Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *20*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

tare fata scumpa! acum incerc si daca nu iese om vedea ce facem mai tarziu.spor la trebi!

Mi-a trimis Dumnezeu IMPLINIREA! E el,Raducu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Multumim ptr noul capitol.

Pana la urma a venit Mosul la Ale. N-am rezistat sa stiu ca nu primeste ceva...LILIAC stiu ca de Mos Neculae se primesc dulciuri dar vroiam eu sa ii iau o jucarie.....si asa am fost la un mercantino adica o piata mica cu multe tarabe cu fel de fel de lucruri. Si asa i-am cumparat un balon in forma de motocicleta...de ala care sta suspendat sus....un elicopter si un avion care merg pe jos si se aprind luminite si se invrate elicea!!Mama mama ce multumit eraaaaaa !! Mergea toata piata si striga: 'ion!'ion! Adica avion!

La multi ani tuturor Nicoletelor si Nicusorilor si celor care impinesc lunite sau care-si serbeaza ziua de nastere!



Acum am mare nevoie de voi: se pricepe cineva la amenajari interioare??? Trebuie sa cumpar covor , perdele si huse ptr canapele in sufragerie si nu stiu ce culori sa aleg. Ptr cine se pricepe la asa ceva: deci peretii sunt albi, gresia este de culoarea caramizii iar mobila e maro deschis. Deci, cu aceste culori deja existente in casa......ce culori aleg ptr perdele,covor si huse????PLSSSS cine se pricepe!!









S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

[font=Comic Sans MS][purple]Multumim ptr noul capitol.

Pana la urma a venit Mosul la Ale. N-am rezistat sa stiu ca nu primeste ceva...LILIAC stiu ca de Mos Neculae se primesc dulciuri dar vroiam eu sa ii iau o jucarie.....si asa am fost la un mercantino adica o piata mica cu multe tarabe cu fel de fel de lucruri. Si asa i-am cumparat un balon in forma de motocicleta...de ala care sta suspendat sus....un elicopter si un avion care merg pe jos si se aprind luminite si se invrate elicea!!Mama mama ce multumit eraaaaaa !! Mergea toata piata si striga: 'ion!'ion! Adica avion!

La multi ani tuturor Nicoletelor si Nicusorilor si celor care impinesc lunite sau care-si serbeaza ziua de nastere!



Acum am mare nevoie de voi: se pricepe cineva la amenajari interioare??? Trebuie sa cumpar covor , perdele si huse ptr canapele in sufragerie si nu stiu ce culori sa aleg. Ptr cine se pricepe la asa ceva: deci peretii sunt albi, gresia este de culoarea caramizii iar mobila e maro deschis. Deci, cu aceste culori deja existente in casa......ce culori aleg ptr perdele,covor si huse????PLSSSS cine se pricepe!!



nu pot zice ca ma pricep, insa am experienta, am trecut prin asta, covorul poate fi alb-crem greu de intretinut dar asa zic eu ca ar merge sa faci contrast, pt huse poti merge pe orange, portocaliu, piersica, perdelele albe cu ceva model la fel portocaliu oange piersica, si daca iei si draperii le iei la fel cu husele

parerea mea

mamica implinita de Remus Andrei
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui danangie

[font=Comic Sans MS][purple]Multumim ptr noul capitol.

Pana la urma a venit Mosul la Ale. N-am rezistat sa stiu ca nu primeste ceva...LILIAC stiu ca de Mos Neculae se primesc dulciuri dar vroiam eu sa ii iau o jucarie.....si asa am fost la un mercantino adica o piata mica cu multe tarabe cu fel de fel de lucruri. Si asa i-am cumparat un balon in forma de motocicleta...de ala care sta suspendat sus....un elicopter si un avion care merg pe jos si se aprind luminite si se invrate elicea!!Mama mama ce multumit eraaaaaa !! Mergea toata piata si striga: 'ion!'ion! Adica avion!

La multi ani tuturor Nicoletelor si Nicusorilor si celor care impinesc lunite sau care-si serbeaza ziua de nastere!



Acum am mare nevoie de voi: se pricepe cineva la amenajari interioare??? Trebuie sa cumpar covor , perdele si huse ptr canapele in sufragerie si nu stiu ce culori sa aleg. Ptr cine se pricepe la asa ceva: deci peretii sunt albi, gresia este de culoarea caramizii iar mobila e maro deschis. Deci, cu aceste culori deja existente in casa......ce culori aleg ptr perdele,covor si huse????PLSSSS cine se pricepe!!



nu pot zice ca ma pricep, insa am experienta, am trecut prin asta, covorul poate fi alb-crem greu de intretinut dar asa zic eu ca ar merge sa faci contrast, pt huse poti merge pe orange, portocaliu, piersica, perdelele albe cu ceva model la fel portocaliu oange piersica, si daca iei si draperii le iei la fel cu husele

parerea mea

mamica implinita de Remus Andrei
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
poze cu noi


sau poti lua husele si perdelele in degrade mai multe nunate de portocaliu, crem, rosu caramiziu,degradeul pe verticaa da mai bine, da senzatie de inalt la perdele, eu o camera o am pe portocala dar nu am poze aici, cand am o sa-ti trimit

mamica implinita de Remus Andrei
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

ca sa va cunosc mai bine, incet incet citesc capitolele din urma , ce zic eu incet, melcul deja m-a luat

exista cumva cont comun de poze, tare as vrea sa va vad pe toate cu puii

mamica implinita de Remus Andrei
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Ioi ..petrecere!!?? Unde? cu cine??!Da eu ma aranjez acu ca arat ca o curcå plouata momentan..pt ca intre timp am iesit la plimbare desi am zis ca nu ies pt ca afara e lapovita..chiar a si nins putin dar apoi iar lapovitå..

asa ca eu merg så ma aranjez oleak ca deh!..nu pot iesi asa la petrecere..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

hello fetele, sper ca Mosu a fost darnic cu voi astazi
La multi ani celor cu nume de Sfant!

nu am citit nimic, laptopul a fost toata ziua la sotz ca sa-si fac un referat, dar am intrat repede cat mananca el ca sa nu-l las pe Brucu fara SURPRIZA PROMISA
va pup, o duminica frumoasa in continuare!

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iuliko lasa draga bigudiurile acum ca nu-i timp de pierdut ....ca nu mai prinzi purcel ....
Eu cu Nela ne-am infipt de dimineata si eu am luat un picior de purcel si un picior de pat....patul de gutui si portocale, desigur
Ce-as mai roade eu si o urechiusa ...yamiiii.....mi s-a facut pofta de sorici

Gata, mi-am revenit, am scos si eu din congelator 2 felii de purcel si le bag la cuptor fara pat...numai cu canapea

Selenico cred ca Brucu e emotionat tot....de asa fetita cu fundita, brunetica si bucalata.
Iulika aluneca carutul pe vreme ca asta de care spui ca eu tare mi-s curioasa .....daca va da si la noi vre-un fulg ceva.

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Raluci esti la panou
Danangie gusturilemele ar zice ca merge si ceva cu verde....fiind culoarea mea preferata...mai ales aceea de la bucataria Aidei
Si cum zice duamna Raluci e frumos...cu portocaliu si degradeuri....vezi si tu ce te atrage....
Si sper ca nu ne lasi asa fara poze cu noul cuib,nu ?


Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

hello fetele, sper ca Mosu a fost darnic cu voi astazi
La multi ani celor cu nume de Sfant!

nu am citit nimic, laptopul a fost toata ziua la sotz ca sa-si fac un referat, dar am intrat repede cat mananca el ca sa nu-l las pe Brucu fara SURPRIZA PROMISA
va pup, o duminica frumoasa in continuare!

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta





..multumim de surprizå..cum isi fac copii surprize de mici..pupåm apåsat pe frumoasa Ebru

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput