Caritate - Michael Jackson & Fanclub - 3

Caritate - Michael Jackson & Fanclub - 3 | Autor: FanClubMJ

Link direct la acest mesaj

Informatii despre organizatiile de caritate sprijinite de Michael dar si despre munca sa in domeniu de-a lungul anilor.



Si noi incercam sa facem o lume mai buna

Donatii pana in data de 09.12.2009

LEI - TOTAL 1.380
anka77 - 300 Lei
bulinuta27 - 100 Lei
danat - 100 Lei
dariaevelin - 80 lei
iona2005 - 100 Lei
lisa-marie - 200 Lei
melku - 100 Lei
mj_girl - 300 Lei
oana_n - 100 lei

Paypall - TOTAL 355 LEI
Adrianka - 30 euro
gabidaniela - 10 USD
lori96 - 15 USD
motanik - 20 EURO
rall - 30 USD

EUR - TOTAL 250
Alexia27 - 50 Eur
Melania - 200 Eur

ACTIUNI:

8.decembrie.2009: 240 EUR
Actiunea lui buggy cu ocazia Craciunului 2009
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144521

9.decembrie.2009: 1.000 LEI
Actiunea bulinutei, membra a fanclubului Michael Jackson, cu ocazia Craciunului.

30.iunie.2009: 1.120 LEI
Actiunea bulinutei, (membra a fanclubului Michael Jackson) masina de spalat pentru Spitalul Sfanta Irina (www.sfantairina.ro).

Situatie donatii:
1.iunie.2010
- 10 EUR (40 Lei)
- 740 LEI

30.iunie.2010
Alexia27 - 200 Lei
mj_girl - 150 Lei

1.iulie.2010
- 10 Lei

Cont:
RO96BTRL00201201T12314XX - LEI
RO71BTRL00204201T12314XX - EUR
SWIFT: BTRLRO22ARA
BANCA: TRANSILVANIA, Agentia Arad.

(Inainte de a trimite, va rugam sa ii scrieti un mesaj lui purple_blue pt. a primi toate detaliile).

Cont paypal: oana.nicole@gmail.com
(pentru detali si relatii paypal - user oana_n)

Caritate - Michael Jackson & Fanclub
Caritate - Michael Jackson & Fanclub - 2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

asa...am concluzionat cu domnul Mihai de la dgaspc si mi-a explicat de ce apar diferentele de varsta...ptr ca sunt copii cu handicap si nu arata de varsta pe care o au ...diferenta de numar...nu m-a clarificat dar mi-a zis sa iau de buna ultima lista respectiv 42 copii cu handicap in alexandrie si 9 copii fara disabilitati in turnu magurele.
azi am tot 1950 stransi iar restul de 1080 promisi- din care 630 siguri...

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bulinuta, daca raman 42 de copii si zici ca un pachet costa 40-50ron, asta insemnand ca ce ai deja cam acopera necesitatile, mai ai nevoie de banii de la noi?
Daca tu ai acoperit (felicitari pt strangerea sumei ), eu propun sa ajutam alt caz noi, alti copii (orfani sau cu dizabilitati).
La Magurele doar 9 copii sunt toti?
--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

da motanik, 9 copii sunt toti la magurele...si la alexandria sunt 42 in 4 centre...e mai bine pentru ei asa sa fie mai putini

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Bulinutza ma bucur ca te-ai edificat in sfarsit cu nr de copii. Acum, spune-ne cat mai trebuie sa completam noi, sau cum vezi tu sa stea treburile incat sa ai suma necesara pt a completa pachetele copiilor (ce le pui pina la urma in fiecare pachetel?).

Inafara de asta, fetelor, eu ramin la aceleasi pareri ca ieri . Daca vreti sa ajutam si un alt caz de aici, de pe DC...cu toata inima!
Nu am renuntat la ideea ajutarii spitalului, doar ca sunt de acord sa fie in stand-by pina cand vom capata mai multa siguranta ca banutii se vor folosi acolo unde e nevoie.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

pachetelul arata cam asa:
copii
fructe 7
suc 4
dulciuri 9
rechizite 10
hainute 20
Total 50
nr copii 51
suma 2,550

copiii din turnu magurele au varste intre 15 si 20 de ani...
preturile puse mai sus sunt aproximative...pot sa fie mai mici sau mai mari
eu acum am 2050 (am mai primti 100 de la o colega )
si mai am promisiuni...v-am mai zis ca cred ca v-am ametit

daca imi mai raman bani ii redirectionez catre o casa de batrani, unde am mai fost de Paste si le iau cate un cozonac, o sticla de suc si ceva sampon, sapun etc...daca imi raman
deci asta sunt datele asa ca voi decideti ce si cum
pup fetele si revin mai dupa-amiaza

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

buna ziua,
am primit pm-ul de la purple.
imi pare rau ca ade nu a mai intrat sa dea detalii si citind ce ati scris mai in urma (oana_b), am capatat oaresce indoieli in privinta ei.
probabil nu sunt justificate, dar pana la proba contrarie, adica pana nu intra sa dea raspunsurile pe care le asteptati, io zic sa nu facem un pas gresit.

si, oricum, cel mai important: daca vrem ca de Craciun niste copilasi sa se bucure de donatiile noastre, s-o ajutam pe bulinuta!


Spitalul din Bz e proiect de termen lung. pana in primavara mai putem strange niste banuti.


dar, intr-o prima faza de caritabile, mj_girl a avut o idee excelenta!! si foarte usor de pus in aplicare. mai stii ce-ai propus, mj_girl. mie-mi place ideea ta in continuare.

va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

eu m-am intors
azi ma duc sa dau un oki prin auchan sa vad ce gasesc si la ce preturi
va rog sa imi spuneti si mie ce hotarati pana luni
weekend placut si un Mos Nicolae plin oki

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

in seara asta am convocat (nu eu personal, ci noi) un brainstorming pe mess....si anume: danat, lisa, purple, mj_girl si eu...adrianka a lipsit motivat, alexia cred ca din cauza fusului orar, sper..., motanik motivat iar....de restu nu mai stiu


si ne-am gandit sa facem asa. sa vedem de ce suma mai are nevoie bulinuta pentru azil, sa dam o parte din bani pentru cazul de la umanitare intitulat "Craciun pentru batranii nostri" si o parte sa ramana in cont...in caz ca apare ade, sau altceva...

ar fi proportia asa...facuta aprox....si nebatuta in cuie inca bulinuta 1000 lei, "Craciun pt batranii nostri" 1000 lei, in cont raman 800 lei. sumele sunt orientative deoarece asteptam de la bulinuta raspuns, iar dana ne va tine la curent cu cat e nevoie la "Craciun pentru batranii nostri"

acum, mie mi-a revenit sarcina sa lansez spre dezbatere treaba asta, care e doar o propunere. e o propunere si asteptam sa va dati cu parerea ca in final sa luam decizia cea buna.

sper sa luam cea mai inteleapta decizie. inteleapta si rapida, ca timpul trece

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Termen limita pt raspunsurile voastre: 8 decembrie!




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

De acord.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput