Ultima manusa aruncanta...

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Eu nu vad fanatism politic aici. Vad discutii pe teme politice, vad useri care se cearta asa cum o fac si cand e vorba de diversificare, scutece sau educatie.

Sau alaptat. Partidul celor care doresc supt de la san(ul patriei) si al celor care intarca copiii (pentru locuri de munca).



Q.E.D. Toate se leaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Cica daca iese caseta compromitatoare cu Geoana alegerile vor fi castigate cert de ...Geoana. Deoarece nimeni nu l'a crezut pe fatalau in stare de asa ceva.

Oricum asta nu'l va ajuta prea mult deoarece in secunda 2 Doamna Geoana ii va rupe gatul. Cu mainile lui Geoana.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Este certitudine ca imaginile compromitatoare sunt de ordin ´´cu pantalonii in vine´´?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:


citat din mesajul lui b.nica

ceva legat de disparitia lui Antonescu




Citat:


citat din mesajul lui capacunul

Ceva legat de disparitia lui Antonescu



Citat:


citat din mesajul lui crin antonescu, mesaj gasit de denizel pe covorasul de la intrarea in casa

bnica, capcaunul !

Traian Basescu nu crede in nimic. Nu are doctrina, nu are convingeri si nu crede decat in visele sale de marire. Pentru aceasta, ar fi in stare sa sacrifice orice si pe oricine: pe mine (), pe dumneavoastra si chiar Romania intreaga.
Romania nu mai poate fi lasata in deriva, la cheremul unui om obsedat.

Va chem asadar la continuarea REVOLUTIEI BUNULUI SIMT.
(As vrea sa ma vedeti in continuare vorbind civilizat si hahaind cu gura pana la urechi atunci cand adversarul meu politic are ceva de spus.
Asa cum declaram si Antenelor, asa-s io, mai nepotolit, ca un adolescent care se aseaza, alaturi de simpaticii clasei, in ultima banca la ora de educatie sexuala).














Denizel am impresia ca esti sub influenta unor cosmaruri da un semn ca te-ai trezit ca sa nu intram in alerta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Mami alexia, eu nu sunt jurnalista si, poate si mai important, mi-am declarat simpatia politica pentru unul din candidati. Pentru ca sunt om. Nu am interese politice, sunt in afara tarii de 15 ani, deci fac parte din diaspora informata. Atat.
In plus, nu am dosare penale, ca Vantu si Voiculescu deci nu sunt interesata de avantaje in fata justitiei. Te-ai obisnuit sa il asculti pe dl Ciuvica si, pentru ca pe aici nu apare, consideri ca nu suntem democratici?
Afirmatia ta, ca am primi bani pentru opinii politice, m-a intristat. Tu esti convinsa ca e nevoie neaparat de asemenea stimulente, ca sa ai o voce?
In plus, pe acest forum, fiecare a avut dreptul sa isi exprime opinia publica, in mod obiectiv. Mi s-ar fi parut demagogic sa imi declar impartialitatea si sa trag sfori pe la spate. Nu cred ca ma poti acuza de asa ceva. Daca tu insa consideri ca ai fost nedreptatita, te invit deschis si foarte cordial sa parasesti acest forum - nu de alta, dar mi s-ar parea nedrept sa stai intr-un loc in care ti se pare ca nu ai voie sa iti exprimi parerile politice.
Cred ca atunci cand ne exprimam opiniile, trebuie sa avem si puterea de a le argumenta si de a actiona conform principiilor nostre.





**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


N-o lua atat de personal. Nu am afirmat nicaieri ca TU ai luat bani pentru a sustine pe cineva. Pe mine ma deranjeaza modul in care pui problema atunci cand vine vorba de televiziuni care sunt, la fel ca si acest forum, formatori de opinie. Nici cei care bat campii pe la TV nu sunt toti jurnalisti si totusi tin partea unui sau a altuia. Ma mai implic din cand in cand in astfel de discutii cu iz politic pentru ca inca mai cred ca eu si familia mea meritam ceva mai bun. Nu ma simt deloc nedreptatita fiindca am invatat sa nu pun atata suflet in chestiuni care nu au finalitate. Chiar daca, asa cum tu ai afirmat "pe acest forum IQ-ul este mare", ceea ce un lider poate face (si eu asta te consider) este sa manipuleze, asa cum fac si cei de la TV pe care ii tot blamam.

Eu ma retrag din aceste discutii, ca sa nu se mai simta nimeni jignit de opiniile mele, fie ele si politice. Insa va dau un sfat prietenesc,pe viitor (la viitoarele alegeri ). Topicurile acestea s-au transformat in topicuri de fanatism politic la propriu. Poate ca putina impartialitatea din partea cuiva, n-ar strica.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!



Mamialexia, sincer imi pare rau pt. tine!
Iti sunt serios zdruncinate niste optiuni si te descarci pe noi!
Te rog sa ma crezi ca Mirela nu a influentat in niciun mod opinia userilor!
Aici se intalnesc si raman acei useri care au ceva in comun,imi pare rau ca nu stiu sa-ti spun ce au in comun.
Ne vezi pe noi ceva mai vechi cum vorbim.Cu Ileana care este PNL-ista o tratam cu moderatie pt. ca ii respectam optiunea si mai ales pt. ca ne-a convins ca este sincera.Cu cei pe care ii consideram nesinceri si manipulatori suntem mai rai, dar tu ar trebui sa discerni intre ceeace este SPIRITUL acestui Forum si sentimentul ca nu suntem constransi de patronii lui.
Cine considera ca suntem influentati de Mirela si Florin inseamna ca nu au inteles care este SPIRITUL care ne leaga de acest Forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
Denizel am impresia ca esti sub influenta unor cosmaruri da un semn ca te-ai trezit ca sa nu intram in alerta!



Pai, sunt treaza, Bnica.
Sa inteleg ca sunt singura care scrie pe-aici si care a gasit la usa un plic pe care scrie "Expeditor: Crin Antonescu"?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Sa inteleg ca sunt singura care scrie pe-aici si care a gasit la usa un plic pe care scrie "Expeditor: Crin Antonescu"?




n-au urcat pana la 6 l-au lasat in cutia postala. l-am aruncat (frumos si elegant, la ghena, nu in casa scarilor ). dac-as fi stiut ca-i asa de funny, l-as fi deschis. mersi

mai avea aseara un indemn infocat prin care ne scotea la vot. am senzatia ca-l cam trunchiau prietenii de la realitatea, asa ca iesise ceva de genul "eu va indemn sa iesiti la vot. daca nu veniti la vot, aleg altii in locul vostru. EU.. ". mda, ca bine zici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
Denizel am impresia ca esti sub influenta unor cosmaruri da un semn ca te-ai trezit ca sa nu intram in alerta!



Pai, sunt treaza, Bnica.
Sa inteleg ca sunt singura care scrie pe-aici si care a gasit la usa un plic pe care scrie "Expeditor: Crin Antonescu"?







Haha, ei bine, nu.
Eu am tendinta sa devin parano: sotzu' a votat in turul 1 cu CA (eu nu). ei bine, pe 1 decembrie niste fatuci suna la noi la interfon zicand ca sunt de la PNL si sa le deschid. De rea ce sunt n-am vrut. Au sunat de 2 ori la interfon si desi eu n-am deschis usa, au intrat totusi. Au venit fix la usa noastra si mi-au dat plicul cu urarea de rigoare "merci ca ne-ati votat si keep on going", apoi au coborat direct cu liftul (deci vecinii nu le interesau).

Eu vreau sa stiu cum de au venit fix la noi, unde eram jumate penelisti Sa functioneze asa de bine serviciile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
Denizel am impresia ca esti sub influenta unor cosmaruri da un semn ca te-ai trezit ca sa nu intram in alerta!



Pai, sunt treaza, Bnica.
Sa inteleg ca sunt singura care scrie pe-aici si care a gasit la usa un plic pe care scrie "Expeditor: Crin Antonescu"?







Ha! Am impresia ca au zis ca daca stau la vila in zona 0, tin cu Geoana si m-au evitat!Na na na na,uite ca s-au pacalit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

B.nica..sigur asta a fost.Faza cu vila.Eu stau la bloc in zona 0 si am primit de la toti.Ba mai mult,Basescu mi-a trimis si felicitare nominala de Mos.De Nicoleta.Ha!

Mergi la inceput