Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Prostanacii+fudulii or sa stea cu ochii in calculator si au sa numere atatea voturi cat sa treaca guvernul la spranceana,ca Doamne fere'! sa nu se voteze si al treilea premier propus,dupa care sa vezi dezmat fara pic de interes pt. legile organice!
Sunt previzibili, sunt de proasta calitate(vezi aroganta cu care vor sa mascheze pierderea alegerilor!)si sunt TRADATORI DE TARA pt. ca fac tot posibilul sa aduca tara de rapa ca sa spuna dupa aceea: vedeti ce au facut astia,daca eram noi...!
Daca erau de vita nobila spuneau:am pierdut noi, DAR TARA O SLUJIM IMPREUNA!
In schimb, ei stau ca tzatzele pe la tv-uri si chibiteaza!
Jalnici politicieni, vai de tara noastra!
Daca are cineva ceva sa-mi reproseze cele spuse mai sus, il rog frumusel sa-mi dea un ex. din declaratiile favoritilor care sa arate ca sunt sincer indreptate spre binele tarii si nu ranchiuna pura fata de Basescu!
Toata campania au dus-o cu acuze,nu au venit cu nimic in interesul cetatenilor(sa nu luam in consideratie aberatiile lui Geoana,ca nici curcile nu-l credeau!)si al tarii si se mira ca nu i-au ales oamenii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

b.nica iarta-ma da vehementa mai esti.Ar trebui sa te puna besescu pe tine prim ministru ca esti buna sa convigi lumea.
Daca tu spui ca toti ceilalti au avut o campanie bazata numai pe acuze si nimic constructiv, basescu ce a avut? el a venit cu platforma program cumva, pe care o va urma fara abatere ? nu tot cu acuze contra celor pe care acum ii vrea alaturi, cu toate ca cei care au votat cu el au votat de fapt tocmai impotriva acesta pe care ii vrea acum alaturi?
Si cum adica , am pierdut da slujim...adica cei care au castigat , alesi de popor fireste, pai sa conduca, sa arate ca sunt in stare sa faca ce au promis, restu daca nu au putut sa faca in asa fel incat sa fie alesi, atunci pot din opozitie sa-si exprime opiniile chiar si contra.Nimeni nu-i poate forta sa participe la guvernare daca tot nu au fost alesi.Si cum vine asta am votat contra lor, sa nu ajuga cumva la guvernare iar acum , tot eu sunt nemultumita(a se citi votantii) ca cum dome isi fac de cap si nu conduc si ei ....Da ce e dupa ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy

b.nica iarta-ma da vehementa mai esti.Ar trebui sa te puna besescu pe tine prim ministru ca esti buna sa convigi lumea.
Daca tu spui ca toti ceilalti au avut o campanie bazata numai pe acuze si nimic constructiv, basescu ce a avut? el a venit cu platforma program cumva, pe care o va urma fara abatere ? nu tot cu acuze contra celor pe care acum ii vrea alaturi, cu toate ca cei care au votat cu el au votat de fapt tocmai impotriva acesta pe care ii vrea acum alaturi?
Si cum adica , am pierdut da slujim...adica cei care au castigat , alesi de popor fireste, pai sa conduca, sa arate ca sunt in stare sa faca ce au promis, restu daca nu au putut sa faca in asa fel incat sa fie alesi, atunci pot din opozitie sa-si exprime opiniile chiar si contra.Nimeni nu-i poate forta sa participe la guvernare daca tot nu au fost alesi.Si cum vine asta am votat contra lor, sa nu ajuga cumva la guvernare iar acum , tot eu sunt nemultumita(a se citi votantii) ca cum dome isi fac de cap si nu conduc si ei ....Da ce e dupa ei...

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)








Parol. Si opozantii au fost alesi - in Parlament. Deci treaba lor e "binele tarii".

No, amu stiu ca-mi pun tzara in cap, dar mie Boc nu mi s-a parut un premier asa dezastruos. A avut curajul sa ia niste masuri nepopulare impuse de situatia economica. Stiu ca putea si mai mult, dar asta nu-i reduce la zero meritele. Cred ca imaginea de marioneta si de ratat se datoreaza mai degraba mistourilor facute de antene si de Mondenii (ca veni vorba, zapam si io ieri si ma puse necuratul sa dau pe antena 3, la sinteza zilei, o emisiune foarte interesanta si foarte bine documentata, in care ni se povestea cat de naspa e guvernul Boc exemplificandu-se cu scenete de la Mondenii. Halal!)

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Si ca sa-mi dau foc la valiza mai departe: ce-avem dom'ne cu Lenutza blondutza? Ca la Turism s-a descurcat. Io am rude in Bucovina si cei care lucreaza in turism imi spuneau ca de cand e madam ministresa au avut incasari muult mai mari, desi "e criza" (a se vedea programul Pastele in Bucovina). Hai sa vedem si dincolo de decolteu.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Si ca sa continui cu propaganda pedelista (stiu ca asa va fi catalogat ce voi spune): io apreciez la partidul asta faptul ca oamenii compromisi definitiv au fost dati la o parte. Odata ce a inceput urmarirea penala in cazul Ridzi, n-au mai scos-o la inaintare. Mona Musca s-a compromis si compromisa a ramas, oricat a vrut Pinalti sa o reintroduca in politica. De bine, de rau, personajele dubioase gen Videanu sau Berceanu inca n-au fost dovedite. Pe cand la PSD Hrebe zburda, dosarul lui Nastase e blocat si, mai mult decat atat, tot astia ies in fata. In PNL - ca sa nu fiu off topic - Patriciu inca mai este scos in fata, iar Ghise, coleg de verdict de politie politica cu Musculitza, inca mai e trimis la teve sa ne explice cum sta treaba cu moralitatea partidului.

No, amu ciuruiti-ma!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Daca pana si Dinescu, antibasescian pur sange, a recunoscut azi ca, exceptand 2-3 nume, guvernul propus de Boc este chiar bun ...
Evident insa ca mistocareala lui de mahala nu putea sa stea muta asa ca a tinut sa remarce ca ministerului turismului i s-a atasat dezvoltarea regionala pentru ca EU are, nu-i asa, o dezvoltare regionala (si aici a facut unul din gesturile sale frecvente cu mainile gata sa framante aluatul mult dorit )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Mai direct sau nu, Boc a indicat ca va avea un guvern de sacrificiu (politic): au de implementat masuri nepopulare, intr-o perioada dificila pentru economie, etc. Si probabil ca vor fi consecventi; primul guvern responsabil, la 20 de ani de la "emanatie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Guvernul, asa cum este chibitat pe net si la tv, pare a fi un guvern care sa-i dea satisfactie lui Basescu;vezi: v-ati luat de Udrea uite ca va fi in noul guvern,oameni puternici in ministere cheie si favoruri pt. aliati.
Guvenul va trece, pt. ca asa cum am mai spus nimeni nu vrea anticipate,sa vedem ce va face!
Mi-ar pare tare rau sa vad ca din raul mai putin rau se alege praful!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Si ca sa-mi dau foc la valiza mai departe: ce-avem dom'ne cu Lenutza blondutza? Ca la Turism s-a descurcat. Io am rude in Bucovina si cei care lucreaza in turism imi spuneau ca de cand e madam ministresa au avut incasari muult mai mari, desi "e criza" (a se vedea programul Pastele in Bucovina). Hai sa vedem si dincolo de decolteu.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


Pai, eu nu va ziceam p-aci pe undeva ca as fi preferat-o la Educatie,Tineret si Sport, ca iar i-au schimbat numele, ca sigur am fi avut buget baban si bani de subzistenta?!?
Nu faceam misto atunci...macar atat am si avut, ca doxa ii dadeam noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Mai direct sau nu, Boc a indicat ca va avea un guvern de sacrificiu (politic): au de implementat masuri nepopulare, intr-o perioada dificila pentru economie, etc. Si probabil ca vor fi consecventi; primul guvern responsabil, la 20 de ani de la "emanatie".


Acuma Boc e prim ministru de un an deja si numai un guvern "responsabil" nu a avut. Bineinteles ca nu din vina lui, nuuu.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput