Marea dezbatere

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Marina eu as zice ca esti chiar bebelus prin comparatie cu Mr.G care zise ca el era prea tanar la revolutie ca sa-si aduca aminte.

Nu ma uitati si pe mine cu PC-ul ala, ca nu inteleg ce se vrea, e vreun partid nou?


PC = cica este Partidul Conservator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Ilse ti-am raspuns in cor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

PC = partidul comunist sau partidul conservator al principiilor comuniste cum vrei sa o iei = dl voiculescu crescent zis Felix dupa numele de securist turnator = solutia imorala cum a numit-o Basescu cand i se fortza mana sa-l bage in Guvern

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

si geoana tac, pac, scoate poezia cu 5 ani din cinci in cinci minute. Alta moneda nu l-or fi invatat consilierii aia americani?

Mami de Mara (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Ilse, PC este partidul comu...aaa..conservator al lui Miau Miau alias Felix alias Voiculescu. Niste valori adevarate stranse la un loc!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!





Hai sarumana, m-am lamurit, stiam ca are si-asta partid, da vezi daca nu i-am dat importanta si n-am retinut, fi-mi-ar scarba(scuze daca nu scrisei corect gramatical), deci astia sunt asa pe fata, nicidecum sa se ascunda.

Doamnelor multumesc.

•Impreuna cu majoritatea pe care am creat-o, cu colegii nostri liberali, cu Crin Antonescu, cu care am stabilit o relatie de incredere si nu una bazata pe interesele de grup
•Sunt garantia faptului ca pana de Craciun guvernul Johannis va deveni o certitudine
•Am un proiect pentru o Romanie care sa devina o forta in Europa
•S-au intamplat multe lucruri de la turul I. A fost o competitie aspra, dar am demonstrat ca pot coagula in jurul meu forte politice atat de diverse

Nici nu mai au jena, deja...auziti asta cu interesele de grup, ar fi de daca nu e de-a dreptul.
Pe cine draq cred astia ca pacalesc, cine se scuza se acuza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Mooooor de ras!!! Base i-a mai tinut si o mica teorie ca un profesor elevului:
"Domnule Geoana, daca ati gresit spuneti - Am gresit! -"
Evident ca Geoana clipea gales din ochi si incerca sa-si mentina zambetul... Hihihi!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Io una ma intreb unde-or fi acum sustinatoarele lui Geoana. Chiar nu mai scrie nici una dintre ele pe aici? De ce?

PS. Ok, recunosc, am scris o mica rautate, dar puteti sa recunoasteti ca cel pe care il sustineti este pur si simplu depasit de situatie. Inchipuiti-va cum ar fi ca presedinte. Doamne fereste!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Nooo cel mai tare a fost acu 5 secunde :

"Am primit la Timisoara de la tineri medici rezidenti ...."
Ai mai, au primit ceva de la Timisoara decat rosii ?!

Si replica lui Basescu a fost super " a trebuit sa plecati din guvern ca sa se poata rezolva problema medicilor rezidenti "

Stiu si eu ca si Alina sunt rautacioasa , dar e sah mat, zau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

si rujul Doamnei G. de la pauza nu l-ati observat? si uraaaa !!!! ne da Mr G. case si joburi la toti. La 36 de ani sunt tanara nu?

Marina



Da, l-am vazut. Se ruja in fatza camerelor . Cred ca n-a citit cartile alea pe care cica nu le-a citit Xeno :)))))))))))). Alea de le-a citit Geoana :))))))))

Mai, e urat ce o sa zic acuma, dar asa ma port eu cand sunt stresata (daca iese Geoanaaaaa???? ).
Asa.
Deci, cum naiba putea sa stea doamna Geoana (in pauza) langa Geoana, sa se rujeze si sa vorbeasca cu al' de langa ea sau la mobil??? Cuuuuum?????
Mai, da' l-as fi tinut de brat, l-as fi tinut de mana, m-as fi facut de ras pe-acolosa lipindu-mi un genunchi de piciorul lui, i-as fi soptit incurajari la ureche, ORICE in afara de a sta cu fundul la el, care era crispat ingrozitor.
Chiar ca parca ierea soacra-sa :)).


Ieeee, a plecat Maia Morgenstern de-acolosa :).

Protest
Recunosc ca ma jucam odata cu fetita la nisip si a venit o alta fetita sa se joace cu noi. Avea peste 3 ani, s-a asezat in fund in nisip, moment in care i-am vazut pampersul si toate cele (la copiii mai mari dispar colaceii de pe picioare, pamperul nu prea mai are pe ce sa stea), avea si nisip in pampers, recunosc ca am avut o reactie in stomac, fetita vorbea foarte bine, parea sanatoasa.

Daca copilul meu ar ajunge sa-mi spuna cum a spus copilul lui X la 4 ani 'nu ma simt bine la gradinita ca am nevoie de tine acolo sa ma incurajezi', m-as gandi serios ca am dat-o in bara rau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

E penibil Geoana, extrem de penibil. Auzi...a fost asta noapte la Vantu, cand stia ca toti sunt cu ochii pe el! Pai dupa ce iese se muta Vantu la el in birou! Pana si parintii mei care sunt sustinatorii lui l-au gasit in seara asta pre slab!

Larisa 6+ si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput