De ce voi vota

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Asadar, unde-i mishtoul?

www.cotidianul.ro/dezvaluiri_picante_despre_liviu_negoita_facute_de_laura_andresan-102668.html" target="_blank">Aici

Daca tot ai deschis subiectul, la www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1106542-tenismenul-ilie-nastase-facut-dragoste-2500-femei.htm" target="_blank">capitolul asta Nastase e "academician magna cunn () cum laude ()", surclasandu-i pe toti cei mentionati de tine la un loc.


Nu conteaza cantitatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Spre deosebire de Nastase, Negoita e propus drept prim ministru, e ales prin vot si, dupa cum ziceai, mai e si in Barou ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Unii intelectuali l-au parasit la pauza pe Mircea Geoana...asta are relevanta sau ba?
Nastase si Morgenstern spun ca au parasit confruntarea Geoana-Basescu din motive personale
Asta are relevanta?
E ok...oamenii si-au motivat plecarea si-si mentin sustinerea banuiesc...Geoana a fost castigatorul dezbaterii la capitolul vedete si sa nu uitam intrarea grandioasa,plina de aplaudaci...dupa parerea mea,Geoana a fost prezentat telespectatorilor ca un cadou frumos ambalat si plin de zorzoane...problema a fost la deschiderea cadoului ...ups!cutia era goala ...aici cred eu ca e problema...de continut...la deschiderea cadoului,in general,ambalajul se rupe si ceea ce ramane e doar continutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Spre deosebire de Nastase, Negoita e propus drept prim ministru, e ales prin vot si, dupa cum ziceai, mai e si in Barou ...

Ai uitat de finala de simplu Nastase - Ciorbea din 96, in care primul si-a dovedit cu prisosinta caracterul neintelectual in direct la tv, pierzand cateva breakuri din cauza asta!
Nastase era propus drept primar si spera sa fie ales prin vot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ceeace aduce pe aceeasi linie o actrita si o personalitate remarcabila cum este Maia Mogenstern si o vedeta sportiva simpatica cum este Ilie Nastase, este bunul-simt(oare unde am mai auzit eu asta?).
Amandoi si-au dat seama,desigur fiecare in ritmul sau,ca sunt pusi sa-i creasca lui Geoana ceva ce nu poate sa creasca.Cand si-au dat seama in ce capcana au intrat,au plecat.

Nadia a fost mai...informata si de aceea nu a mai aparut.

Desigur a ramas alde Dinescu ca doar este pe statele de plata de la Realitatea si pe Basescu il uraste atat de mult ca nu putea sa piarda ocazia sa isi intinda picioarele a "sictir".

Mircea Diaconu este un om de onoare,cred eu,daca este parlamentar datorita PNL merge cu el!Dar numai el stie ce este in sufletul lui!Nu vi se pare ca parca i-au aparut mai multe fire albe de par?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Sheannamp

Initial am vrut sa iti inchid topicul si sa iti mut mesajul la topicul dedicat lui Geoana (ma rog unul dintre ele). Conform regulamentului.



Dupa cum singura recunosti, sunt o gramada de subiecte despre (sau contra) Geoana. O gramada! Nu unul singur! Si nu deschise de mine!
Deci la ce topic vroiai sa ma trimiti? La care din ele?
De ce alte topice (pe aceeasi tema) au voie sa fie de sine-statatoare, si al meu e superflu? Conform carui punct din regulament?
De ce ai avut impulsul de a "face ordine" intre topice pe aceeasi tema taman cand eu am deschis un subiect?

Cu alte cuvinte, tu centrezi, tu dai cu capu'

Daca veni vorba de regulament, de ce nu ati sarit sa stergeti opiniile off topic: la subiectul pro Geoana sa se scrie numa pro Geoana, la subiectul Pro Basescu, sa se scrie numa pro Basescu.....Dar probabil ca nu avea "relevanta"



Citat:

nici subiectul acesta care nu are absolut nici o relevanta in situatia actuala


De cand moderatorii apreciaza topicele in functie de relevanta? Relevanta din ce punct de vedere? Inainte de a deschide un topic trebuie sa fac sondaj intre moderatori sa primesc ok-ul pentru relevanta?

Voi va dati seama unde ati ajuns cu aberatiile?
Proclamati democratia si respectul pe forum, cand in fapt respirati comunism si cenzura.




Uite ce este Copiloi,eu cred ca ne jignesti neuronii!
Moderatorii incearca,printre altele, sa aduca la cunostinta acelora care cred ca isi pot impune optiunile intr-un mod nu tocmai ortodox,ca nu este frumos sa ..jigniti neuronii userilor.
Adica tu crezi ca noi suntem prosti si nu ne prindem de ce apar ca ciupercile dupa ploaie o multime de subiecte :"de ce da","de ce nu","ba cu ala","ba cu celalalt",votam,nu votam,cu cine votam,etc.
Ba mai apar si useri pretiosi care ne atentioneaza:"vedeti ca raspunsurile voastre ajung la candindati ca am eu trecere"
Bleah!
Ne jigniti neuronii daca voi credeti ca prin diluarea raspunsurilor in multimile de subiecte postate se va pierde esenta problemei!Perversa tactica,dar eu am sa postez aceleasi pareri chiar cu riscul de a ma repeta!

Asa ca ar fi bine ca Moderatorii sa atraga atentia daca apar subiecte cu titluri diferite dar care trateaza in esenta aceleasi probleme din alte subiecte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

De ce voi vota :

- pt ca am acest drept
- pt ca nu mai vreau sa ne conduca un partid corupt ca PSD
- pt ca Basescu a dovedit ca este cu mult mai potrivit pt conducerea tarii, decat un nepregatit ca G.

Pacat de PNL...


allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

b.nica, te sfatuiesc sa vezi cate subiecte am deschis eu si cate subiecte au deschis desprecopii, muffin & co....si de abia atunci sa tragi concluzii cu privire la cine iti jigneste neuronii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sellanic spune:

apropo de intelectuali, tocmai am citit ca intelectualul Dinescu are doar 12 clase.

scuze ca am intrat ne-invitata in discutia voastra.
Un Mos Nicolae darnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Copiloi,aici esti nepoliticoasa!
Desprecopii poate sa deschida cate subiecte vrea ca este la ea acasa!

Subiectele deschise de Desprecopii au fost multe,f. multe,pt. ca asa este normal,dar nu au fost subiecte deschise cu intentia de a dilua mesajul venit de la useri catre useri!
Ca sa fiu mai explicita: de ce nu ai postat filmuletul cu Paler la subiectul "De ce il votez pe Geoana"?Aveai cumva impresia ca nu era vizionat de cine vroiai tu?

Mergi la inceput