Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (355)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Erina,m-am bucurat si eu mult sa te aud!!!Esti foarte nostima cum povestesti tu de Daria si de jungla bucuresteana
Ti-am promis un link cu fondul de ten preferat de mine:

http://ro.strawberrynet.com/makeup/clarins/true-radiance-foundation-light/51471/#DETAIL

si iti mai recomand inca unul:

http://ro.strawberrynet.com/makeup/lancaster/beauty-source-age-defying-spa-foundation/82936/#DETAIL

Asaaa,ca produse de ingrijire,ti-am zis deja ca gama Clinique e preferata mea!

http://ro.strawberrynet.com/skincare/clinique/#8514

Ca mascara,Lancome-ul e invincibil,Fatale!

http://ro.strawberrynet.com/makeup/lancome/?LineId=5864#5864
Pudra si blush-ul le am de la Clinique si Estee Lauder!Kholul de la Dior,gloss-uri de la Givenchy,Estee Lauder,Lancome...in general ce au la promotie.
Sunt extrem de seriosi,iar produsele nu sunt contrafacute!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Erina,m-am bucurat si eu mult sa te aud!!!Esti foarte nostima cum povestesti tu de Daria si de jungla bucuresteana


Buna Teodora Multumesc ca ti-ai luat din timpul tau sa pui informatia atit de completa. Miine dimineata fac si eu comanda.

Nostima nu mi-a mai zis nimeni pina acum...cred ca mi se trage de la accentul moldovinesc.

Te pup si numai bine! Daca se mentin copiii sanatosi hai sa ne intilnim intr-un week-end inainte de plecarea noastra!!!


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Erina,m-am bucurat si eu mult sa te aud!!!Esti foarte nostima cum povestesti tu de Daria si de jungla bucuresteana


Buna Teodora Multumesc ca ti-ai luat din timpul tau sa pui informatia atit de completa. Miine dimineata fac si eu comanda.

Nostima nu mi-a mai zis nimeni pina acum...cred ca mi se trage de la accentul moldovinesc.

Te pup si numai bine! Daca se mentin copiii sanatosi hai sa ne intilnim intr-un week-end inainte de plecarea noastra!!!


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
24+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle


Sa nu intelegi gresit ideea de nostim.Esti extrem de naturala si de directa atunci cand povestesti,iar mie-mi faci impresia ca ne cunoastem de 1000 de ani!Esti tare calda si transmiti necenzurat tot ce simti
Poate ca ne-am cunoscut mai bine in concediu,dar am senzatia ca-mi esti prietena de-o viata!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Neata la prinz si de la mine. Ce faceti, sper ca toata luma este mai bine decit sapt trecuta.
Nana, sanatate multa Andreiutului si mamicii lui greu incercate. Va imbratisez!
Am fost si noi ieri la parada, n-am ajuns la Arcul de Triumf, am stat pe Kiseleff la restaurantul Doina. A fost super, am vazut si bine, nu a fost nici prea aglomerat, copii s-au urcat pe tancuri. Frumos chiar si pentru noi, caci era prima data cind mergem. Vlad a fost incintat de tancuri. In rest ne-am tinut doar de petreceri, simbata la ziua unui baietel Andrei (am ajuns acasa la 12 noaptea), duminica la fratele meu si luni a fost ziua sotului. Asa ca Vladut cinta non-stop la multi ani si imi cere in fiecare zi tort. Este un dragalas si ma topeste cum vorbeste si vad ca evolueaza.In fiecare zi spune cite ceva nou si face propozitii din ce in ce mai lungi.Offf, ca drag imi mai e!
Vorbeati de masuratori. Dudu are aprox 13kg si 90 cm, ceea ce mi se pare super ok (nici noi nu suntem prea inalti, asa ca nu pot sa cer prea multe la capitolul asta). Toti copii sunt bine, important e sa fie sanatosi, ca kg si cm au timp sa cistige.
Cam atitea de la noi, sint super adormita si vad ca deja cola nu mai are nici un efect, cred ca in curind o sa-mi pice capul pe birou.
Va pup si va urez o saptamana (ce a mai ramas din ea) excelenta!

anca, mami de Vladut... 06.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cu mare placere mi-as dori sa ne intalnimTinem ,,aproape'' si vedem cum evolueaza copiii,apoi fixam o iesire intr-un loc de joaca combinat cu un papa bun,vedem noi,sanatate sa fie!

Si apropos de papa bun,tocmai ce-am balotat(de la cofetaria Maria):
-un profiterol;
-un parfait de cioco;
-o praji Viena;
-o miniamandina;
-o minichoux-a-la-creme;
-un miniecler cu ness....

Vai de tartanul meuuuuuu

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Nana,iubita,
Sanatate din belsug fluturasului nostru iubit,sa ajungeti cu bine in Ro si toate problemele sa ia sfarsit!

Duamna,drum bun spre Romanica si sa ne vedem cu bine

Noi am fost liberi ieri,si-am dat o raita pe la parintii mei.Nu va spun cat rasfat e pe Mihnea,e lesinat dupa tatal meu(si reciproca e universal valabila) si orice mustrare ii faceai,mergea sa te reclame la ta-ta-i!Era mortalNe-am intors pe o ceata oribila,naspa drumul
Acum suntem cumintei akasica,cu bona.
Are un program imposibil de trezire:la 6:30 dimineata,ma termina,mai ales in we!

Am vazut pozici minunate ale Sabinelor cu minunatiile lor,ale Erinei cu scumpica de Daria,ale cumetrei cu gashca de prichindei
Nu prea o vad bine pe ,,Nuna'',e disputata rau de tot,daca era Mihnoiu pe-acolo il provoca la un duel pe nashicu'

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Buna fetelor!

Am vazut poze cu Daria la parada, cu puiul mic si superb al lui Betty, cu joaca de la Busteni si petrecerea de la Bran si cu o mamica graviduta tare frumoasa Gabriela si printesica ei. Japonicile sunt superbe, iar pozele exprima atatea sentimente.

Eu sunt intr-o mica pauza de forum, Adelina a adormit mai devreme azi, s-a trezit de la 7 si am stat si mai mult pe afara. La pempersi am renuntat definitiv ziua mai ramane sa vedem cum facem noaptea, deocamdata nu o stresez, vad ca sunt nopti cand se trezeste cu pempersul uscat. Apropo cam de o saptamana iau iesit pe piept niste bubite mici ca o iritatie, dar pe o suprafata mica , iar acum sunt uscate si nu stiu cu ce sa ii dau, aveti idee cam despre ce este vorba?


Sabina tinem pumnii! Sa te faci repede bine.

Nana sper din suflet ca Andrei este bine.

Yaia esti tare haioasa la faza cu popa, dar ai foarte mare dreptate.

Teo si eu ma simt vinovata si cand mananc un pic de ciocolata.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Christina sa-ti traiasca puiutii, foarte frumos ai povestit.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Crishtina,inca o data iti spun sa-ti traiasca copilasiiSunt adorabili,iar nasterea ta,parca am trait-o si eu in timp ce o citeamSa fiti sanatosi cu totii si sa va cresteti frumos odraslele!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Si apropos de cadouri am fost luni prin Carrefour dar nu ne-am putut hotari ce sa-i luam mandrei, mai o aveam si cu noi iar eu tin foarte mult sa nu vada ce va primi.

Ma duc sa fac niste paste cu pui sa pape fata cand se trezeste.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput