Fulgusori (176)-Hai Cristinica! Hai SHTEPHY!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



Hai Cristinica! Mult curaj! Sa te intorci acasa cu un Eduard de nota 10!



37+ moi si Cezara Maria
AMR 2+ saptamani pana la intalnirea cu Baby Boom.

Poze recente, la 33 de ani (eu) si 37 de saptamani (Cezarica)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
nu as face copilului nici unul!!! Cine mai are ganduri de astea ca mine? Va rog impartasiti.

A, si asteptati sa vina Andre sa va spuna ea ca exista pe lumea asta si spitale unde oamenii sunt oameni. Inafara de spitalul de care povestea DianaR


eu am ganduri din astea.detest vaccinurile ,la marea majoritate nu le vad sensul ,decat sa compromita sistemul imunitar al unui bebelus . nu as face absolut nici un vaccin ,am mai zis ca suplimentar in nici un caz nu fac vreunul...

ma bucur ca i-a fost bine Andreutei in spital.

despre mine nu sunt foarte multe de zis,sunt plina de plastilina in par ,nu prea am emotii,am mai zis eu ca sunt aeriana...sper sa nu mor de dorul Stefaniei si mai ales sa nu-mi simta ea mie lipsa.

fug sa vad poze


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 39+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

No...ca aparu...

si la mine la fel


Hocus-pocus!




monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09) il asteapta pe Mos Craciun

poze de azi de ieri



Doamne ce imi place semnatura ta ,acum 3 ani am avut si noi cel mai frumos Craciun de pana atunci...acum 2 ani a fost mult mai frumos si acum un an a fost divin .Anul acesta nici nu indraznesc sa imi imaginez ,abia il asteptam si noi
Au inceput sa apara decoratiile prin oras si e superb,cred ca dupa Sf.Nicolae va fi impodobit totul...abia astept


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 39+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna seara si de la noi!

La multe lunite bebeilor: David Andrei, Iulian, David!!!

Laura, urdori le spun la secretiile de la ochisori, se aduna galbene si lipicioase in coltul dinspre nasuc al ochiului. S-au facut de la canalele lacrimale infundate, nu toti fac. Felicitari puiutei care papa bine si creste sanatoasa!

Doris, fii tare, in curand ... in curand vine greierasul!

Ma omorati cu zambetele constiente, abia astept si eu

Stefy tinem pumnii de pe acum!

Lavi ce tare ca ati scapat de colicii urati!!! Bravo!

Cristinica, fii tare, va fi totul ok, si eu tot rahie am facut, incearca sa nu ridici capul macar 3 ore, caci eu, zambata, am miscat si am patit-o cu durerea de cap.
Sa bagam niste veselutze din astea pt moral!

Hai Cristinica! Nastere usoara si bebe sanatos!


Simonette, bravo tie ca fugaresti pe tati! Unii inca viseaza frumos la ce va fi... Dar nu mai e mult asa...se scure timpul repede!

Crissa, frumos nume!

Monis pt raspunsul cu soparleala! Mi se pare cea mai buna solutie cu uleiul de masline doar ca nu suport mirosul. Eu ii dau cu crema de la bubchen, e cam lapte de corp de fapt caci e usoara. De maine cred ca bag totusi si ulei de masline pe zonele afectate.

Acum doarme rupta, asta inseamna ca avem circ intre 3 si 5 iar eu nu pot adormi acum nici moarta!

Bebe poate fi inscris la medic de familie care nu e pediatru si in paralel sa il vada neonatoloaga? Eu asa as vrea sa fac pana la urma. Am gasit o varianta dar nu f convenabila, inca mai sap. Stiti ceva de solutia asta?

Pt fetele care stiu: daca un angajator nu vrea sa iti dea adeverintele de venit obtinute din drepturi de autor, pot sa fac rost de dovada venitului de la administratiile financiare?

Va pup!

Mica minune, Natalia Oana (16.11.2009), ne umple vietile de bucurii! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Monis am admirat pozici cu doi protagonisti dragi ,

A crescut tare bine Santi ,felicitari ,Acum sper ca au disparut grijile legate de laptic


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 39+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Va salut pe fuga cu una bucata copil care e treaz de azi dimineata de la 9.30 si nu da semne ca ar vrea sa doarma . Conform neonatologei e momentul de maxim al colicilor asa ca ne resemnam.

mami fericit de Dan Mihail

multa putere lui Danut si calm voua ...imi pare tare rau dar vor trece,da?


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 39+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissa13
app nu stiu daca ati observat, dar ne-am hotarat asupra numelui, o sa fie robert andrei,, de-abia astept sa il vad, sa vad ca este bine. de cand ne-a zis dr ca are capul cam mare am inceput sa ma gandesc numai la lucruri ... nu foarte bune, desi ne-a dat si explictia pt care este un pic mai mare (fiind cu capul sus, a avut loc sa se dezvolte).

37 + Robert Andrei



bravo ca v-ati hotarat la nume ,sunt doua nume puternice.
hai te rog nu te mai gandi la toate aiurelile,ar fi stiut medicul daca exista vreun motiv de ingrijorare,ok?


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 39+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Shtephy - nu stiu ce sa zic ca sa te incurajez si Stefita... sper sa scapi repede din spital si sa te recuperezi rapid ca sa ai grija de pui. De 2 pui

Dienutze - daca fiebi uleiul de masline pe baie de apa nu mai miroase aproape deloc

hai ca mai am de zis dar ma duc sa-mi culc barbatul
si poate revin la urmatorul alaptat...

Inainte de asta multumim inca 1 data pentru toate urarile frumoase pentru piticutz.


monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09) il asteapta pe Mos Craciun

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Monis orice gand ma incurajeaza,stiu ca uneori nu exista cuvinte pentru asta ,dar un pupic sau un zambet pentru mine fac minuni.
Nu te cred ca iti culci barbatul ,nu e timpul inca...nu ai verde de la dl.dr.

Dienutze nu stiu sa iti raspund la intrebari ,dar iti multumesc mult ca te gandesti la mine.
Sper sa nu se trezeasca pisicuta cand te ia pe tine somnul


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 39+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Azi am fost la medicul de familie. Mi-am luat, in sfarsit prenatalul. Mi l-a dat pe o luna intreaga, desi mai am doar 2 saptamani pana nasc. Tocmai a venit o doctora, de la o reprezentanta si i-a dat o mostra gratuita de 30ml de Espumisan. Medicul mi l-a dat mie. Asa ca am si de asta.


Eu am inceput sa ma cert cu ai mei, de fapt cu femeile din familia mea. Ma cred nebuna. Poate ca sunt, dar eu am un feeling ca nu mai am mult. Mi-e frica ca nasc si ca nu am terminat tot ce aveam de facut. Mai am inca de facut pt scoala, o gramada de chestii. Lucrez si dau mailuri. Adica, eu chiar daca nu sunt acolo, tot "sunt" acolo.
Am inceput sa imi fac bagajul. Am pus pe canapeaua din birou, tot ce imi trebuie. AM luat toate listele pe care le am dupa forum si mi-am facut propria lista. Oricum, sunt convinsa ca o sa iau multe chestii care nu trebuie. DAr stiu eu, care or fi alea? AM pus o gramada de chestii. Barem, de nu as uita ceva important.


A inceput sa ma doara pe jos. Parca ar veni ciclul. Ma doare si "cotzaitoarea", adica mijlocul. Cred, ca in cateva zile o sa imi coboare si burta. Ma enerveaza si o scarba de hemoroid. Of, toate au cazut pe mine!

Maine, adica azi, ma duc la Doc, sa ma dau in intimitaturi cu el, dupa paravan. Sunt aproape convinsa ca am in continuare colul inchis. Sincer, nici nu as vrea sa nasc acum. Barem, sa trec de saptamana 39, ca sa nu fie chiar o pisica de copil.

Mai am nevoie de timp. Trebuie sa termin de scris comentariile pt carnete, trebuie sa termin de facut curatenie, de spalat geamuri, haine. Mai am cumparaturi de facut. Mai am o gramada. Sper ca bebe sa fie cooperant si sa ma lase sa imi termin treburile.

CAnd ma uit la stiva de "tampenii folositoare" pt spital pe care am facut-o, ma mai linistesc. Macar le am puse pe toate intr-un colt, trebuie doar sa le indes in geanta. Dar nici nu am geanta asa de mare...


Ganduri, ganduri... Mai bine as lua lupul de la usa, ca sa imi elibereze endorfinele

37+ moi si Cezara Maria
AMR 2+ saptamani pana la intalnirea cu Baby Boom.

Poze recente, la 33 de ani (eu) si 37 de saptamani (Cezarica)

Mergi la inceput