Breaking News - 6

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

http://vimeo.com/8336073



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Danat, cind se discuta despre film am vrut sa aduc in discutie scena asta, de fapt, ati adus-o voi un pic, dar am zis ca e prea proaspat tot si ca nu e momentul potrivit. Mie, personal, mi se pare ca acesta este nu numai mesajul lui MJ, ci al filmului insusi, al intregii povesti cap-coada. Am vazut de doua ori filmul si apoi de mai mai multe ori aceasta scena... nu e naturala scena, oricit as vrea sa spun altfel, mi se pare regizata, pusa acolo cu un scop: acesta chiar este mesajul lui Michael. Ori daca nu stia ca 'moare' ce rost avea aceasta scena in timpul pregatirilor, si mesajul din timpul videoclipului, dar mai ales scena de dupa, cind sint in cerc si el le transmite... cu limba de moarte, ultimul lui mesaj...

Stie cineva daca a mai fost vreo repetitie dupa aceasta scena!?!

Mi-a placut tare mult cum era imbracat, asa, lejer, finetea gesturilor si, in general, atitudinea lui. In aceasta scena chiar nu pare bolnav sau dependent de medicamente, e singura scena din tot filmul in care nu am dubii ca era el, in care mi s-a parut cel mai 'el' din tot filmul.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Da nelia si eu am simtit la fel despre scena asta introdusa asa tam-nesam in film. Prea era aiurea un clip (cu fetita in natura etc)in mijlocul repetitiilor. E clar ca e ceva ce se vrea transmis. Dar despre ce e vorba? Simplul mesaj "aveti grija de planeta"? Doar atit??? E prea simplu pt Michael....



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Ah, cine cauta poza aia cu Michael cu palarie si bebe mic, e la 3.19 in filmul pus de Medy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Stiu de pe forumul american ca in ultima seara purta hainele de cand canta adica geaca aceea neagra, si tricoul, care are o poveste... este de la fanele lui, i-l facusera cu cateva zile inainte...

Se pare ca Michael citea forumul respectiv. Fanii s-au bucurat foarte tare ca avea din nou carlionti, au inchinat si cantece carliontilor, ma rog era un thread fparte vesel, si i-au facut tricoul asta, cu doua note de pe portativ, dedesubt scria 'Curls for my girls". Au spus ca in seara respectiva, cand a plecat acasa, asta purta... Aceea a fost ultima repetitie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

iaca si tricoul

http://nl.tinypic.com/view.php?pic=k49k5g&s=6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu stiam asta, dar era haios imbracat asa si il prindea bine, era stilul lui de acum. Cred ca si pantalonii aveau istoria lor, ca aveau dragoni pe ei sau asa ceva... era plin de simboluri omul asta.

Asa am banuit si eu, ca era ultima repetitie... dar atunci cind se aduna in cerc, dupa cintec, el purta ceva albastru, deci nu era dupa repetitie, desi in film urmeaza dupa... Cred ca si daca nu era 'mort' cind vedeam filmul si tot mi-ar fi dat fiori scena respectiva, vorbea ca un om care urma sa plece departe... intr-un Place With No Name. Ciudat mi se pare ca singurele doua melodii aparute dupa moartea lui, din multe altele pe care sigur le are, plus cele 200 care sint la loc sigur cum spunea nu mai stiu cine... au fost Place With No Name si This is it. Iar prima nici macar nu e a lui, este preluata de la America si i-a schimbat versurile... Nu ar conta asta daca versurile ar fi versuri, dar nu face decit sa repete de trei ori acelasi luru: She said dont you worry my friend/ I'll take you/ take my hand/ I'll take you there./ Ooh, take me to a place without no name./ Take me to a place without no name. Cine e she (moartea? - pai nu avea nici un gind sa moara cind a inregistrat melodia; iubita despre care s-a vorbit intr-un timp?). Unde este acel there... de ce without no name (chiar si aceasta dubla negatie e ciudatica)? Pentru ca nu va sti nimeni, nici fanii, dar nici cei care l-au haituit toata viata... poate nici macar copiii?

M-am tot gindit la el si la tot ce s-a intimplat din iunie incoace... si oricit as vrea sa iau totul asa cum este prezentat, s-a dus si gata, pacat, dar nu e nici primul si nici ultimul... nu pot in cazul lui. Au mai ramas in mintea mea cel putin trei lucruri extrem de neclare si fara rost as zice eu, ca sa fie chiar totul o decurgere naturala, normala de lucruri, triste, tragice, dar reale: fotografia din ambulanta (al unui Michael mult mai tinar, cu nasul altfel) facuta de cel mai aprig paparazzi care l-a urmarit tot timpul si peste tot si cu care chiar se imprietenise, fotografia de pe ecranul de la ceremonial (cea in camasa rosie) plus mesajul care a urmat si scena aceasta din film. Nu pot sa trec peste ele... nu ca ar conta sau ar interesa pe cineva. Ce sint acestea, coincidente stranii sau... greseli de regie!?!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu am vazut videoclipul pus de Medy dupa ce am scris... deci mai sint si altii. Nu stiam poza de la 5.28... Da, coincidente sau clues, dar eu nu cred ca mai apare... vreodata.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Si eu am studiat pe indelete clipul pus de Medy. Da, nici eu nu cred ca Michael a facut asta ca sa se intoarca, ci doar ca sa scape intr-un mod tipic, genial, care sa nu fie uitat. Daca se retragea pur si simplu, cum a stat atitia ani intr-un con de umbra...nu folosea nimanui. Daca mai gandim si putin material, avea inca un motiv (viitorul copiilor lui pt care eu cred ca a facut pasul asta pt ca, in situatia data , asa cred ca ii putea ajuta cel mai adevarat. cu toata durerea din sufletul lui, cu toate plinsetele fanilor, tatal din el cred ca a predominat la luarea hotararii).
Asa cum am mai zis de zeci de ori pe aici, sper sa ii fie bine pe-acolo unde e, sa scape din tristetea aceea pe care o vedeam in ultima vreme si sa-si revina. Sa faca ceva ce-i place mult.
Mai stiti, poate in 2-3 ani auzim de vreun regizor...cu nume anagramat...ca devine celebru :) Il cred in stare sa faca filme si sa se prezinte publicului sub una din sutele de deghizari super pe care si le poate face. Am scenarita acum



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput