In Banat la noi acasa (15) Sarbatorim si Daruim

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:



Gata si serbare si cadouri de la gradi.
Cica a iesit super serbarea,au fost cuminti,au spus poezii,au dansat abia astept ziua de luni sa ne aduca ala DVD-urile si taticul baietelului CD-urile cu pozele.
Mai fetelor de cateva zile Maya ma toaca ca pe vinete cu nervii,ori is io prea obosita si stresata ori nu stiu ce drac am dar nu mai pot...imi ies uneori din pepeni ca imi vine sa iau fos nu mai asculta,imi raspunde intotdeauna,imi intoarce vorba bai si-mi vine sa-i trag una da cum fras sa dau ca doar nu mis lovita cu leuca....dar ii dau pedepse ca asa nu se mai poate.Daca o pun la coltz...asa zis coltz e un loc unde o pun 2 min exact cum facea Super Nany urla de imi sparge timpanele,daca nu o las la desene iar urla....cum fras sa mai procedez cu ea????? Ia ciocolata uneori,ea care abia se atinge de cioco,ii spun ca nu are voie seara ea nuuuuuu ca acuma vrea cioco,bomboane,guma....imi smulg paru' din cap.
Cred ca m-am dilit

Merg sa articulez neshte mancare si revin poate mai imi trec dracii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

fata bine ca ai dat lamuriri ca altfel nu pricepeam cum ai trecut tu pe langa serbare naspa rau faza de anul asta
ce arunci in oale? te-am lamurit cu ceva?
Mihi numai are voie de plece din Tm sa nu nasca pe drum, fata poate nasti cat is io la Tm si vad printesa lui Jaki
Miro hai ma chiar nici luni,nici marti, nici miercuri
Ioana gata spanacul sau azi nu l-ai executat?
Gabi mai aveti tarta de linte?
Dana ce ai mai gatit azi?
Diana cum sunteti?Cristina ai dat azi raportul,numai bine va dorim,Aida merge mama lui net? Lauricoooooooooooooo fata ce-o calcat otobusul, unge umblii iara?

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

laura(gonghy), ma bucur ca a trecut cu bine serbarea.nu mai fi suparata, sa-ti treaca nervii.
si eu sunt intoarsa pe dos, dar nu din cauza lui denis.parca toate imi merg de-a doua astazi, nu stiu ce se intampla.am inceput sa punem si noi decoratiuni pe geamuri, pe terasa....denis abia asteapta sa ma ajute.din 5 in cinci minute cadeau ventuzele .ca la circ.
cand am reusit in sfarsit sa fixez instalatiile, le-am aprins, au mers vreo 5 minute, mi-a cazut perdeaua de la terasa cu totul..si n-am bec acolo.ramane pe maine sa reparam.e iesit cuiul de la galerie din tavan.dupa alte 5 minute mi s-a ars prelungitorul.asa ca....adio beculete deocamdata.peste toate astea, am reusit sa strangem doar 3 voturi azi la concurs.
apropo, felicitari deya, sper ca va castiga cea mica.eu m-am bucurat mult si la eva cand a castigat.tinem pumnii.
claudia, te asteptam la frigul nostru .poate ne si intalnim miercuri, desi nu stiu inca nimic sigur.

Cristina, mamica lui Denis Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ioi Cristina cheama preotul ca nu-i a buna, glumesc, asa patesc si eu pana montez totul la geamuri, ventuzele alea se lasa tare greu fixate cu frigul sunt obisnuita si aici tot rece e din octombrie deja, deci cum a ramas prognoza se lasa cu nea sapt viitoare la Cimisoara, deci noi ne intalnim luni la Mall,marti inca nu stim,depinde de Mirona daca e bolnava Karra sau nu, miercuri iara la Mall, Mihi m-a rugat sa ii fac un rezumat
Noi ne uitam la Transformers II, very interesting ptr boys , eu invart bagajele am o stare funny

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Gongy, stiu exact cum te simti, numa la mine se intampla la dublu. Si cand imi da replici asta mare si se incapataneaza la teme, chiar ma enervez tare

Am urlat intr-o vreme de era sa fac laringita si am constatat ca nu merje. Asa ca mai nou aplic pedepse cu calm si incerc sa explic propriul lor comportament prin exemple inventate, ca se pare ca nu constientizeaza prea bine ce fac si de ce este rau.

E al naibii de greu. Dar trebuie facut, altfel mai tarziu cand ni se urca in cap sau isi distrug viata, va fi prea tarziu sa ne mai plangem.

No binie, inchei sesiunea de sfaturi de baba ce mi-s aici si va urez un Hanukkah fericit, caci azi a inceput Sarbatoarea Luminilor. [Nu sunt evreica, dar imi plac traditiile lor]

Va doresc si voua o seara luminata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Fetelor, de maine mobilizarea pentru Denis, sa castige si el un loc in tabara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

gabita, banuiesc ca la denis al meu te referi.ms mult pt intentie, insa nu la concursul pt tabara participam, ci la un alt concurs, insa nu este permis sa fac reclama aici pe site.daca chiar vreti sa-l votati, este linkul la pagina mea.multumesc oricum cu anticipatie tuturor .
ma refeream ca mi-am facut cont pe tan-tan doar ca votant, sa-ti votez craciunita ta .asa ca azi mi-a fost mai usor s-o votez pe deya.totusi, mai stii ceva de concurs?

Cristina, mamica lui Denis Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Va multumesc pentru voturi ,cele care ati votat
Gabi un buchet mare depentru rabdarea cu care m-ai ajutat te purtam in rugaciunile noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Intru rapid sa citesc ultimele stiri si sa va pup...

Urata forma de viroza gripa ce o fi...l-o prins si pe Lori...si cum cica-i virotic am tratat homeopat...asa ca trebui sa dau bilute si din ora in ora...azi si Lori e inspre bine...io iau occilo sa nu cumva sa o iau si io ... gravida si cu febra asa mare...nu stiu ce m-as face...



Cristina atarna o funie de usturoi de candelabru...

Laurelu...zici ca esti isterica...io zic ca esti obo...sa ma vezi pe mine...

Sanatate la toate, si sper sa ne vedem candva saptamana aviatoare...

mihi 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Era sa uit...Giova sau Miro...tot la Bega ati nascut?...ar cam trebui sa-mi fac bagajelu...cam ce-mi trebuie mie si lu bobo?...ca ma zoitai de 1 an juma de cand trecui pe acolo...si s-or mai fi schimbat si obiceiurile


mihi 35+

Mergi la inceput