In Banat la noi acasa (15) Sarbatorim si Daruim

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fabricat aseara chiflele .... mi-au iesit cam asa: http://picasaweb.google.com/andaniii/PAINICI#5413724049274286226

o zi buna sa aveti

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Mmmmm, chifle, clatite, ospat ce mai!

Gongy, ada fata poza ca ti-o scanez eu si ti-o trimit pe mail. Dupa aia mergi frumos cu stickul la foto si iti scoti cate vrei si ce dimensiune vrei. OK?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

hello si de la noi , acum cat mai am net ca cine stie poate si azi o fi ca ieri si nu o sa avem cablu , telefon si net ...
Vad ca am mult de recuperat ... dar nu-i bai ca o sa adoarma si Tzutzu in 2 ore ...

hai o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
Sunt un car de nervi: vin de la gradi si ma opresc frumos la semafor sa treaca pietonii. O batranica mai avea putin de parcurs dar s-a facut rosui. saraca a dat sa se intoarca, dar i-am facut semn sa treaca. In spatele meu un taxi, grabit nevoie mare incepe sa ma claxoneze!!!
Plec, el ma depaseste prin dreapta, trece in fata mea si pune frana, fratilor am crezut ca mor, nu aveam viteza, am bagat piciorul in frana, mi-au intrat ABS-urile...m-am oprit la timp...nu am nici casco pe masina mea, nu l-am mai facut. eram buna de plata daca ma bagam in el...nesimtitul. la urmatorul semafor deschide si usa si comenteaza ceva...imi venea sa ma dau jos sa-i zic vreo 2, dar ma mai lua si la bataie...
Am nr. de la masina, l-as putea reclama, dar pe urma ma trezesc ca pune pe toti colegii sa ma urmareasca prin oras. si nici nu sunt usor de recunoscut, cu nr. de Alba...asta cred ca l-a enervat mai tare. de eram cu cealalta nu cred ca indraznea nici sa ma claxoneze.....vai ca mor ce nervi am.
am venit acasa si m-a bufnit plansul, caci ma si speriasem putin. bine ca nu erau copiii cu mine in masina.
am copiat de la alt subiect postarea, acum sunt mult mai calma, dar tot i-as trage-o aluia.

revin cand m-o lasa d-nul maraila.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Neatza!
Sunt un car de nervi: vin de la gradi si ma opresc frumos la semafor sa treaca pietonii. O batranica mai avea putin de parcurs dar s-a facut rosui. saraca a dat sa se intoarca, dar i-am facut semn sa treaca. In spatele meu un taxi, grabit nevoie mare incepe sa ma claxoneze!!!
Plec, el ma depaseste prin dreapta, trece in fata mea si pune frana, fratilor am crezut ca mor, nu aveam viteza, am bagat piciorul in frana, mi-au intrat ABS-urile...m-am oprit la timp...nu am nici casco pe masina mea, nu l-am mai facut. eram buna de plata daca ma bagam in el...nesimtitul. la urmatorul semafor deschide si usa si comenteaza ceva...imi venea sa ma dau jos sa-i zic vreo 2, dar ma mai lua si la bataie...
Am nr. de la masina, l-as putea reclama, dar pe urma ma trezesc ca pune pe toti colegii sa ma urmareasca prin oras. si nici nu sunt usor de recunoscut, cu nr. de Alba...asta cred ca l-a enervat mai tare. de eram cu cealalta nu cred ca indraznea nici sa ma claxoneze.....vai ca mor ce nervi am.
am venit acasa si m-a bufnit plansul, caci ma si speriasem putin. bine ca nu erau copiii cu mine in masina.
am copiat de la alt subiect postarea, acum sunt mult mai calma, dar tot i-as trage-o aluia.

revin cand m-o lasa d-nul maraila.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)



doamne cata nesimtire , ce sa faci , atata il ducea mintea sa faca ... pacat ca ti s-au deschis abs urile ... esti buna de plata saraca de tine ... nu te mai enerva si nu mai plange ca nu rezolvi nimic fapta e consumata , vezi cum faci sa rezolvati masina si da uitarii fapta , cu taximentristii nu e de pus , se aliaza si nu ai zile bune dupa ... eu zic sa stai linistita si sa il lasi in pace .

azi e vineriiiiii

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

eu acolo am luat carnetul,nu stiu cum sincer dar nu asi putea conduce never in Tm, mie imi lipsesc multe chestii ce trebuie sa ai ca sa poti razbi pe strazile Tm cu masina ,inclusiv bata de bassball din masina Doamne Fereste brrrrrrrr bine ca nu s-a intamplat nimic Ioana, da clar stai pe pace nu-ti ridica idiotii in cap.
Aiducu care-i baiu la Giroc?
Am auzit-o aseara in premiera dar tare mult mi-a placut,vocea Andrei e inegalabila,ca si a lui Hrusca off course



INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Andanii mi-a intrat ABS-ul, asta e un sist. de franare mai puternica. Nu mi- s-au deschid AIRBAG-urile, caci nu am avut niciun impact.
Claudia stai ca fata de Bucuresti, la noi e parfum. bai si eu ma mai enervez pe unii, au un stil de a conduce de doamne fereste....,dar daca am dat prioritate unui batrane care de abia se misca si mai avea cativa pasi pana pe trour si daca am nr. de Alba , nu inseamna ca-s si proasta. Poate pe el atat l-a dus capul.
Laura bafta azi la serbare. Nu poti da o fuga sa aranjezi printesa? la atatia e si normal ca nu au timp educatoarele si ingrijitoarea. Bai ce nesimtire pe fotograf, cu scaner se rezolva, cum zicea si gabi.
Andanii chiflele alea nu ingrasa, nu? baga reteta aici rapid....eu sunt moarta dupa paine si alte aluaturi...se vede ca am pus 4 kg pe mine in ultimul timp.

doamne marait e copilul meu....iar s-au umflat gingiile de acum nu i se mai vad urmele de dinti.
nimic nu pot face de el.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Giova, taximetristii de obicei sunt mai colerici, au impresia ca-s regii soselelor. Bine ca te-ai controlat. Si eu is din aia de imi sare mustarul rapid la faze din astea si mi-a zis al meu sot sa ma calmez ca poate iau bataie de la vreunul daca nu stau cuminte. That's why I hate men sometimes!

Ceva homeopate care sa ajute la dintisori nu se exista? Parca citisem ceva de genul asta, dar nu mai retin care remediu era.

Aida, de la cine aveti net? Sper sa fie ok, poate a fost doar vreo lucrare ieri.

Mai, oare ce o face Mihi cu bolnaviorul ei? Sanatate multa sa aveti!

Gongy tinem pumnii la serbare, sigur va fi frumos

Clau, cum stai cu bagajele si impachetatul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

giova doamne ce am scirs , acuma am vazut ... ce sa fac sunt proasta rau ca doar sunt soferita ... am citi rapid airbaguri abs era tot una la mine cand ti-am raspuns ... am scris si mai rapid si am scris aiurea normal

chiflele mele le fac de obicei cu faina integrala si tarate (asa nu ingrasa daca le mananci cu chestii degresate dupa principiul lui Montignac) fara seminte si fara faina alba .... doar cand fac greva baietii mei le fac si cu faina combinata adica si alba si integrala sau neagra sau de secara , darrrr ies mult mai crescute si cu faina alba in ele .... respect cantitatea de drojdie ce trebuie pentru faina care o pun si-n rest apa cat cuprinde si putina sare si gata

claudia cand pleci ???
aida da din ce cauza nu aveti net ???? poate repara ceva aia
gabi ti-am facut pofta cu chiflele ???
gonghy ieri te-am vazut prin oras da eram departe de tine si in masina , n-am avut cum sa te strig .... la ce ora e serbarea ????



ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

sunt putin trista - s-ar parea ca voi spune PAS la orice activitate programata pe saptamana ce urmeaza. aveam intalnirile cu voi si 2 party-uri. naspa, zau asa.

Kara a facut febra aseara- azi am tinut-o acasa - si o monitorizam in continuare sa avedem cand apar bubele mult asteptate.
sa vina odata - apoi sa treaca odata - sa o avem bifata si sa nu ma mai gandesc la ea.

v-am pupat (mi-ar fi placut sa va intalnesc - poate data viitoare - daca o mai fi vre-una).



lucrusoare de vanzare - reduceri de pret

Mergi la inceput