Romanii din diaspora ...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

On topic: Sora mea e "in diaspora". Si am fost si eu pe vremuri. Nu cred ca ii reneaga nimeni, sint multi care trimit bani acasa, au legaturi strinse cu familia.

Tu vrei sa intelegi ce inseamna pentru noi sau ce inseamna pentru politicieni?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ptr politicieni a inceput sa se vada ce inseamna romanii din diaspora. Insa reactiile unor membri de pe forum m-au mirat si as fi vrut sa stiu sa stiu, asa cum a fost pusa si intrebarea la sf mesajului, ce inseamna ptr voi romanii din diaspora?

Ce faci te si face. Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975
Urmeaza sa ne mai ceara viza daca vrem sa venim in vizita Ce faci te si face. Ce spui sa si infaptuiesti!
Chiar ca asa..Vikinga 37+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 3saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Noaptea democratiei este una frumoasa spunea Domnul Geoana duminica.De atunci parca s'a lasat si otzara bezna. Sau cel putin Domnul Nastase Adrian se chinuie sa stinga orice luminita:Cei care au plecat de multi ani din tara, chiar daca citesc presa si sunt informati, nu au contact direct cu realitatea. Nu sunt afectati, direct, de reglementari, de taxe si impozite, chiar si de o viziune sau alta asupra viitorului – in sanatate, educatie, etc. Prin urmare, votul lor ar trebui sa aiba o greutate mai mica. Se impune, in viitor, o dezbatere pe acest subiect.
Invingem impreuna Romania bunului simt
Sa ii fie rusine lui Nastase. Sa le fie rusine comunistilor. Mi se pare jignitor. Probabil ca asa doresc sa faca, daca ajung la putere. Si dupa asta sa inchida granitele, sa nu mai vina ticalosii aia din exil cu gargaunii lor.Nicaieri in lume, in tarile democrate, nu exista asa ceva. Mi s-a facut piela gainii de revolta.**************Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |
Si pe urma sa minuneaza la urmatoarele alegeri de ce romanii dinafara voteaza contra PSD.Mai da promisiunea aia cu 25000euro chiar a scos-o geoana, eu nu stiu cum de am ratat minunea asta! Si ia uite nici la banii astia nu pica pe spate nimeni, asta o enerva. Si culmea sa zica pe urma ca astia de au votat prin italia au fost cumparati cu pixuri si mici ori mai stiu ce alte prostii.Vikinga 37+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 3saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopiiPSD-ul un partid pentru cosul de gunoi al istoriei.**************Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |
Asta ar trebui sa o pun la semnatura ca tot se poarta, dar nu suport sa insoteasca initialele alea odioase numele copiilor mei, pina si apropierea e prea mult pt ochii mei in conditiile date. Sa-i ia naiba de comunisti, mai bine imi comand o pizza, ca asta-i panaceu universal, trec toate. Ce ma enervaiVikinga 37+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 3saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

Buna ziua! Eu nici cu unul, nici cu celalalt, dar intr-o sectie de votare, unde nu au votat mai mult de 15 romani, care se cunosteau intre ei foarte bine, care au discutat ininte ce si cum voteaza, a iesit pe primul loc tocmai celalalt, spre uimirea tuturor! Asta nu inteleg eu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinake

Buna ziua! Eu nici cu unul, nici cu celalalt, dar intr-o sectie de votare, unde nu au votat mai mult de 15 romani, care se cunosteau intre ei foarte bine, care au discutat ininte ce si cum voteaza, a iesit pe primul loc tocmai celalalt, spre uimirea tuturor! Asta nu inteleg eu!



http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/


ne spui si noua unde a fost asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:


Nu va mai "certati", caci e in zadar...

Nu conteaza ca iese Basescu sau Geoana.

Noi , oamenii obisnuiti, care traim din salar, care avem copii de crescut, vom trai la fel de rau.


De ce?



Pentru ca oamenii lui Geoana ( adica PSD-ul) sint la fel cu oamenii lui Basescu ( adica PDL). Sint toti din acelasi aluat. Toti ne mint in fata si nu le pasa ca exista oameni care traiesc de pe o zi pe alta. Ei se preocupa doar de afacerile lor, de comisioanele lor.

Eu nu am votat. Din pacate nu am avut cu cine.


Sper sa se schimbe ceva in bine, totusi... Cu adevarat.


Va doresc sarbatori fericite.










Mergi la inceput