Breaking news; Caseta cu copilul

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Nu se intreaba nimeni ce cauta Patriciu intre doi candidati la presedentia tarii ?!
Atunci va raspund eu : este disperat sa-si salveze banutii "munciti" din greu, pe care ii datoreaza statului roman. Plus ca a ochit niste "obiective" de "stors".
Vantu si Patriciu le-a facut un deserviciu PSD-PNL, prin interventia lor fatis rauvoitoare/acuzatoare fata de B.
Daca astia doi, ar fi stat in banca lor, si nu ar fi tinut mortis sa iasa in fata, am fi avut o alta perspectiva asupra acestei aliante de campanie ( PSD-PNL ).
Paturiciu nici macar nu este constient ca imaginea lui este a unui corupt si ca nu este in masura sa faca acuzatii la adresa cuiva, mai ales la adresa unuia dintre candidati.
Agresivitatea indreptata spre o falsa problema, cand pe noi ne-ar fi interesat sa aflam ce platforma program au pregatit PSD-PNL, i-au facut sa scada in sondaje, si, probabil, sa piarda alegerile.
Tactica lor a fost una nerealista, specifica comunismului dinainte de 2ooo.
Acum, in Romania anului 2009, cetatenii au invatat sa vada dincolo de acuzatii. Au invatat ca politicienii nu ar trebui sa fie instrumentul celor bogati pt a deveni si mai bogati, ci sa contribuie la bunastarea tarii si a locuitorilor ei. Si, poate, ca asta am invatat-o chiar de la Basescu.




allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui XIO


Mie nu mi se pare ca baiatul rade.



si nu ne spui si noua ce ti se pare?


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...







Urla,tipa,se tavaleste pe jos,lumea din jur il injura pe Basescu,ii cere socoteala.....



PS:Faza cu urletul mi-a pus-o o distinsa sustinatoare a lui Patri..scuze Mircea Geoana,profund indignata ca multi nu cred...


Dinu Patriciu care a folosit un copil in campania electorala
si,dupa ce a observat ca efectul este invers,pur si simplu a dat ....caseta si pe copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Ia luati voi putin loc in www.catavencu.ro/justitia_nu_vrea_sa_analizeze_pumnul_trucat_al_lui_base-11527.html" target="_blank">contextul problemei

Invingem impreuna Romania bunului simt





Io de director am mai dat prin Catavencu mult inainte de campania electorala cand conservatoareaRodica taraia institutiile statului care o declarasera turnatoare prin justitie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Cit despre expertiza. Alecu Racoviceanu spune ca lui nu i-a cerut nimeni filmuletul original, si ce a pus pe site e editat sa scrie Gardianul pe el. Si detaliile sint in nu stiu ce anexa. Despre ce film vorbim si despre ce concluzii ale expertizei?



Uite cineva care imi da si mie dreptate
Daca esti prost, asa meriti

Politic, Traian Basescu a castigat. Tehnic, ce-am auzit e o gluma. Nu mai conteaza. Nu va lasati manipulati si mergeti la vot.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Ar fi interesant sa aflam si "unde", la ce secvente s-a "umblat" la filmulet...
Oricum, mare degringolada...

http://verze.ro
simtul umorului inca nu a murit
femei cu simtul umorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Apropo de Razvan Dumitrescu,Razvan Turcescu & co de la Realitatea.
Acum ceva vreme,iata ce atitudine aveau:

http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1174810-schimbari-realitatea-razvan-dumitrescu-dat-afara-robert-turcescu-avertizat.htm

Razvan Dumitrescu a precizat ca singurul motiv care l-ar putea face sa se razgandeasca ar fi "lipsa oricaror ingerinte in politica editoriala".

In cadrul aceluiasi material Robert Turcescu acuza canibalizarea talk-show-urilor de pe Realitatea Tv, foarte multe la numar, si mai ales rularea acelorasi figuri in cadrul acestor emisiuni


Ce sa-i fi facut oare pe acesti doi domni sa isi schimbe opiniile la 180 grade in 2 ani???Cumva niste salarii fabuloase?Zic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Daaaa...cum sa nu?!...nu va lasati manipulati si mergeti la vot...basescu % staff va manipuleaza ,antena 3 e singurul canal tv respectabil din Romania si televoting-ul afisat permanent pe ecran e de 94% geoana- 6% Basescu...eu ii cred,inca putin si Geoana depaseste 100%da,totusi,cu respectele de rigoaare,unde este afisat nr de telefon pe ecran?...se voteaza doar in studiouri?...pai,daca da,au o mare problema...6% dintrei ei sunt tradatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Dyannna,as fi foarte curioasa cum ai motiva optiunea ta de vot.
Asta daca o poti face serios,fara acuze si alte bla bla-uri.Cred ca ai fi mai de folos acestui forum cu o astfel de postare decit cu cea pe care ai facut-o mai sus.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui maminuta

Dyannna,as fi foarte curioasa cum ai motiva optiunea ta de vot.
Asta daca o poti face serios,fara acuze si alte bla bla-uri.Cred ca ai fi mai de folos acestui forum cu o astfel de postare decit cu cea pe care ai facut-o mai sus.
Multumesc.Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt
uite chiar aici mi-am motivat intentia de vot http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145703&whichpage=1parerea mea despre manipularea grosolana cred ca este importanta...pe forum nu se scriu adevaruri absolute ci pareri ale userilor...asa cred eueditez:gresisem link-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Dyannna..,acesti useri sunt procent ai populatiei votante .Prin urmare,parerile lor egal optiune reala de vot.
De aceea este important sa fim corecti in motivarea optiunii.Pun ramasag ca un procent important de romani votanti fac o optiune sau alta de vot fara sa aiba habar de nici un fel de elemente concrete ale programelor candidatilor.Voteaza in virtutea influentelor si manipularilor de la tot pasul.
De aia avem datoria sa ne motivam optiunea!Sa aratam si altora ce stim despre unul sau altul dintre candidati.Acum,cit nu este prea tirziu!

Mergi la inceput