Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *118*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Novus, io dupa ce am nascut am intrat intr-o marmacie sa studiez prospectul la cerazette; am citit, am multumit frumos si am plecat. De atunci am contribuit si noi cat am putut la prosperitatea lui durex.
Pe mine nu m-a vizitat moshu' de aproape 1 an jumate. Sper sa nici nu vina anul asta, decat cel cu daruri, nu ala cu "shtampila"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Novus a adormit zambarici? Abia astept sa o vad

Olga, mamica lui David iepurasul


A dormit fix 30 de minute !!O fi avand ceva treaba importanta

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

Citat:
citat din mesajul lui novus

Intrebare pt fetele care iau Cerazette: cat a tinut prima vizita a mosului ???? ca la mine de vreo saptamana tot imi da cadouri si am niste nervi !!
E prima luna in care iau dar cred ca si ultima !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




nu vreau sa te demoralizez, dar la mine cerazette a fost un adevarat dezastru.
la cateva zile dupa ce am inceput sa iau, am avut o menstruatie.
cam la 3 luni de la nastere, cam la 2 saptamani aveam cate o hemoragie, slaba cantitativ, dar dura 2-3 zile.
la sfarsitul lui septembrie a inceput o hemoragie care m-a tinut 3 saptamani. am fost la control si medicul mi-a spus sa nu mai iau.

si inca un efect secundar: pe toata perioada cat am luat cerazette, libidoul era scazut de tot.

edit: si aici s-a mai discutat subiectul: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144548
-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



mersi de info

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Novus, io dupa ce am nascut am intrat intr-o marmacie sa studiez prospectul la cerazette; am citit, am multumit frumos si am plecat. De atunci am contribuit si noi cat am putut la prosperitatea lui durex.
Pe mine nu m-a vizitat moshu' de aproape 1 an jumate. Sper sa nici nu vina anul asta, decat cel cu daruri, nu ala cu "shtampila"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni


Cred ca asa vom proceda si noi !!

Dar ma tot gandesc ce metoda sa adopt dupa ce termin cu alaptatul ca eu pastile nu mai vreau sa iau, sterilet din ce am citit nu se prea recomanda la uter cicatricial, deci ce ???

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Intrebare pt fetele care iau Cerazette: cat a tinut prima vizita a mosului ???? ca la mine de vreo saptamana tot imi da cadouri si am niste nervi !!
E prima luna in care iau dar cred ca si ultima !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




8 zile . Sper ca luna asta sa nu mai tina atat

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Cred ca asa vom proceda si noi !!

Dar ma tot gandesc ce metoda sa adopt dupa ce termin cu alaptatul ca eu pastile nu mai vreau sa iau, sterilet din ce am citit nu se prea recomanda la uter cicatricial, deci ce ???

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Io niciodata n-am aplicat altceva decat calendar combinat cu durex: asa a aparut Sophiphi
Nu stiu ce-a fost atunci, cred ca o ovulatie intarziata, ar fi trebuit sa-mi dau seama si ca nu-i in regula ca in ultimul an ciclonul meu o luase cam pe aratura, de la 28 fix batut pe muche, incepuse sa alterneze 26 cu 30, culminand cu unul de 22 de zile (record!) pe care-l pusesem pe seama faptului ca eram in Turcia si s-o fi shocat Mosh Craciun.
Dar spuneti voi, ati vazut "accident" mai minunat ca Sophiphi a mea?!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Io niciodata n-am aplicat altceva decat calendar combinat cu durex: asa a aparut Sophiphi
Nu stiu ce-a fost atunci, cred ca o ovulatie intarziata, ar fi trebuit sa-mi dau seama si ca nu-i in regula ca in ultimul an ciclonul meu o luase cam pe aratura, de la 28 fix batut pe muche, incepuse sa alterneze 26 cu 30, culminand cu unul de 22 de zile (record!) pe care-l pusesem pe seama faptului ca eram in Turcia si s-o fi shocat Mosh Craciun.
Dar spuneti voi, ati vazut "accident" mai minunat ca Sophiphi a mea?!!!



Asa accident isi doreste toata lumea !!!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Buna seara fete frumoase
Multumim de aprecieri.
A racit si Cezarutzu meu aseara a facut febra, mucisori, a stranutat la greu...azi e mai bine, mai mult de 37,7 nu a facut dar ii lacrimeaza tare ochiul stang si mai stranuta din cand in cand.
Pisigri si Ilinca aveti talent la povestit. Am ras cu lacrimi...si sotul se uita asa curios la mine ca i-am citit si lui. Noi iubim tare mult animalele, am avut si noi un motan zvapaiat, e la mama acum.

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Haoleu, best rock riffs pe vh1, toata "tineretzea" mea acolo, Rage Against the Machine, RHCP, Pearl Jam etc. Parca mai ieri eram liceanca si-mi scuturam pleata la "metaloteca", bagam cate o votca mica (atata ma tzinea organismul:))) sau o bere si puneam ochii pe cate un pletos mishto. Ce vremuri, dom'le! Da' si astea de le traiesc amu is faine, vorba aia, fiecare lucru la vremea lui

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui novus

Cred ca asa vom proceda si noi !!

Dar ma tot gandesc ce metoda sa adopt dupa ce termin cu alaptatul ca eu pastile nu mai vreau sa iau, sterilet din ce am citit nu se prea recomanda la uter cicatricial, deci ce ???

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Io niciodata n-am aplicat altceva decat calendar combinat cu durex: asa a aparut Sophiphi
Nu stiu ce-a fost atunci, cred ca o ovulatie intarziata, ar fi trebuit sa-mi dau seama si ca nu-i in regula ca in ultimul an ciclonul meu o luase cam pe aratura, de la 28 fix batut pe muche, incepuse sa alterneze 26 cu 30, culminand cu unul de 22 de zile (record!) pe care-l pusesem pe seama faptului ca eram in Turcia si s-o fi shocat Mosh Craciun.
Dar spuneti voi, ati vazut "accident" mai minunat ca Sophiphi a mea?!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

da..toti copiii mei:D



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput