Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010(68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Si eu am placenta grad 1 la 32 de spatmani, groasa de 3,3 cm. Doctora a yis ca e ok totul...

33+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
AMR 7 saptamani!!!
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Andrelina La Multi Ani! sa-ti traiasca bb Tudor si ii uram multe sa[tamani si ani fericiti si sa se faca mare si cuminte!
bafta in sesiune.
good luck cu hemoroidul si eu am unn afurisit de o saptamana arecomandat dr o crema dau crema si dupa ceva ore da semne de retragere si la kk iar se "umfla in pene" la loc si uite asa ne alergam. Da nu ma doare numa ca il simt akl la dus m-a durut numa ccand a iesit dar din cauza lui nu mai pot purta tanga si cum nu am decat 2 pereci netanga stau si spal chiloti toata ziua mi-am comandat un set frumu de chiloti de la mothercare sper sa se rezolve comanda si sa vina rpd. Erau 6 lire 5 chiloti super pret!

cris.dogarel Mie imi place iris da nu merge cu Ema dupa urechea mea... .. si de floare mi-a placut mereu Crina dar iar nu prea imi suna cu Ema....

cu celulele STEM mie dr. mi-a recomandat vineri pe Cord blood center...mie nu imi place ca le tin in Romania...dar nici sa le tina in Slovacia sau Polonia parca nu am incredere offf nu stiu nu ma hotaresc!

nicolcris22 la faza asta a sarcinii sucul de morcovi nu iti mai face rau si oricum intelesesem ca vitamina A din caroten nu e periculoasa ci alta vitamina A sau ma rog omplicat. Si eu am inceput din weekend sa adaug si morcovi in suc

32+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Neatzaaa!

cristies, multumim pentru capitolul nou! Nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul intre cand postam in primul capitol si acum, cand s-a nascut deja primul bebe pufulet!

Tanaion, multumesc mult de tot pentru urari, asemenea iti doresc si tie!

onitza, aoleu cate ai pe cap, sper sa fie eficient tratamentul dat pentru Paul si sa-i treaca repede! Ziceam eu ca esti cea mai ocupata mamica de aici, acum nu mai e niciun dubiu. Ai grija cu stresul si agitatia, incearca sa amani ce se poate amana, nu le face pe toate! Prietena mea inca n-a nascut, deja copilul e mare, ecografic e estimat spre 4 kg, nu stiu daca o mai lasa dr sa incerce natural. Cred ca poti sa-i faci o vizita doctoritei, poate nu te refuza...

gratiana, sanatate multa, ai grija de tine!

Gabriela77, bine ai revenit!

mariucasara, danyelana, felicitari pentru bebelusii vazuti la eco!

mamidepuiuti, sper ca te simti bine acum. Imi place numele ales de voi pentru .

cris.dogarel, si mie mi se pare mai muzical Ema Violeta.

alexutzza, n-ati putea transfera niste bani de pe cardul sotului pe al tau, sa poti comanda cu al tau direct? Zic si eu... Nu stiu ce sa zic cu placenta de gr I, daca dr n-a zis ca ar fi probleme, eu zic ca e bine. Aoleu, ce adolescenta rebela ai fost, sper ca acum esti nitel mai responsabila.

Nico de Isabela si 30+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Cristies, merci pt noul capitol

Onitza, un mare pt Paul cel curajos. Bine macar ca acum i-a descoperit ce are si sa speram ca se va vindeca repede.

Mamidepuiti, imi place tare mult numele ales pt puiutul tau E super.

Alexutzzza, merci Sa stii ca si bebe Arthur are doar o piscina gonflabila, stii tu de aia albastra de plastic pe langa bazinele olimpice pe care le vad. Nici el nu mai are loc mult si de aia ma impinge de numa-numa.





Acum 33+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 7 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Uitati ce am gasit despre sucul de morcovi si sarcina ...

http://www.sensotv.ro/articole/3798/Sucul-de-morcovi-te-ajuta-in-ultimele-luni-de-sarcina.html

Am pus tot link-ul ca inca nu m-am prins cum se face sa fie mai scurt!

33+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
AMR 7 saptamani!!!
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

mamidepuiuti mie alexander gabriel imi suna f f f bine si-mi suna a tip misto si draguuuuutttt!

onitza bine ca te-ai lamurit ce are Paul si acum aplici ce trebuie asa va trece sigur...off mititelu ce frumusel e si il doare buba sa treaca

cris_mario si eu sper sa se rezolve problema cu comanda din UK la Mothercare ca astept asternuturi si aparatoare de pat si paturici si pijamale si body si cosmonaut si masa de infasat si saculet-landou si salopete "shucare" de blug si o pijama super ptr mine care e si de alaptat si si nu mai stiu da o multime de minuuuuni!!!!! Toate incredibil de ieftine! Normal ca abia astept sa vina toate cele sa fac pooozee! sa ne ajute Doamne Doamne sa fim sanatosi si bebe sa fie sanatos si sa ne bucuram de toate cele

nicolcris22 da si mie mi-a zis ca e ok placenta, da ma intrebam de ce unele au deja gr 2 , deh pisica...curiozitatea, capra vecinului...uii "are" probleme si ii "roade"

Nikole asta spera toata lumea ca daca vine BB o sa fiu mai responsabila ..om trai si om vedea, usor usor ma fac eu mare cu sotul minunat pe care il am am toate sansele

danyelana piscina gonflabila auzi !

32+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

mama...da se scrie nu gluma.

onitza sper ca ti-au dat tratamentul corect...sa nu intoxici cpilul cu atgatea kk-turi

nicolcriss desi am mai spus-o cred....am vz la tv un nutritionist care era contra sucului de legume si fructe condsumat in excces...mai ales pt copii. spuntea ca el contine o cantitate mare de zahar ceea ce chinuie pancreasul care este fortat sa produca muuuulta insulina. dadea exemplu ca, in mod normal nu consumam mai mult de 2-3 fructe odata. dar in suc..intra o cantitate f mare pe care in n-am consuma-o. avea o logica in ceea ce spunea...asa ca....mai mare grija.

33+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

multumesc,fetele...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 35+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/ br / 43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze
AMR 4 sapt si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

mama...da se scrie nu gluma.

onitza sper ca ti-au dat tratamentul corect...sa nu intoxici cpilul cu atgatea kk-turi

nicolcriss desi am mai spus-o cred....am vz la tv un nutritionist care era contra sucului de legume si fructe condsumat in excces...mai ales pt copii. spuntea ca el contine o cantitate mare de zahar ceea ce chinuie pancreasul care este fortat sa produca muuuulta insulina. dadea exemplu ca, in mod normal nu consumam mai mult de 2-3 fructe odata. dar in suc..intra o cantitate f mare pe care in n-am consuma-o. avea o logica in ceea ce spunea...asa ca....mai mare grija.

33+ LUCA



da, chestia e ca nici nu stii ce sa mai crezi...eu imi facem griji ca nu prea mancam fructe...decat fortat...asa in suc mi-e mai usor...aseara de exemplu mi-am facut vreo 6 mere, vreo 8 morcovi babani....adica sa ma fructific nene, nu gluma....si l-am baut singura...mi-a iesit cam un litru.......eu totusi nu cred ca poate sa faca rau....psihic ma simteam foarte bine dupa cura de suc!!!

33+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
AMR 7 saptamani!!!
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ne citim spre seara,ca imi vine de la scoala...iar comp e la el in camera...o zi frumu in continuare...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 35+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/ br / 43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze
AMR 4 sapt si un pic

Mergi la inceput