Minunatele Scorpiute *72*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,
Nina "scrisoarea" noastra este un desen Bodo nu stie inca literele (sa le scrie)abia acum a devenit curios si ma intreaba ce litera este(si asta datorita iaurtului cu litere-pentru care am facut un supra efort si am cumparat -nu tot alfabetul ...dar se pare suficient sa-l intarat)
Mira vaccinul am reusit sa-l iau de la una din doctoritele noastre(pe dumneaiei eu o deranjez pentru homeopate) care face comanda pentru copii de la cabinetul ei.Acum le am pe ambele (si Di-Te) in frigider astept sa-i treaca mucutii sa le putem face....apoi sa incep sa strang bani pentru controlul din ianuarie,apoi pentru vaccinul de la un an iar di-te si antipolio

Mos Nicole a avut intariri de la una din fetele de la scutece (care a dorit ca acesta sa fie darul lui Nicolae)si anume carti (ceea ce-i place lui Bodo f mult)de la editura 'cartile copiilor'(si au primit amandoi carti+dulciuri+o jucarie)(dulciurile si jucaria au fost date de primaria Navodari-de fapt-dar cum eu le ridicasem fara sa fie vazute)

Va doresc o zi frumoasa,la noi bate un vant oribil




Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor Duminica placuta


ps: nina anul asta nu mergem acasa iarna ci vara in iunie

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut fetelor,

Eu-s in super viteza cu mutarea, toata sapt trecuta am sortat, aruncat si arhivat la docs, in we ce s-a terminat ne-am mutat si acuma incercam sa punem dosare prin dulapuri, aparate pe birouri si cutii de arhivare prin debarale. Mai am multe de facut, nici jaluzele n=avem, stam ca la acvariul municipal, se vede tot din strada dar bine ca ma vazui mutata odata ca nu mai rezistam in fosta locatie.

Va pup si sper sa vina vremuri cu mai mult timp liber. Si timp pentru odihnaaaa

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Scorpiutele sa aveti o saptaman faina

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:


Sunt pe fuga !
Ninge intr-una de azi noapte !
O zi faina si o saptamana excelenta, tuturor !







Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Va salut si eu dragelor...

Ninocika , io v-am tot citit...dar mai mult bloggaresc,ai vazut...
Aseara am tras un sanius cu furia roza...pe care am tuns-o,Mira stie!Asa ca am mers in parc , cu Luana ,unde zapada era de vreo 50 tzenti...si atat s-a mai jucat , ca nici sa mergem in casa sa faca pisu nu vroia...Io cum aveam bocancii de protectie in picioare,ma simteam ca Robocop...dar Luanuta facea galerie,de pe saniuta,ca sa alerg cat pot de tare...ca uite acum e momentul sa slabesc la burticutza si funduletz....si am alergat,ce era sa fac?Cu cele vreo 3 kile de pe picioare....Taman bine, ca iesea tortul cu cabanos ,mancat dimineata...
Dodolica...bafta maxima la doftor!

Altceva...ce sa va mai zic?La mine e deocamdata de la foarte bine in sus...ceea ce va doresc si voua...

Monica,sor-mea Corina este in Brazilia cu pretenarul ei,Claudio...petrece sarbatorile acolo...si deja e in febra cumparaturilor , si-a comandat rochie alba speciala pentru Anul Nou,cu incaltaminte adecvata...ca am inteles ca e o traditie pe acolo....

No,hai va pup!Sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

, fete dragi !
Ana, nu te-ai gandit un pic si la noi, aseara ?
Am fost si noi, afara, sa ne bucuram de zapada, aseara. Cristina se tavalea prin zapada si scotea numai chiote de bucurie. Era atat de fericita ! Sigur, repetam si in seara asta figura.
Ana, pai, da, te-am cautat pe blog, daca am vazut ca pe la noi nu mai dai. Felicitari si aici, pentru marile realizari din acest an !
Am vazut si ce costumatie faina ai primit in avans de la ! Iti vine tare bine !
Dar cel mai mult m-a emotionat ce ti-a zis Alex, ca esti din nou mamica lui de la C-ta.
Mira, nici acum n-aveti zapada ? La noi ninge intr-una(marunt) de luni noaptea.
Monica, prindeai zapada, daca veneai, acum , de sarbatori !
Mina, Adriana, spor la treburi ! Se bucura baietii de zapada ?
Gabi, Bodo ce spune ?
Am trimis si noi scrisoarea Cristinei catre la concursul DC.
Stiam ca scrisoarea lui Bodo e un desen, dar tot scrisoare se cheama.
O zi faina, in continuare, tuturor !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pe toat scorpiutelor
noi azi facuram 5 anisori asa ca de cateva zile si inca mai avem ne tot preumblam
Ana, unde este sora ta? banuiesc ca prin rio sau sao paolo nu? ca aici "la capitala" ce sa faca...
da...asa este un obicei la ei...


Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

, fete dragi !
Uf, Monica, fiind tot pe fuga, ne scapa unele evenimente...

La multi ani, Ruxi, , pentru ieri !
Sa cresti sanatoasa si voioasa, sa-ti bucuri parintii mereu !
Felicitari, mami !
Sa va incante mereu sufletele printesa voastra !

Poze cu sarbatorita si tortul special facut de mami, nu vedem ?

Fetelor, la noi ninge maruntel, intr-una !
Am fost si aseara la joaca in zapada si vom merge si diseara, ca tare frumos mai este.
O zi faina, tuturor !



Si o piesa foarte draga mie, pentru voi !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

LA MULTI ANI,RUXI![pup]

Monica , scuze ca nu am fost pe faza , sa iti traiasca printesa!
Sor-mea nu stiu unde este,undeva la un mal de ocean...

Nina...si la noi e zapada,inca ninge si s-a depus binisor...Sa sti ca m-am gandit la voi,ca aveti zapada cat China acolo,la Polul Nord al Romaniei!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput