Urgent sfaturi despre masina de spalat vase!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogosel

nu stiu la bosh insa a mea are un buton sub care este desenata o tableta. in momentul in care decizi sa speli cu pastila , trebuie sa apesi si acest buton sa "isi dea ea seama" ca i-ai pus tableta.






A mea nu are acel buton. I-am pus supliment de sare si agent de clatire plus tableta, si tot se aprind beculetele alea. Iar masina nu pare defecta O las asa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui gogosel

nu stiu la bosh insa a mea are un buton sub care este desenata o tableta. in momentul in care decizi sa speli cu pastila , trebuie sa apesi si acest buton sa "isi dea ea seama" ca i-ai pus tableta.






A mea nu are acel buton. I-am pus supliment de sare si agent de clatire plus tableta, si tot se aprind beculetele alea. Iar masina nu pare defecta O las asa....


atunci spala cu componentele separate. nu are rost sa cumperi pastile ca dai de 2 ori banii pe sare si agentul de claatire. cumpara un bidon de detergent si vei iesi mult mai ieftin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Intrebare:
Intre un HOTPOINT ARISTON si un ELECTROLUX ce ati alege?
Ambele au 12 seturi, 6 respectiv 5 programe. Altfel mari diferente n-ar fi.
Ca firma, care ziceti ca e mai buna, mai fiabila?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kya, eu zic ca ambele firme is ok. nu e una mai silentioasa? a mea, candy, fiind ieftina... nu e teribil de silentioasa. nu ma deranjeaza atat de mult dar na... daca se poate...

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Intrebare:
Intre un HOTPOINT ARISTON si un ELECTROLUX ce ati alege?
Ambele au 12 seturi, 6 respectiv 5 programe. Altfel mari diferente n-ar fi.
Ca firma, care ziceti ca e mai buna, mai fiabila?


da, ambele sunt marci bune. diferenta poate o faci la accesorii, la sertare(rabatabile sau nu- cand bagi oale fff mari), poate aspect, etc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Nu pot fi chiar la fel...vezi decibelii, consumurile de apa si kw, sertarele mobile (important)...posibilitatea de multitab(eu personal ma inteleg bine cu sistemul asta).


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA; www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2
A DOUA MINUNE
MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!
Sa o ajutam pe Georgi sa mearga
Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

o sa va radeti de mine, dar eu cel mai bine ma inteleg cu detergentul praf . il iau pe cel de la DM - 25 de lei 2kg... mi se pare super.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Va multumesc pentru raspunsuri.
Pana la urma mi-am facut timp si am fost in magazin sa le si vad. Pe internet gaseam informatii destul de incomplete pentru a putea face comparatia.
Raman la Electrolux pentru ca mi-a placut mai mult cum este finisata, modul in care sunt pozitionate butoanele, ma rog, chestii subiective. Si Electrolux e cu 100 de lei mai ieftina ca Aristonul.




Mamica de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franqois spune:

Mi-am luat masina de spalat vase de 12 seturi, Bosch. Sunt foarte multumita de ea. Intr-adevar in timpul saptamanii o folosesc 1 data pe zi, iar sambata-duminica de 2 ori pe zi.
Vroiam sa va intreb pe cele cu masini de mai mult timp, daca ati constatat o economie reala la apa rece/calda la bucatarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

De ce pe paharele pe care le-am spalat in masina au aparut niste urme albe, laptoase, care nu se mai curta la spalat ? Masina este Bosch, iar pastilele Calgonit. Ati patit asa ceva ?

Mergi la inceput