

32+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

la tg mures era aia care tot apare la televizor ca are tot felul de aparatura performanta si fac operatii care la noi nu se faceau?

Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

si nu se pot cumpara balonase din ungaria? de exemplu...sau din germania, sa caute ruda ta...

si pe cord deschis care sunt sansele? ai vorbit cu dr. suciu? ce zice? sau ce zic doctorii de acolo? vor sa o faca?

Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Adina imi pare nespus de rau
sa fie bine pt voi

Stiu ca exista un proiect al unei asociatii pt a dota cu aparatura necesara si sectia unui spital din Bucuresti. Si sper sa nu vorbesc prostii, dar parca reusisera sa cumpere o parte din aparatura.

Mirela 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Decizia este deci ... Germania!!! Ca macar oamenii aia au o gramada de experienta si stiu ce au de facut, nu e un singur doctor, care probabil este cu bateriile cam goale de atata efort. Acum singura problema este banul. Ca daca nu... am incurcat-o!!! noi atatia bani nu avem, desi vrem sa facem un credit si sa ne rugam rudele pentru ajutor, dar tot este foooarte greu pentru ca:
1. nu stie nimeni daca va fi totul bine si nu vor mai fi necesare alte mega-sume.
2. cazarea noastra, sau pentru inceput a mea, ca eu am dpn 3/2/2010, dar nu ma mai primesc avioanele decat pana in saptamana 36, deci cam prima saptamana din ianuarie, asta insemana cam o luna de cazare.
3. intoarcerea apoi, va suporta copilul zborul, sau cum va fi????
E o nebunie, ce sa mai.

32+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Despre asta ziceam http://www.inimacopiilor.ro/campanie/departament.php

Mirela 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Da, la Bucuresti este la Marie Curie, dar se va deschide abia din februarie-martie 2010. Si pentru inceput nu au doctori chirurgi cardiologi pediatrii si vor incerca mai mult cei de adulti. Deci e riscant.

Si a mai zis cineva sa cumpar eu balonasul, m-am gandit si eu la solutia asta, dar problema este ca daca ei nu au balonase, nu au nici experienta. Doctorul din Germania a zis ca este foarte importanta experienta celui care face interventia, sa se faca de 2-300 de ori pe an in clinica, ceea ce la noi, sincer...

32+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Doamne Adina cate se pot intampla.
Ne rugam pentru tine si bebelusa ta.

33+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/" target="_blank"> Poze
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

De astazi am inceput sa ne interesam de formularul E112. Daca nu il reusim pe asta, sunt disperata. Nu stiu ce vom face. Ma gandesc chiar sa deschid un blog unde sa doneze cei care vor sa ne ajute, sa apelam la fundatii... orice pentru fetita mea, pe care ne-am dorit-o enorm. Nu-mi vine sa cred ca mi se intampla mie.

32+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

ar trebui ca macar o parte din costul interventiei/ spitalizarii sa fie acoperit de asigurarea ta de sanatate. ai intrebat la casa de asigurari?

Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput