Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010(68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Alexutzzza, dar stiu ca recuperezi nene. Eu am uitat sa-ti multumesc pentru raspunsul cu pretul la Euroclinic. Merci acum. La cat te-a ajuns comanda la Mothercare? Cred ca ma bag si eu dar la lucruri pentru cand o fi mai marisor ca d-astea de nou nascut am luat deja destule.

Mamidepuiuti si mie imi place Alexander Gabriel. Si doar Alexander suna bine.

Nicolcriss, si eu sunt de aceeasi parere cu Decenuela. E bine sa consumi cu moderatie aproape orice aliment. Dar dozele mari e bine sa le eviti. Si sucul inseamna doza mare. La fel pasta. Asta pentru ca dai organismului prea mult si trecand peste etapa importanta a mestecatului si a combinatului cu saliva ajungi ca organismul sa nu stie de unde i-au picat toate. Cand exista carente mari se recomanda sucurile, dar in general fructul sau leguma cu tot cu fibre. Alexutzzza parca zicea ca un fresh de portocale de 500 ml este facut din 1kg si jumatate de portocale. Si in nici un caz nu poti manca atatea portocale intr-un timp asa de scurt....

Nikole, a fost emotionanta recitirea primului capitol. Cred ca pentru tine care ai si participat activ si mai si. Si Larisel care stia ca pe bebelina ei o s-o cheme Natalia cat s-a mai chinuit pentru urmatoarele nume...

Fug la plimbare si la medicul de familie.



34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Alexutzzza, ce multe ai cumparat. Cred ca ai golit cardul lui tati, da pana la urma cati baieti are asa ca merita.





Acum 33+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 7 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

fetelor,am terminat curatenia,dar acum ma apuc de calcat

am fost la tanti aia sa-mi iau perdeaua si este superba...sunt foarte mandra de ea ...i-a placut si mamei si bunicii mele si akm astept sa o vada si sotul,sa-si dea si el cu parerea...e si ca sa fie treaba treaba am dat comanda de draperie...tot verde k sa mearga cu camera..si bunica a zs k o platim jumi juma



Andreea 28+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

am pus si eu o poza cu burtica

Andreea 28+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

fetelor,am terminat curatenia,dar acum ma apuc de calcat

am fost la tanti aia sa-mi iau perdeaua si este superba...sunt foarte mandra de ea ...i-a placut si mamei si bunicii mele si akm astept sa o vada si sotul,sa-si dea si el cu parerea...e si ca sa fie treaba treaba am dat comanda de draperie...tot verde k sa mearga cu camera..si bunica a zs k o platim jumi juma



Andreea 28+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze




Sa stapaniti cu placere perdeaua si sa va bucurati de casuta voastra. Iar acum ca vei avea si draperie asortata... Ce dragut din partea bunicii sa o plateasca cu tine. Merita un mare si multe






Acum 33+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 7 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

cris_mario si alexutzzzasunteti niste scumpete...
cand eram mai micuta am facut 4ani gimnastica de performanta si probabil de aici am si organismul asta sa nu ma ingras deloc orice as manca.uneori este bine,dar mai vreau si eu acolo 6-7kg

arwen9229+s cu Darius-Matei(mai negociem)
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!



www.flickr.com/photos/arwen92/" target="_blank"> avem si noi cateva pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

bea, pai pe care alta gaura doamne iarta-ma sa iasa? . poa' sa iasa doar pe a ta, sau pe o crestatura, nu? (sau asta ai vrut sa spui, o alta gaura data de ...bisturiu?). scuze, dar am ras de numa'

alexutzza, cica nu prea se accepta alt detinator de card fata de cumparator, mai ales cu livrare in tari...suspecte de hacking si alte alea, ca romania. poate merge daca faci toate pe numele sotului, dar cu livrarea la adresa de romania. succes!daca nu mere, sa transferi bani pe un card de-al tau ar mai fi o solutie...

absorbantele de orice fel au in compozitie tot felul de.. balarii si solutii de albire, etc. nu-s bune pentru piele, fifi si respiratia zonei, mai ales acum. transimte si la "sustinator" mai bine enshpe chiloti pe zi

placenta de grad 1 e "fresh", spre sf sarcinii se ingroasha gluma si se matureaza si ea, devine grad 2, 3

onitza, nu se naste din stres, ok, dar nici bine nu-i face lu' bebe, nu?nu trebuia sa mergi si la dr tau azi? ai amanat ca sa mergi cu paul? cand mergi?

mamidepuiuti, fain numele si "Deutsche"-compatibil

eu stiam de la o dr. ca sucul de fructe/legume se bea indoit cu apa, noi asa facem: pentru toti 3 (+1 inauntru) pun cam 3 portocale, 3 mere+/- un morcov (deci cam 2 fructe de om) si ies 1-2 pahare (400-500ml), din care fac 3-4. cica sunt foarte concentrate in acizi si indoite cu apa sunt mai soft pentru sttomac



Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Andre_lina ptr ca faci sa sune totul asa de usor.

mamidepuiuti - suna super numele ales de tine, deh pe mine ma chema alexandru gabriela inainte de casatorie asa ca mi se pare cel mai potrivit .

onitza - imi pare rau ptr Paul si ca ai ramas singura si ai atatea de facut. hai ca trece si asta cu bine.

alexutzzza - ce ai mai comandat de la Mothercare de pe site? Cat a fost totalul? Mie mi-e teama ca daca apuc sa cumpar ceva de acolo nu ma mai opresc, tb sa am pe cineva langa mine sa ma tempereze, asa ca deocamdata stau linistita.

Azi am parcat copilul la soacra mea si m-am apucat de invatat. Sper sa vina mai repede luni sa scap si eu sa ma gandesc la copii, casa, cumparaturi, Craciun d-astea normale ptr perioada asta.


Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

danyelana-ai gasit despre ce clatite era vb?daca vrei sa vezi cum ies www.flickr.com/photos/arwen92/4166298881/" target="_blank">uite-te aici
sa iti dau reteta?

arwen9229+s cu Darius-Matei(mai negociem)
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!



www.flickr.com/photos/arwen92/" target="_blank"> avem si noi cateva pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

multumim de pareri VIOLETA/IRIS. probabil ca vom decide dupa ce se naste mandra, ca, asa cum ma asteptam, situatia e ca in politica romaneasca:fifty/fifty. eu vreau Iris Ema, tati vrea Ema Violeta, iar ana..tine cu mami, dar o "sa ii zica oricum doar Ema". avand in vedere ca eu am fost cea care a zis ema din prima, poate il las pe tati la al doilea


Cris, 33+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 6 sapt.!!

Mergi la inceput