In Banat la noi acasa (14) Sarbatorim si Daruim

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Mai una dedicatiune pentru Clau:



Laura, eu sunt convinsa ca o sa dovedesti virusu! Maya e o fata puternica, se vede pe ea, are atitudine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Saluti...


cum sunteti?...Clau, Gabi... vad...prezente nu gluma...io azi sapai netu in lung si-n lat dupa mobila de buca...ca poate imi face nenea meu pan ala craciun...si atunci o aduc cu cea pt bebe...acu trec sa fac schita ...masuratori...

Laurelu...asa tusea si Lori mai acu 4 ani ...da de cand cu hormopatele...nu mai avem treaba...ai cautat-o in gat si-n nas?...


va pupez...io de la 4 juma azinoapte nu am mai avut somn...deja ma gandesc cu groaza ce o sa ma astepte peste o luna

mihi 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi prin jurul casei, gradi, inot.
azi tare marait a fost Edi asa ca am prins loc liber la smoc si am tras un control. Imi era groaza ca iar e otita, dar e totul ok....asa ca ori sunt dintii, ori are pitici pe creier.
Laura imi pare rau ca nu e ok maya. de ce nu incerci si cu homeopatia?
Gabi mi-ai facut pofta cu retetele tale. as incerca si eu morcovii aia in sos dulce acrisor cu orez. toate retetele alea sunt pt. regim disociat? Nu stiu cum am reusit de am pus 3 kg intr-o luna, asa frumos slabisem dupa nastere si acum...sunci, burta, colacei.
mihi spor la comandat mobila si gasit model. americanul e la bunici?
Claudia mai poti? esti ca o toata ziua. cred ca de abia astepti cheful din weekend.
sa-mi zici daca ma poti ajuta cu crema respectiva, daca nu sa caut alta persoana.
vii numai tu? sau aduci si copiii?

, merg si eu la treburi.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Gabelu super melodii, eu intre timp fusai si la munca
Giova deci tu vrei cremele, scuze credeam ca vrei numai info despre ele iara citi in dunga, pai eu le iau nu e problema, trebuie sa le comand ca nu stiu daca gasesc la farmacie homeopate fiind, deci zi-mi sigur daca le vrei amandoua sa stiu sa le comand sa imi ajunga pana next week, eu vin cu Andi sa o luam pe Deni sa o aducem aici in vacanta,deoarece Deni e in ro de asta vara.
va las ca ma striga lumeaaaaaaaa de prin casa.

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Mihi, unde iti faci mobila la comanda? Ca imi trebe si mie un corp pentru bucatarie (pentru cuptor + chiuveta).

Giova, vezi ca unele sunt de post si nu-s disociate. De obicei le pun tag-uri. Le gasesti si in meniurile din stanga sortate, pe categorii. Eu una am reusit si cu postul sa slabesc vreo 2 kg, dar mai am vreo cateva.

Va pup de noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Claudia thanks. iti trimit in PM linkul, asa nu risc sa nu-l vezi.
Aha...Deni e in Ro. ai decis ca e mai bine pt. ea sa stea aici?
gabi am vazut eu, dar nu prea am avut timp sa le rasfoiesc pe toate. Morcovii in sosul ala au iesit super, putin cam dulci dupa gustul meu...sau o fi fost si bulionul dulce.
Eu nu prea pot tine nu stiu ce regim...nici nu rezist, dar si alaptez si tin cu dintii ca macar pana la 6 luni sa fie alaptat exclusiv.

ma duc si eu sa-mi culc puiul mare. maine pana la 9 trebuie sa fim la gradi, caci vine mos Nicolae.
si somn usor.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Buna gimineata la Banat :




Giova deci iti iau crema aia da? si roboteii lui Dorina tre sa-i comand sa vina pana vin in Ro
Mihi iubita lasa ca trece nu te mai gandi, a 4-a nastere va fi piece of cake io stiu tot la Bega vrei sa nasti?
Cristina,Diana,Miro? ce mai faceti?
eu intru iar la bucatarie imediat

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Fetele, fac campanie! Si eu in ton cu vremurili!

Votati Craciunita Eva aici:

http://www.tan-tan.ro/show_video.php?id=10



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning fete banatene, oriunde v-ati afla!

Poftiti la inca un rand de si-alte licori indragite sa ne trezim bine (mai eles eu) si sa ne pregatim cum se cuvine de WE! Cum ceasurile au batut deja primele zile ale lui decembrie, cred ca un pic de atmosfera de sarbatoare nu ne strica, drept pentru care va invit la o "lingurita" de relaxare:



Dar stiu ca scrisarati, nu gluma, zilele astea! Eu am fost atata de entuziasmata dupa marea-intalnire-mare ca mi-a pierit inspiratiunea complet si n-am mai zis nik! Noroc ca am apucat sa fac oareshce poze, sa stie lumea ca am fost intr-adevar acolo, caci altfel nu ma credea nimeni! In orice caz, m-a bucurat teribil reintalnirea cu Katika, m-au incantat Gabita si Dienuta, care-s niste scumpe si finute. Desi a fost o seara pe fuga, cu nazdravanii zglobii, si papanasii uriasi plus cartofii apetisanti, cu subiecte multe de conversatie si cateva neterminate, cu mine imbracata neinspirat in trelingul tipic oltenesc (ca doara si la nunta ne imbracam asa, numai ca-l luam pe al nou) eu m-am simtit minunat si mi-am incarcat sufletul si bateriile cu multa bucurie! Abia astept urmatoarea intalnire, la care sper sa vina si Laurica impreuna cu Maya scumpa si Ela cu Robi cel voinic si Aiduca cu dodolotzul cel frumos si roshcovan si Miro (fatza de care imi cer mii de scuze c-am omis sa o anunt de intalnirea precedenta) cu printul mic si printesa Kara cea frumoasa si Giova cu baieteii si Mihi cu muschetarii si burtica ei minunat de roza si bineinteles Claudita noastra draga, pe care o astept mai ceva ca pe Mos Craciun !

V-am fetelor dragi si un WE minunat va doresc!

Sa votati BINE!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Doamne fata numai ai tigle pe casa tu cu treningul tau auzi da ce sa votam, cu romania? ce frumos ai scris tu de fete
si ce pofta mi-ai facut cu papanasii si crumpeii,abia astept sa halesc bunatati de ro




io ma dau tot pe din astea alta stare n.am

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput