Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *18*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Andre, ai ajuns acasa? Cum e Chiara?


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:



La Multi Ani si Multe Lunite sårbatoritilor de astazi!!Aidan Gabriel, Elisa Andreea, Natalia, Nicholas Tom, Doris Maria, Erica, Alex si Razvan si Julia






www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

IUlika ne faci curioase si apoi te fofilezi? pai corect e??! toarna tot, ca nu zice nimeni ca esti nebuna...poate doar nebunatica ceea ce e un lucru bun

Luci am uitat sa te intreb, cum a iesit ieri supa?

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

reveniram de la doctor ca nu mai aveam stare cu constipatia asta....

i-a provocat un scaun cu termometrul... si este galben auriu, absolut normal... în mod normal trebuia s#259; fie umflat dupa 4 zile fara scaun! copilul ia 30 gr pe zi in greutate, e vioi, deci e ok.

a zis sa incerc cu humana milchzucker. #351;i s#259;-i dau 5 ml de calciu gluconic pe zi timp de 10 zile ptr ca are o imaturitate laringiana.

Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Iulika impodobesti bradul ????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:

saru mana fetelor pentru mesaje.

o sa ii cumpar carusel ca nu mai pot. l-am "rasfatat" cu tinutul in brate. dupa masa numai acolo doarme...ma rupe! e naspa ca stau la casa cu etaj...dormitorul nostru e sus...daca vreau sa ma duc la televizor sau la calc tre sa il las in patutz si nu o data l-am auzit urland
ma gandesc ca poate cu caruselul se mai zgaieste la el si ii trece.
i-as lua si o salteluta de activitati penrtu cand stau in birou...ca nu mai e trai cu el in brate la calculator.
sling...wrap...ce-s alea...in principiu stiu...dar nu prea am inteles cum te infasori in ele.
si zici ca iei copilul in bucatarie...misto ca sta! al meu cand se simt in carutz parca ia foc!

cate reprize de somn au ai vostri copii?
eu imi dau demisia
20.00 - masa si baie
23.00-23.30-00.00 - masa
02.30-03.00-04.00 - masa
06.00-07.00 - masa
09.00-10.00- masa
10.00-11.00 - treaz
11.00-12.00 masa
somn poate pana la 13.00-14.00 daca am noroc
14.00 masa - poate somn
16.00 - masa
treaz
18.00 - masa
treaz
si se facu iar 20.00 si eu imi smulg parul!!!!


AJUTOR!

====================
Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

Bogdan Teodor Constantin - comoara noastra

http://bisisica.blogspot.com/
Mai multe poze pe blog! Va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

luhtien, sorry, si de acum va sta din ce in ce mai mult treaz . Vrea si el sa vada,sa cunoasca lumea. Incearca macar la pranz sa-i faci orar de somn de 2-3 ore. Eu asa fac. Ies in jur de 12 afara cu el si doooarme si pana la 5 uneori. Azi nu . Azi mai mult de 3 nu a vrut neam si cu multe treziri intre. In rest cam acelasi e si programul nostru sa sti. Dar mai bagam niste urlete printre




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



hello mommies,

am vrut sa fac capitol nou dimineata insa nu am mai apucat caci s-a trezit anna, iar eva era calare pe laptopul meu sa-i pun desene ..

monica imi pare rau ca te-a suparat atomix. sper sa revina la sentimente mai bune si s-o lase pe mami lui sa faca nanita.

blanka piciulicii iau in greutate in salturi, nu iau mereu constant. eu zic sa faci bilantul la luna, nu la saptamana.

clau ma bucur ca ati petrecut frumos de ziua ta. si eu schimb prefixul peste 18 zile ..

eu am termometru de ureche si i-am luat temperatura annei cu el .. odata avea 36,5 , odata 37,2 .. eu stiam ca, ptr a determina temp corecta, ii iei in fiecare zi la acceasi ora timp de 1 saptamana si apoi faci media ..

uka sar-mana ca mi-ai spus de unde e rochita .. sa stiu unde sa-i spun mamei unde sa caute cand pleaca in ianuarie ...

kinga si eu ma lupt cu cei 2l ceai pe zi .. dar, sa stii ca mai beau cate un pahar de bere sau vin la o fripturica .. ba chiar am indraznit si la cola ..

mamasipisa noi mergem la 2 petreceri cu mosi imbracati ca la carte .. o luam si pe anna. desigur ca habar nu are ce se petrece dar va fi frumos s-o pozez cu mosu. cea mai fericita va fi eva care il asteapta cu sufletul la gura pe mosu' .. anul trecut a fost cam speriata de el, a si plans ..

luhtien

1. o las pe canapea sau in scoica.

2. uneori o adorm in brate, uneori adoarme singura.

3. sa stii ca e interesata de carusel .. numai ca eu nu am din ala cu baterii ci cu cheita de intorc la el de-mi vine rau .. cum se opreste, incepe sa maraie anna.

4. ti-as recomanda un sling .. e mai bun decat marsupiul.

mada cand iei temperatura in popo, scazi 0,5 grade. si sincer .. mi se pare tare devreme sa-i dai suc de morcov .. chiar daca papa formula .. are tot timpul din lume sa manance diversificat, acum stomacelul lui nu e inca pregatit ptr sucute .. am vazut si pozele de la botez .. ce puiut frumos si scump ai! iar tu mami .. esti superba si semeni tarre cu surioara ta.







Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui luhtien

saru mana fetelor pentru mesaje.
o sa ii cumpar carusel ca nu mai pot. l-am "rasfatat" cu tinutul in brate. dupa masa numai acolo doarme...ma rupe! e naspa ca stau la casa cu etaj...dormitorul nostru e sus...daca vreau sa ma duc la televizor sau la calc tre sa il las in patutz si nu o data l-am auzit urland
ma gandesc ca poate cu caruselul se mai zgaieste la el si ii trece.
i-as lua si o salteluta de activitati penrtu cand stau in birou...ca nu mai e trai cu el in brate la calculator.
sling...wrap...ce-s alea...in principiu stiu...dar nu prea am inteles cum te infasori in ele.
si zici ca iei copilul in bucatarie...misto ca sta! al meu cand se simt in carutz parca ia foc!

cate reprize de somn au ai vostri copii?
eu imi dau demisia
20.00 - masa si baie
23.00-23.30-00.00 - masa
02.30-03.00-04.00 - masa
06.00-07.00 - masa
09.00-10.00- masa
10.00-11.00 - treaz
11.00-12.00 masa
somn poate pana la 13.00-14.00 daca am noroc
14.00 masa - poate somn
16.00 - masa
treaz
18.00 - masa
treaz
si se facu iar 20.00 si eu imi smulg parul!!!!


Luhtien cam asa avem si noi programul doar ca il tin mai putin la mancat. Eu nu il tin mai mult de 20 min la san pt ca oricum adoarme si cum il pun jos se trezeste parca il pun pe ace nu altceva. Ca si Monica noi mai introducem si niste urlete de la durerile de burta. Eu nu ajung sa fac curat sau mancare. De astea se ocupa mai mult bunica mea care ma mai ajuta ziua. Sper sa se mai schimbe programul vostru si in curand si al nostru pt ca al meu oricum e mai mic decat al tau cu o luna. Sper sa n-am ghinionul tau si al meu sa se potoleasca mai repede pt ca nu mai rezist cat ai rezistat tu.

Va pup pe toate fetele.

La multi ani tuturor sarbatoritilor. Nu o sa nominalizez pt ca risc sa uit pe cineva dar va stiti voi.

Happy uka am vazut colajele. Sunt superbe. Poate strecori si poza lui Rares pe acolo. E trimisa pe mailul comun. Saru'mana

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Saluti !

Nu pot sa incep decat cu Luhtien care desi are probleme draguta m-a facut sa rad in hohote cu programul. De fapt nu e chiar asa crunt...ca mananca tot la 2 ore in medie .
Draga mea, incearca putin cate putin in fiecare zi ca altfel nu reusesti.
Al meu baga nanel peste zi si cate o ora jumate in leagan....Eu nu-l tin in brate decat cand ne iubim si atunci nu prea mult ca nu-i vad fatuca si prefer sa-l pun pe pat si sa ne jucam ochi in ochi ...si eu il ridic de manute in fund si el rade
Noaptea, dupa baita adoarme evident la san si se trezeste cumva la baca dar nu de tot, il mai tin asa ridicat maxim 2-3 minute si-l plantez pe burtica in pat unde linge putin pumnul, cearsaful, is rasuceste capul stanga dreapta cam de 5-6 ori si doarme lemn pe muzica de la patut (ca eu nu am carusel)...pana dimineata la 3-4....
Nu mai continui dar daca ti se pare ceva firesc si ca asa ar trebui pune-ti vointa la incercare si persevereaza zi de zi ca se va obisnui foarte repede.
Eu de exemplu sunt sigura ca stie ca pe melodiile de la patut trebuie sa doarma. Cum l-am asezat acolo (numai noaptea) cum ii dau drumu' la muzica incet...in surdina.
Te imbratisez si lasa parul la locul lui ca-ti mai trebuie cand iesiti din "criza".

Danangie hai sa ne imaginam ca va mutati in casa noua, cu miros de var proaspat, cu fiecare lucrusor asezat la locul lui, cu fiecare colt de tavan nou, cu robinetul de la baie stralucitor, cu aer proaspat si probabil mai mult spatiu pentru familia voastra. Vine Craciunul, ai 2 baieti minunati, vei aranja un brad plin de luminite in noul vostru cuib.....
Merge aceasta terapie ?
Eu desigur ca nu cunosc situatia voastra financiara dar daca as fi in locul tau nici eu nu as avea pe cine sa angajez si ce sa-i dau..eventual apa de la robinet .....asa ca nu cred ca-ti ramane decat sa te umpli de putere si curaj singurica si sa CREZI ca va trece aceasta perioada.


Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput