Pufuleti2010 (72) - Bravo Larisel!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Acum sa va zic de Germania, unde chiar speram sa nu stau pe la usi, cum am stat pe aici, niciodata sub 2 ore. De unde!!! 1 ora jumate in care creierii mei nu stiau saracii ce sa mai faca sa nu explodeze. In fine! Am intrat si la dr., am facut ecografie, diagnostic final cel al lui Albu. Stenoza aortica si posibila, in procent mare, coarctatie de aorta. Femeia asta, mare doctor, a fost foarte draguta. S-a interesat de costuri, ce e de facut, unde, cum, si chiar ne-a spus sa ii scriem personal ce facem si ce decizie vom lua. Acolo vesti bune si rele. Veste buna - in clinica interventia se face prin cateter, nu pe cord deschis. Veste rea- trebuie sa nasc in clinica sau foarte aproape, pentru ca trebuie intervenit imediat, stenoza este critica. Veste rea - nasterea costa 2000 euro, alta veste rea - transportul bebelusului de la clinica de gineco la clinica de cardio tot 2000 euro. Interventia 20.000 euro... Si toate astea daca totul merge OK.

32+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui aylin_tarcan

adina, dau refresh intr-una....

Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu




Eu F5...

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

larisel e bine, va pupa pe toate. a pus fetele la tzitzi, au papat si apoi au luat si supliment. o sa puna poze cand vine acasa, dar nu sti cand va fi asta. a zis ca-s conditii de nota 20 in maternitate

Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Astea toate le-am aflat de la ecografista, care e o femeie mieroasa, ni le-a spus intr-un asa fel incat sa nu intram in panica. Dar... un maaaare dar....ne-am mai intalnit si cu un cardiolog. Care nu s-a mai gandit la sufletele noastre, si care ne-a zis ca el personal nu crede ca un om normal poate acoperi toate cheltuielile, pentru ca nimeni nu da garantia ca bebe nu face complicatii si va fi nevoie, de exemplu, de un aparat de ventilare care este 15.000 euro pe zi, si muuulte alte chestii care pe mine, in momentul cand am iesit din clinica, m-a facut sa plang in hohote.

32+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

dar herghe ce diagnostic a pus?
sunt sigura ca se va rezolva cu banii, numai bb sa fie bine!

Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Acum, dupa un tur in forta in Germania, ca am zburat pana la Stuttgart ca era mai ieftin, am mers pana langa Nurenberg (300 km) unde am o verisoara, apoi dimineata mers la clinica la Munchen, alti 200 km, stat de la 10 pana la 18 in clinica, iar mers 200 km inapoi la vara-mea, si la 4 dimineata mers in Stuttgart, iar 300 km, si apoi acasa la Pitesti, unde credeam ca ma mai calmez. Am ajuns vineri, iar marti am plecat la Targu Mures. Si acum sa va povestesc de Targu Mures....

32+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Adina nu se poate prin acel formular cu care vi se plateste de catre statul Roman costul inerventie?

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

larisel e bine, va pupa pe toate. a pus fetele la tzitzi, au papat si apoi au luat si supliment. o sa puna poze cand vine acasa, dar nu sti cand va fi asta. a zis ca-s conditii de nota 20 in maternitate

Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!



Multumim Cris de vestile bune. O pupam si suntem alaturi de ea si de cele doua micute. Ma bucur ca a avut parte de conditii bune, a facut mari eforturi ca sa le aiba. mamica eroina.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

adina_bulina

Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

stiu ca exista o clinica de chirurgie cardio in Tg Mures, dar cu liste de asteptare..


aha, acum am vazut ca ai mers acolo. astept sa termini povestea

Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput