*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (255)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

aaa, si sa va povestesc si despre intalnire: celelalte trei mamici prezente au fost extrem de relaxate, copilasii se plimbau nestingheriti prin parc, iar ele stateau la povesti. Ei bine, am vazut si eu ca se poate sta in parc si fara sa stai dupa fundul copilului (cum am facut eu pana acum, de parca Ilinca era inca bebelus).

Insa pe tati nu l-a lasat inima si a supravegheat fetele, ba chiar le-a dat si in leagan.
M-au impresionat cat de mult au crescut si copilasii colectiei, Sarah e o mare povestitoare, fiecare istorioara a ei contine si ceva sange (din ce mi-a spus Doru, i-a explicat "nu avem voie sa ne dam in roata mare, ca putem cadea si ne lovim si chiar ar putea curge sange", "nu avem voie sa ne dam tare in leagan, ca ne-am putea zgaria si ar curge sange" etc.). Nati e mult mai comunicativa ca ultima oara, mai indrazneata si mai zambitoare.
Silvia e la fel de dragalasa ca de obicei, zici ca e Tinkerbell, mai ales cu silueta ei diafana.
Alexia e o fata foarte hotarata, cand vrea ceva, tine cu tot dinadinsul sa se implineasca. Iar fratiorul ei e un scump, plus ca a fost cumintel pe tot parcursul intalnirii. Dar e adevarat ca a fost si tati langa el, in rol de entertainer

Si acum sa va zic si cum ni s-a parut Ilinca, in comparatie cu restul fetelor - cea mai zabauca, nu putea sta locului o clipa, cea mai rasfatata (daca Silvia - preferata Ilincai din grupul fetelor - nu se juca sau nu statea de vorba in momentul in care Ili avea chef, imediat punea bot). E clar ca mai trebuie sa lucram la bunele maniere, ca deja nu sunt greseli specifice varstei, ci e rasfat pur, marca "2 perechi de bunici".
Sa va mai zic, ca nici numele fetelor nu le-a invatat? Dupa amiaza mi-a spus ca s-a jucat cu Ioana si Diana (fetele nasilor)

PS: evident, avem si poze, sper sa le pun zilele acestea.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Yuuuhuuu, yuuuupiii, aluuuluuuia, bravos, Mandy, nici nu stii cat de mult ma butzur pentru tine!

Cristina, taaare Iris!

Feli- ia mai zi-ne, maica, ce mai povesteau copiii nostri! Ca vorba ta, noi habar n-avem, ca am stat la povesti! Deci banuiesc ca gestul meu de duminica seara, de a o lasa pe Sarah singura la locul de joaca de la mall si de a cutreiera eu cu mama, linistite magazinele, este de domeniul SF-ului la voi.Cu mentiunea expresa ca Sarah a cerut sa fie lasat singura, cu asigurari de genul: "mergeti voi in magazine, eu stau cuminte aici si ma joc pana veniti".







Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

La multi ani Elise!

Anda, of, of, ce necaz.
cam aceleasi probleme voi avea si eu cu Bobby, mi-am dat seama demult, cind i-au aparut dintisorii si nu am vazut spatii intre ele, sint inghesuiti si in curind cred ca se vor incaleca fiindca nu mai au loc sa creasca

Soanso felicitari ptr casa, s-o stapaniti sanatosi!

Mandy, felicitari ptr job, eram SIGURA ca il iei, chiar am vrut sa scriu dupa ce ai dat interviul, dar am uitat. stiam ca o sa apara soarele, chiar daca cu cateva raza, doar.

Mada, aoleu, ce trista experienta ptr prieten si insotitori!

Nokisor, oh, my God, ce talentata este colega ta!

Feli, Meems, nu puneti nci un pariu, garantez ca va iau detasat - va faxez toate facturile , din canada doar, reprezentind c/v unei jumatate dintr-o casa. daca pun la socoteala si romania ( unde am dat inainte de plecarea in canada c/v unui juma de apartemant -) atunci voi castiga titlul de forumista cu "cea mai costisitoare dantura de pe forum" . daca pun la socoteala si cheltuielile parintilor mei cind eram copil...ehe, m-am pierdut in calcule deja. si dupa atitia bani si chinuiala ( operatii peste operatii) si timp pierdut prin cabinetle stomatologice, ultima lucrare dentara mi-a schimbat complet fizionomia, de cite ori ma uit in oglinda nu ma recunosc, m-am tot dus la cosmetica, coafor, lectii de machiaje ca sa incerc sa mai schimb ceva, nu se mai poate face nimic din pacate. banii i-am dat deja pina la ultimul cent, nu mai am puterea s-o iau de la capat, de 11 ani sint pacienta acestui doctor care m-a ciuruit si m-a chinuit, m-am dus pe la alte cabinete dar nimeni nu se mai baga fiindca la mijloc sint bani grei si ar trebui practic sa o ia de la capat, mi s-a ppopus sa-l dau in judecata dar nu vreau fiindca stiu sigur ca a fost foarte bine intentionat si a facut tot ce i-a stat in putere , a fost doar ghinionul meu fiindca am preferat un doctor roman , de abia iesit de pe bancile facultatii, care si-a facut experienta pe gura mea ( nu glumesc, am fost caz de studiu prin state, unde a dat nu stiu ce examen ).
in fine, de mica am fost ghinionista cu dantura, imi pare rau de banii aruncati, de chinurile prin care am trecut, in ceea ce ma priveste pe mine si familia mea, am facut tot ce a fost omeneste posibil si tot nu a fost de-ajuns. daca nu as fi avut copii mici, as fi scos tot si-mi puneam placa dentara, clar. fug, asta-i un subiect sensibil ptr mine si ma apuca nervii de cite ori imi aduc aminte. adica, vorba aiai si f*****t si cu banii luati.
iar barbatu-meu nu are nici macar o carie, sparge nuci in dinti, fumeaza ca un turc, mai sare peste spalat dintii ca-i este lene si clateste cu apa de gura, s-a dus la dentist prima data - impins de mine -acum un an.







Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

ah, uitasem, nu stiu daca va mai aduceti aminte, la un moment dat posta o fata cu numele Iris ( alias mariana) din canada, pe baietel in cheama Victor si este nascut cu o zi inaintea lui rachie.
mariana va naste o fetitza simbata, prin cezariana, ii pune numele Iris

Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mandy faptul ca ai trecut cu succes prin furcile caudine ale interviurilor si evaluarilor marita toate felicitarile!
Succes in continuare si bafta sotului tau!

Ina of! Naspa cu dintii astia.
Dar nu o lua in tragic cu Bobita, o sa-i mai creasca gurita.

Feli cum mi-ai zis ca Silvi seamana cu Tinkerbell :)

Am o zi grea la servici, deci va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata vesela!

Inuta- wooow, Dios mio, catai tarasenia si cu dintii tai! Inseamna ca io chiar sunt norocoasa!

Lavi- deci daca simt miros de creier incins sa stiu de unde vine!

PROCEDURA DE MOS NICOLAE- nu mai tin minte daca anul trecut am dus sau nu ceva d emos Nicolae la educatoare. Parca da. Intrebarea mea e daca voi ati dus azi sau duceti luni ceva de Mos Nicolae???

Si intrebarea de om tembel: Mosu' vine in naptea de 5 spre 6, asa-i? Ca sa stiu cand ma pun pe pustruit cizmele bufnitei.



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Wow, Mandy, felicitari si un mare buchet de din partea mea! Esti de admirat, ma inclin in fata ta si va doresc la toata familia numai bine, muuuuuult, muuuult de tot, ca meritati

Ina, asa-i si George al meu, nu se spala de multe ori pe dinti si nu are grija deloc de ei si are doua plombe, cred - dar si dinti incalecati. Cred ca noi femeile suntem mai predispuse la problemele cu dentitia.

Madau, de-aia mi-e frica mie sa mai merg cu masina in-afara orasului. DIn cauza nebunilor care circula pe sosele. Mare noroc au avut prietenii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

noki, da, noaptea de 5 spre 6.

de mos niculae surpriza: iar nu luam salarii!!!!!!!!!!!!!!! simt ca mor. vine ziua lui nic si vin sarbatorile

ina, ai in gura portelanuri pe radacina ta sau portelanuri pe implanturi sau amandoua? pentru schimbarea fizionomiei, se poate pune aparat de indreptat dintii la adult catre stg, dreapta, fata spate, unde vrei:) si pe portelan, mai ales daca e pe dinte cu radacina originala. am aflat recent. pe implant nu stiu inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Lavitzule, eu cred ca rachie il mosteneste pe taica-su si bobby pe mine ( cu dentitia) . of, mai bine stau pe scaunul dentistului pina mor, platesc orice tribut , cit de mare, dar copiii mei nu vreau sa treaca prin ce-am trecut eu.

Ioana

Citat:
Cred ca noi femeile suntem mai predispuse la problemele cu dentitia.

da, da, ca nu suferim destul cu cm, nasteri, menopauze, lipsa somnului ca sa veghezi copilul, ni s-a mai dat inca o suferinta.


Citat:
ina, ai in gura portelanuri pe radacina ta sau portelanuri pe implanturi sau amandoua?

amindoua. nu cred ca se mai poate face ceva.
mereu rad cu g, ar trebui sa-mi pun asigurare pe gura, mama, ce valoroasa as fi! pai nu-i de colo sa ai in gura citeva zcei de mii bune zau ca daca mi-i puneam pe toti de aur, de 24 k, ca tiganii, aratam mult mai bine si aveam mai mult succes. sau din diamante, faceam economie si la lumina seara, stateam pe post de lanterna si recuperam ceva din cheltuiala

nu va pot spune ce nasol este sentimentul sa te uiti in oglinda si sa nu te mai recunosti, sa recurgi la diverse artificii ,sa incerci sa retusezi una, alta. fiindca am stat cu o lucrare temorara mai mult de un an, muschii faciali s-au lasat, mi-a "tras" ( scuze, nu gasesc alta exprimare la ora asta, sint chiauna de somn) de maxilar ca sa-l aduca mai in fatza, arat exact ca un buldog care-si scoate coltii( intotdeauna am avut fata ovala, acum o am patratoasa).
acu' un an buza inferioara era prea in spate, aratam ca o baba. acum este prea in fatza, buza superioara s-a subtiat, ma gandeam sa recurg la plastie, sa mi-o fac mai groasa, sau sa-mi schimb forma nasului , poate-poate s-o ajunge la figura mea initiala, dar mi-e ca cine stie ce caricatura mai devin si dupa asta, asa ca m-am potolit ptr. moment. ma ia groaza , si toate din cauza unei danturi. nu vreau sa fiu miss cnada, vreau doar sa fiu EU, cea dinainte. si chiar daca o data la zece ani stiu ca se shimba putin din fizionomie datorita oaselor , tot nu este o schimbare asa de brusca si evidenta, cum este la mine. fata nasoala este ca cei din jurul meu nu vad mare lucru, sau s-au obisnuit cu fata mea actuala.
dar eu stiu.
hai ca nici nu vroiam sa detaliez, asta-i "secretul familiei" dar daca tot m-ati provocat, na, ca am spus-o. adica, sa stiti ca exista si mai rau ( eu sint un exemplu bun).


Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Bagat un oki pe ct comun, vazut poze de la petrecerea Nataliciului finutz si delicat care incepe sa arate din ce in ce mai mult ca Silviuc perluc sensibil si destept - indianca.
Lavi,tu parca esti sora lor, nu mama asa de bine arati.
se vede ca ati avut o petrecere foarte reusita l-am vazut si pe finutul Filip maricel si el, scumpul.

vazut poze cu Erika de Mimi, aoleu, ce pregatiri soriceii - oua sint de retinut, Noki, parca voi doua sinteti vecine, nu stiam ca mimmy este atit de priceputa , mi-au placut torturile facute de ea, sint curioasa cum a pus fondantul pe tortul lui Erika.

vazut poze de Maria , o Alba-ca- Zapada exact ca originalul, frumoasa, cu pielea alba ca zapada si parul de abanos si piticul jucaus si scump, lipitor de degete
Ioana, deci si tu esti priceputa intr-ale bucatariei, tortul facut de tine arata delicios

Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput