*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (255)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

INA, daca ai stii ce bine te inteleg, nu ai idee! si eu am bagat mii de euro in gura si asta in romania, in canada cred ca numaram inca un zero. am 20 dinti de portelan, dintre care unul este doar punte, fara nimic sub el (in 2001 nu era asa raspandit implantul in ro si acum nu-mi vine sa sparg toata lucrarea ca o replatesc plus un implant) si unul este implant. mai am 8 dinti fara portelan si ma astept la aceeasi soarta, sper numai sa mai intarzie stricarea lor. la mine si dintii de lapte au fost scosi la dentist, de atunci ma duc p-acolo...mai am 2 operatii (un chist sub os, un drenaj sub gingie nustiucum) + toate maselele de minte au fost extrase cu despicat in cruce, pus fire, scos fire etc. obturatiile de canal s-a intamplat sa fie facute de mai multe ori pe acelasi dinte pt ca osul si zona erau cu infectie deja si scoteau puroi dupa o luna de la obturatie. am inghitit tone de antibiotic pt dantura. de ce? gene proaste si dinti inghesuiti. nu am nimic iesit din comun (cum are noki coltul), dintii sunt doar putin inghesuiti, adica erau, ca acum portelanul e aliniat:)), dar chiar si un unghi mic de incalecare forteaza gingia non-stop si scade calitatea dintelui

in zona cu puntea, desi e bine facuta, s-a retras gingia si am 2 riduri in plus pe obrazul respectiv!
stiu cat iti poate schimba fizionomia, am vazut la maica-mea. si mie mi-a schimbat-o, dar eu am avut noroc la prima transa mare de portelan, in 2001, de un tehnician super care mi-a studiat fata si mi-a explicat care ce cum dinte vine nitel mai in fata, care mai in spate, nu a fost un rezultat nasol.
daca ai buza sup mai subtire si te bate si gandul cu nasul, poti impusca 2 iepuri deodata. odata cu operatia mea la nas s-a ridicat si buza sup, latindu-se cu fte putin dar vizibil atunci. e ca atunci cand iti impingi nasul mai in vant, cu degetul.
pt fata mai patratoasa, poti face un lifting.
daca o sa ai vreodata chef si rabdare sa te bagi la operatii estetice, o sa fii multumita. conditia- doctor de la care ai vazut operate, efecte etc, sa aiba rata cat mai mica de rateu. oricum orice rateu estetic se poate re-remodela, zic asta daca ai frica.


mandy, ma bucur mult de tot ca a iesit o raza de soare si pe strada ta. Doamne ajuta in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

SOANSO, sa va fie de bine mutarea la casa noua... ce frumos cadou v-ati facut de sarbatori...bravo fetitei desenatoare!

despre serbari... ce sa zic... eu lucrez in sistem si vad cum vin copiii la scoala cu muci, diverse feluri de tuse, pana la un moment ,cand lipsesc multi deodata, cu viroze super urate, febre etc. deci, ca invatatoare care sta toata toamna-iarna in aceste conditii, inteleg recomandarile de limitare a activitatilor! sper sa nu intelegeti gresit, dar nici eu nu voi face serbare in acest an, si sper ca parintii pot intelege de ce.(mai ales ca e asa frumos de Craciun, copiii iubesc serbarea asta)



Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

adun de mai mult de o luna cutiile goale de cereale pentru satul de craciun. le-am pus special in dormitor, langa pat!, sa nu le arunce maica-mea cumva cand mai urca la mine, in lipsa mea, desi i-am spus sa nu mai faca asta, sa-mi arunce chestii din casa!!! azi dimineata mi le-a aruncat! imi vine sa mor, nu pot sa cred. stateau de o luna langa pat...imi vine sa-mi iau campii cu ea de 100 de ori pe an. ce fac eu acum? bai, i-am explicat de 100 de ori, daca eu nu pun mana pe nimic la ea in casa, e mult ca-i cer acelasi lucru? ce trebuia sa fac cu cutiile, sa le plimb cu mine zilnic la serviciu, ca sa le feresc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anda iti spun eu ce trebuia sa faci cu cutiile....sa le tii in portbagaj. Din proprie experienta vorbesc....si mama e bolnava sa arunce diverse chestii care ei ii se par a fi nefolositoare



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am fost in cautare de noi si inedite materiale pt satul de Craciun in pivnita:) ceva cutii de pantofi, bucatele de lemn, de-astea:)

daca este bun cineva sa-mi mai dea si mie inca o data reteta de sirop de ceapa, ar fi asa bineeee. cand puteti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

anda, schimba yala

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Madau sa nu-ti vina sa crezi ce mica e lumea.Ieri a venit un client (lucrez in firma de conta-nu ganditi murdar) si mi-a pove ca i-a murit un prieten in accident de masina, tipul era soferul de la Mercedesul din povestea ta.Cica masina a fost castigata dintr-o chestie necinstita, a facut rau cuiva, si o avea de putin timp, parca 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Anda 3 cutii pantofi, una de la sinele lui Thomas, vreo 2 de telefoane, si daca lasi vizita ptr miine si una de lapte milupa, ca D. inca mai consuma dimineata formula si trebuie sa cumpar azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Miri ce mica e lumea, chiar. Zilele trecute prietenul meu, cel cu accidentul a vorbit intamplator cu dealerul de la care luase asta Mercedesul...cica i-a zis dupa ce l-a cumparat ceva de genul, gata, mi-am implinit visul de a avea masina asta..acuma pot sa mor

In alta ordine de idei...tusesc de mor si claie peste gramada iar m-au apucat crizele de bila. Taman acu de sarbatori asta-mi lipsea

We placut si mergeti la vot!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am facut o descoperire turistico-balneara azi: salina Ocnele mari.
Am gasit-o azi dimineata la repezeala pe net ca se trezise Nati cu o tuse cam naspa.

Se ajunge in mai putin de 2h30 din Bucuresti, depinde de trafic, e imediat langa Rm Valcea. Parchezi masina, platesti intrarea, 10 RON de adult si te duce un microbuz prin tunel inauntru. Inauntru e dragut, decorat de Craciun, sunt balansoare, ai pe unde sa te plimbi si ce sa faci. Am stat un pic peste 2h.

Mergi la inceput