Albinutze de Mai-Iunie 2009(44)
Raspunsuri - Pagina 16
philip spune:
a, si eu sufar ca trece timpul si copiii cresc mari, cand ma uit in pozele cu Philip mic asa ma apuca nostalgia...
aseara m-am uitat la My sister's keeper si am plans de la primul minut al filmului la ultimul, apoi m-am dus si l-am imbratisat si iubit pe Philip vreo jumate de ora. apoi l-am admirat pe N dormind. sanatosi sa fim...
US
www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009
philip spune:
lavinia, eu am glumit ca fu persecutat cavalerul tau, se vedea ca-i obosit, avea cercanute bietul pui 
US
www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009
lavinia.p spune:
Daniella ms
, sper sa treaca repede,azi a fost cam marait! Ma bucur ca a revenit lapticul

Philip ati facut deja bradul?
, super, ai niste copii minunati!
Mami fericita de printisor
Rares Florin
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/PozeDeLaMallCuFetele#5408534901243000194 - poze de la Mall
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/Poze6Luni#5408896925940798658
http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png
23.05.2009
http://luanababymall.ro/concurs/
Votati-l pe Rares la pagina 1! Multumesc!
lavinia.p spune:
Philip stiu ca ia glumit
, dar cavalerul chiar fu persecutat dar nu de Stefania ci de noi, ca noi vroiam poze poze poze si inca le-am mai fi facut daca nu s-ar fi apucat saracul sa urle mai tare
Mami fericita de printisor
Rares Florin
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/PozeDeLaMallCuFetele#5408534901243000194 - poze de la Mall
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/Poze6Luni#5408896925940798658
http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png
23.05.2009
http://luanababymall.ro/concurs/
Votati-l pe Rares la pagina 1! Multumesc!
philip spune:
da, l-am facut, inainte il faceam pe 24, ca acasa, dar aici se face imediat dupa ziua recunostiintei si nu mai puteam de gura lui Philip, a trebuit sa-l facem. anul asta nu mai punem luminite pe casa, ca daca tot ne mutam...si-i tare suparat pe chestia asta.
US
www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009
bamsy spune:
Salut mamici cu pitici!
Am avut o zi tare naspa, am vrut sa iesim si noi sa sarbatorim de mos si numa bine am cazut pe scari
si am facut o entorsa la laba piciorului, asa ca hupa patul, m-am trezit cu o umflatura de zile mari q], se putea mai rau si Doamne-ti multam ca nu eram cu Maia in brate, bine macar ca nu ma mai doare, numai ca nu prea pot umbla, ma doare cand calc. Acum am timp sa citesc si sa butonez
.
Maia a primit de la Mosu un telefon si o jucarie tare interesanta care lumineaza si canta, se poate papa, e tare incantata, acum sta in patut si se minuneaza de ele
.
mami fericita de
Maia Riana (13.05.2009)
baby-first spune:
buna, fetele, ati lustruit cizmele? Ale noastre sunt lustruite si cu cadouri in ele, mai putin ale mele ca tati nostru vine la noapte de la Sibiu si inca mai sper sa se intalneasca cu Mosul pe drum, daca nu,


Sa va aduca mosul tot ce va doriti, as sta ma mult cu voi dar Alesia nu mai are rabdare si se cearta cu mine nevoie mare...
Va pup
Cristina mamica fericita de
Alesia Georgiana- 24 aprilie 2009
http://picasaweb.google.com/cristinadan08
bamsy spune:
Nu ma mai plang, sunt cea mai fericita mamica, am primit cel mai frumos cadou le la mosul, a zis scumpica mea: mama. ne-am blocat cand am auzit-o 


, waw ce sentiment sa auzi un mosmondel care numai gangureste ca zice dintr-o data mama 
mami fericita de
Maia Riana (13.05.2009)
anaela spune:
Buna seara fetelor,
de citit va citesc zilnic numai ca nu prea scriu, cateodata de lene
cateodata din lipsa de timp.
Am vazut o poza superba cu N si P in brate la Mos Craciun, mi-a placut la nebunie si mai ales cat de autentic era acel mos, nu ca astia de la noi cu barba falsa de isi da copilul imediat seama ca nu e mosul.
Yoanna am vazut si pozele cu Stefania si Rares doi frumusei amandoi, la fel cum sunt Darius cu Bubu cand se joaca impreuna.
Azi am fost cu Darius si tati la Kidex, e ok numai bani sa ai, prin urmare am plecat de acasa chitita sa luam cadou la baiat pt Mos Nicolae si i-am luat premergator de la Chicco Dj, biberon, body, un nou lant la suzeta ca celalant se facuse urat si lapte ca de acolo am luat cutia cu 43 lei nu cum a luat al meu barbat zilele trecute de la nu stiu ce farmacie si nu era SensiBlu cu 60 de lei, nu face si el economie deloc
, eu vorbeam aia cea mai cheltuitoare.I-am luat si Bubulinei body-uri pt mos nicolae si uite asa s-au dus 400 lei cand am zis stop, ca mai vine si mos craciun.Pt mos craciun deja le-am anuntat pe bunicute in seara asta ca facem cheta si luam scaun de masa la baiat (ps soacramea s-a pronuntat in seara asta ca pe 15 ia salariul si imi da ea acu sa vedem, dar atat ii trebuie sa promita si sa nu ia scaun de masa la baiat
)si sa vedem ce vrea Dana pt Bubu.
L-am pus de proba pe Darius in premergator, fara sa atinga pamantul si nu va spun cum a putut sa tipe, sa chiuie de fericire si sa rada, dadea cu palmele in toate alea numai sa cante, nu l-am lasat mai mult de 10 min ca am zis ca e totusi prea mult pt el.
Avem si noi poze noi cu Darius in album si cu Bubulina bineinteles, am vazut ca v-a spus Dana pataniile cu Bubulina cu cazutul din pat, mi se rupea sufletul de cum plangea mititica.
Dani3lla tu ii spuneai Danei sa se consoleze cu ideea ca sunt mamici care nu au alaptat nici o luna din pacate eu sunt unul dintre cazuri si ea stie, la fel i-am spus si eu sa fie multumita ca a avut macar atat sa ii dea, ca eu nu am avut nici o luna cu tot galactogilul si toate ceaiurile posibile, pompa, pus copilul la supt inainte de fiecare masa timp de o luna degeaba nu a vrut.
Am vazut pozele tuturor si va votez in fiecare zi chiar daca nu scriu sa va spun.
Va pupam va uram sa aveti parte de un Mos Nicolae cat mai bogat si sa va tineti ghetutele curate in seara asta da, ca nu stiti de unde poate veni mosul ( ca si asa numele meu de familie dupa casatorie e Niculae, desi mi-a fi dorit sa imi pastrez numele meu Chiriac dar nu s-a putut, macar am incercat
)
Pupici la toate albinutele si toti bondareii.
Ana cu
Darius Stefan Gabriel ( 29 iunie 2009)
http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/DariusNov2009?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/BotezDarius?feat=directlink
anda_magda spune:
ana e un scup darius.
si are niste ochisori albastrii, ca ai clarei.
cat ati dat pe premergator?
noua ieri ne-a aparut al 5 lea dintisor. yupiii! si deja a invatat sa ii scrasneasca. si in ultimul timp a invatat sa strambe din nasuc, adica il ridica si trage aer in mai multe reprize si strange buzitele de face un botic.... iti vine sa mori de ras. face chestia asta asa de amuzament, si mai face cand nu mai vrea sa mai pape.
fetelor ce stiti, pot sa-i dau clarei kiwi? are 7 luni si un picut.
A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare 
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png
