Albinutze de Mai-Iunie 2009(46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Cris, stai linistita, ca si a mea rontaie tot ce-apuca...tine cont ca are 5 dinti!
si eu o cert, dar tot eu o pup, asa ca...

condoleante!

Ana-Micu fac si eu o vizita pe site!

Philip...frumoasa priveliste! l-ai scos pe N cu nasul la zapada? eu abia astapt sa-i vad reactia Nataliei...

ALICe, mamic de bebic Natalic

II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

SSABrya, bun venit si din partea mea!

Noapte buna tuturor !!!

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ana,superrr site-ul
cosminica,
alic,mancao-as eu pe ea cu dintisorii ei

nu mai pot in seara asta sa stau ca-mi pica ochii pe tastatura de somndar votez maine la prima ora(asta in caz ca nu ma lasa astia iar fara curent)pupici

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

uff!!!ca mult ati mai scris de cand nu am mai fost pe aici o sa incerc sa o pun si eu in scaunel,dar nu sta bine in fundulet se kam klatina;maine face pitika mea 6 lunisi ii inpodobim si bradutul...imi place aici,dar imi este greu cu numele voastre,nu va retin pe toti,imi pare asa rau ka nu am intrat innainte sa scriu aici pe site(acum ne cun.bine),ca eu citesc despre bebei pe seitul acesta de cand avea bebita cateva saptam.in burtika;condoleante cris daca am retinut bn numele

reby-iry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

SSABrya Bine ai venit!

reby-iry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Am votat si noi marirea alocatiei..Doamne ajuta!


Alic, cui trebuie sa trimitem poze pt albumul de 6 luni si cate la nr.....gata, acum am vazut adresa ta..

Cosminica, faina ideea cu primul Craciun al albinutelor!

Lauraa, ce materie predai?

Carla, demential filmuletul! Am vazut in viitor daca pot spune asa..din august, daca toate sunt ok..trec la bb2!


Cris, esti mortala. ma distrez mereu cand va citesc! M-ati cam ametit cu "cuscrele" pe aici.Cred ca trebuie sa se mentioneze in listuta cine este cuscra cu cine...


Clody , multumim de capitol si pupam tizul nostru "din oglinda"

anaela , noroc cu tine ca eu uitasem ca aveam masina de la la 14 trerminata :) Si noi avem costum de mos!

ioana , cris condoleante!

cris


No acus sa va spun si despre noi! la 5,5 lunite aveam 7380 g [deci intram in categoria slim]:)..da si asa imi cam rupe spatele.Astazi am fost la cosmetica eu si el la nasa lui..ne-am intors acasa cu taxi ca masina era la tati si...cine credeti ca tragea besinele in taxi?Razvi..ziceai ca-mi mitraliera! Mi-a fost rusine tare:))

Am vazut ca ati discutat despre cantitatea de lichide pe care o dati in plus bebeilor vostri...eu i-am dat pe vara o idee de ceai , dar nu prea a vrut sau apa fiarta si racita. In rest..nu a vrut sa bea. V-am scris sapt trecuta un mesaj rapid sa va uitati de un anumit program unde se vorbea despre diverificare. Mi-a placut in mare ce a zis tanti dr..si in plus a mai spus ca pana pe la 10 luni nu recomanda un surplus de lichide daca bebe are 3 mese de lapte/zi.
Laptele de mama contine 80% apa..deci apa nu mai trebuie "sa tina de sete"..laptele praf se face tot cu apa...in fine, sunt cam varza acum sa explic tot..da intelegeti voi ce vreau sa zic!

Va pup, va imbratisez cu mult mult drag..ma duc sa calc..am vreo 5 masini de calcat ...[nu stiu ce am da de la o vreme m-am tampit rau de tot calc toooot..inainte calcam ce era strict necesar, acum..]

AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

alic, pai daca rasfoiesti prin albumul ala, il vezi si pe N la zapada, ba l-am dat si cu sania, numai ca frate-sau a uitat pt o clipca sa-l tina si-a aterizat cu boticul in zapada.
la pranz a dormit 3 ore, ma indoiesc ca mai doarme pana diseara, fiind treaz de la 2.15, la 6 jumate cel tarziu ar trebui sa fie si adormit.
ana, pai doarme cate 6 ore pe zi, super bine.
am fugit

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

clodi multumesc si eu pt.capitolul nou si insist: vreau si eu sa apar in lista

alynta tot ce se poate, imp e ca totusi ma mai lasa sa dorm si eu o noapte intreaga

iry la multe lunite sanatoase!, apoi si eu tot de pe la 6 luni am pus-o, binenteles sprijinita bine.

phillip

danilla eu de cand am inceput sa-i dau iaurt a treia masa imi doarme noaptea, apoi nu stiu sa fie o coincidenta sau fata mea se satura si nu se mai trezeste

lavinia p eu o mai dau pe Maia cu glicerina boraxata, acum nu stiu cat de bine ii face, dar sa stii ca o mai calmeaza, piticului.

bebe beca merci, o sa caut pe net sa vad despre ce e vorba

lauraa super poza, dolofanica, are niste ochii

cris ce-i dai la a treia masa?

alic cum de nu rupe cartea, Maia de mult o facea bucatele , tocmai am vazut ce a scris cris, teroristei si sincere condoleante.

ana micu

phillip vreau si eu macar 1% macar pt un bulgare iti dau o la schimb


stupului

Sa aveti parte de-o noapte linistita!


mami fericita de Maia Riana (13.05.2009)

http://img189.imageshack.us/img189/8828/dsc04898g.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

am fugit si eu la ,ca maine avem multa treaba pe toate fetele

reby-iry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

la zi cu cititul dar pe langa total cu raspunsurile.

Ceai ii dau de la Humana, granualt. Baby-belli si unu cu mai mult ]e plante.

Lapte si eu stiam ca nu e bine sa dai nici prea mult. Mi-aa spus o doctora ca exista o relatie intre cantitatea de mancare si greutate ceva de genul are 8 kile ii ajung 800 de gr de mancare. O chestie d-asta daca a mai auzit cineva chiar as vrea sa stiu daca e adevarata treaba.

Condoleanta fetelor care au trecut prin momente grele.

vazut poza de nudisti ... super tari!

Vazut zapada: imi e dor de o iarna asa cum am avut cand eram copil. Imi e dor sa fie frig sa crape pietrele imi e dor de tot ce aveam noi in copilarie. Copii nostri nu se pot bucura de multe lucruri pe care noi le-am savurat.

Felicitari pentru "cresa" de pesti parca la Cris ...?

Felicitari pentru masuratori Relusha ... sta f bine!

In scaunel nu am pus- o pe Bianca. Ii dau in leagan sau sprijinita de perne.


Mai erau o mie de raspunsuri de le-am uitat. Felicitari celor care s-au insanatosit si sanatate si refacere rapida bolnaviorilor!

Vesti de pe front: sotul racit cobza, Tudor mucios de cateva zile dar muci d-aia grosi care zac in nas si nici nu ies nici nu dispar doar dispera!
Sper din suflet sa scape mandra ca am pus-o!
Ma bag la somn cu speranta ca voi dormi. Noaptea trecuta la 4 s-a trezit Tudor plangand. L-am linistit a cerut laptic, i-am dat m-am bagat in pat. Mi-am dat seama ca daca adorm adormita sunt si zic mai bine sa ma scol sa ii dau si Biancai acum sa pape. M-am dus i-am facut si ei, a papt m-am bagat in pat. La 5 sotul meu a inceput sa tremure de tremura si patul. Scoala-te inveleste-l cocoloseste-l ... a mai trecut juma de ceas sa u mai bine. La 7 far un sfer Tudor iar s-a trezit plangand, iar calmeaza-l iar a cerut latic, i-am dat si s-a facut 7 si 20 cand a sunat desteptatorul care ne anunat inceputul unei placute zile ... Am reusit insa sa mai fur juma de ora de somn caci nu s-au trezit copii, dar sper ca de acum si pana maine dimineata sa dorm si gata.

Ete ca trecu iar de miezul noptii

Somn usor!

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput