Gravidutze si mamici de Cluj-146

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

LA MULTI ANISORI ANDREI! SA CRESTI MARE, SANATOS, SA FII O BUCURIE PENTRU PARINTII TAI SI SA AI PARTE DE TOT CE-TI DORESTI DE LA VIATA!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 10+

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Andreea, multumesc

Delia, multumim de info.

Adriana, uite noi chiar saptamana trecuta am fost la control la ORL, problema noastra initiala fiind polipii, oricum inca nu e de operatie, dar cand doarme Sara tot nu respira normal. De cand cu gradinita si virozele repetate, a rams cu asta. Probabil ca mai incolo, tot vor trebui scosi, a spus ca deocamdata e prea mica. ORicum, ce voiam sa iti spun e ca mi-a zis ca la urechea stanga are un mic dop de ceara, dar nu umbla la el, ca mai mult ca sigur se va elimina singur! E adevarat ca eu curat urechea cu bat din ala, dar doar la suprafata, mi-a zis ca e ok si asa si trebuie, sa nu imi fac griji. Dar Sara nu s-a plans de dureri.

MUltumim de voturi,am mai urcat in ierarhie!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 33 +

Un vot va rog: http://www.coffeechat.ro/2009/11/craciun-cu-miros-de-scortisoara-siiubire/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

La multi ani Andrei,flacau fruuuuumos si cu un aer americanesc

fetelor eu nu prea mai am timp de forum din pacate nici acasa si nici la servici ...ma gandesc cu drag la voi si sper ca sunteti bine sanatose.
sa va feriti cat puteti de locurile aglomerate, sa nu luati gripe,viroze si alti virusi care "colcaie" din cauza temperaturii ridicate din aceasta perioada.gripa noua se raspandeste din pacate si in Cluj,sunt in dubiu daca sa-mi fac sau nu vaccinul( ne vaccineaza gratis la servici)...voi ce ati face in locul meu ..sa accept sa nu????


joi avem serbare ..fara parinti,bunici ..imi vine sa mor de ciuda.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Adriana-incearca audiospray, noi am pus din acela si cica s-a inmuiat si a iesit.daca nu ziceau ca pot incerca cu ceva ulei cald, dar nu mai stiu...si noi am avut dar am scapat.

legat de noi, ce sa va spun, am fost la medic, mi-a zis ca e sarcina, e de aprox. 5 saptamani, trebe sa ma duc sa vada saptamana viitoare sa vada daca are embrion,mucoasa ar trebui sa aiba o grosime de minim 8, iar eu doar in unele locuri am 8, in rest cam 6, sunt mari sanse sa nu ramana sarcina, mi-a dat medicamente pt ingrosarea mucoasei daca vrea...in rest...odihna si speranta,primul trimestru e critic.faza cu odihna pica, ca nu pot, n-am ce face cu piti, acum ce va fi va fi, om vedea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare!

Andrei, La multi ani!!!!!!!!


Adriana, am o colega al carei baietel (de o virsta cu Alexia) are un dop in una din urechi. i-a dat ceva ulei, se pune in ureche de mai multe ori pe zi. cica in doua-trei zile se rezolva...miine aflu daca a functionat

Delia, multumim de info. o pasez celor pe care ii stiu interesati

Meli,
te asteptam cu vesti!

Paula, ma bucur ca te simti bine si felicitari pentru harnicuta. eu ma apuc numai saptamina viitoare, cind ramin in concediu, copilul merge la cresa si eu pot sa ma desfasor...


In alta ordine de idei...azi mi-am rezervat biletele de avion pt Anglia...in februarie mergem...ne oprim la londra pt o vizita scurta si apoi mergem in nord, sa ne botezam finuta


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Co, tare dor mi-era de tine

Meli, sa dea Domnul sa fie totul bine! Stiu ca e greu cu repausul, teoretic asa ar trebui si eu, dar practic, nu-mi iese!

Anca, eu nu stiu ce sfat sa iti dau ca situatiile sunt diferite, in situatia mea, clar nu as accepta vaccinul, sora mea, de exemplu l-a facut, ea insa e cadru medical in spital, la ea expunerea si riscul sunt mai mari. Tu stii in ce masura esti expusa la serviciu, dar din cate am inteles, varianta asta de la Cantacuzino e destul de e ok! Uite,sora mea, nu a avut niciun efect secundar! Sanatate multa si sa stii ca si tu ne lipsesti!

Alexmamaruta ta e bine?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 33 +

Un vot va rog: http://www.coffeechat.ro/2009/11/craciun-cu-miros-de-scortisoara-siiubire/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:





Andrei, La multi ani!!!!!!!!




Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
Iulia Anamaria (16 sept2009)


un vot , va rog
http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1248



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gabitzo va pup si eu Frumos ai povestit despre Craciun. Parca incepusem sa simt si eu miros de scortisoara in casa.
Imi dau seama si de ce vrei epidurala acuma, la cat te-ai chinuit la prima nastere. Dar a doua va fi sigur mai usoara, chiar daca acum ti se pare greu de crezut.

Meli Doamne ajuta sa fie bine!

Ioana nu uita sa ne anunti cand incepem galeria!


Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

LA MULTI ANI ANDREI..........SA CRESTI MARE,SANAtos si voios,sa o faci fericita pe mami tot timpul

CRISTINA...serios?oare sa ma astept deja?

serios tu fetelor ca de ieri mi-a cam coborat burtica cu vreo 2 degete,si m-i se tot intareste si ma apasa...poate vine pe la 38 de sapt cum ma asteptam.

MELI felicitari in primul rand si sa speram ca totul v-a fi bine....sa fie asa cum vrei tu,poate totusi gasesti vreo modalitate sa te odihnesti si tu mai mult.poate apelezi la dadaca de care spunea replay,

SOSO nu stiu ce sa spun despre vaccin.atata stiu ca mie m-i s-a spus ca si gravida sa nu-l fac si nici la copii.ca ar fi cam daunator.matusa-mea care lucreaza si ea in cadrul medical si l-a facut prima de pe sectie si nu s-a simtit f bine in prima noapte.ramane la aprecierea ta........eu mai multe nu stiu.dar daca esti f expusa poate ar fi mai bine sa-l faci pt siguranta voastra

TU FETELOR NICI NU STIU DACA S-O MAI DUC PE SARA LA CRESA SAU NU..AR MAI FI PANA IN 23.ACUMA E BINE CU RACEALA DAR MI-E FRICA DE UN ALT EVENTUAL VIRUSACHE.SA NU MA PUNA SI PE MINE IN PERICOL FIX ACUMA

MAI VROIAM SA VA INTREB CE PARERE AVETI DESPRE RECOLTAREA CELULELOR STEM?DACA MERITA SAU NU?DACA SI-A FACUT CAREVA DINTRE VOI?SAU ATI VREA SA FACETI?TOT STAU SI MA GANDESC.AR TREBUI SA AM DECID PANA MAINE.

AZI am calcat niste hainite...mici ,mici...uitandu-ma si la pampersurile nr 2 cat sunt de mici m-a cuprins nostalgia si totodata frica.am impresia ca numai stiu nimica de la sara.ma gandeam azi oare la ce foloseam panzele acelea de bumbac.oare cum se face buricul aici in romania,oare daca mai stiu sa-l imbrac?sau ce ii fac daca are colici...etc.parca nu-s normala.oare intru in ceva depresie inainte de..........?cu toate ca sunt mai linistita intr-un fel ca mi-a facut rost matusa-mea de epidurala.nu-s sigura ca o fac,dar macar o am la nevoie

fug la nani..........v-am pupat.somnic usor

ioana...mami de sara si graviduta in 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Va multumesc din inima pentru urari
Va doresc o noapte linistita

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput