model moral ?

model moral ? | Autor: jojonel

Link direct la acest mesaj

Buna seara....

Sint un membru putin activ al marii familii Despre copii,dar va urmaresc cu mare interes zi de zi, chiar daca nu particip activ la discutii.Acum simt nevoia sa pun o intrebare,care ma framinta de citva timp incoace...e vorba de raspunsul la intrebarea pusa candidatilor la presedentie...e vorba de o persoana publica a Romaniei actuale...care poate fi considerata un model moral pentru noi toti. Nu raspunsurile celor care isi doresc sa acceada la Cotroceni m-au descumpanit, ci chiar intrebarea in sine.Marturisesc ca nu reusesc sa numesc un model moral....e oare atit de rar sa intilnesti calitatea umana reala care sa fie considerata model? Cu ani in urma as fi numit: parintele Galeriu,Doina Cornea,Corneliu Coposu....Dar azi? Va rog ajutati-ma sa identific macar citeva persoane publice care sa merite acest titlu..

Va multumesc, si subliniez ca post-ul meu nu are neaparat conotatii politice, ci poate spirituale si morale mai degraba.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

foarte buna intrebare jojonel!

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Din pacate, in ultimii ani, televiziunile au promovat doar pitipoance dornice de atentie de orice natura sau de persoane simpatice, dar fara a fi un model de urmat. Intr-un cuvant : non-valori.
Oamenii de caracter au fost "acoperiti" de astfel de personaje, mai cu tupeu.



allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Modele nu sint cei care sint promovati de televiziunile comerciale. Nu la televizor cauti modele daca ai nevoie de asta.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput