Piata Universitatii 2009

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui ellej
Si cat timp mai traieste cine stim noi, acesti cativa nu au voie sa voteze cu partidul al carui "presh de onoare" este el.



Apropos de chestia asta, ma intreb cu cine au votat in 2000 cei care tot apeleaza la argumentele astea de santaj sentimental. Va amintesc ca atunci au ajuns in turul II Iliescu si Vadim. Eu una nu l-am votat atunci pe Iliescu, mi-am rezervat 'onoarea' asta pentru acum. Eu zic ca invocand existenta precedentului am voie si eu sa-mi exercit dreptul de a vota o data in viata cu comunistii lui Iliescu (chiar daca si eu chiuleam de la ore sa merg cu ai mei in Pta Universitatii). Voi puteti sa ii votati pe ai lui Base. E totusi democratie, cred ca am voie sa votez cu cine vreau, nu?

Atunci nu m-am temut de Vadim, chiar m-ar fi amuzat teribil sa iasa presedinte. Acum nu mai vreau circ, m-am mai maturizat.




Am mai spus: in 2000 e singura data cand nu m-am dus la vot in turul II.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui deliak

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Asta i-a mai ramas lui Basescu, ca sa castige alegerile! Sa scoata agitatori in strada! RUSINE!!!


Mda....no comment.....de ce o fi intotdeauna Basescu de vina???....de ce nu putem considera ca acei oameni au iesit in strada din motive personale...si nu indemnati de cineva anume?
Daca ieseau unii si manifestau impotriva lui Basescu, sunt sigura ca nu mai comentai ca i-a instigat cineva...ci veneai repede si ne anuntai ca poporul nu-l mai vrea pe Basescu.
Offff...............




Agitatori, golani, huligani, teroristi, agenturi straine, liniste, oameni de bine, droguri in piata universitatii, manifestanti platiti... nu aveti senzatia de déjà vu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Ce e patosul asta cu comunismul? E o isterie fabricata.





Nici macar. Da suna bine. Doar nu vrei sa recunoasca lumea ca il simpatizeaza pe Basescu pentru originile sale 'sanatoase' si pentru nivelul sau accesibil. Cred ca reprezinta materializarea visului tuturor romanilor care se pricep la politica tot asa de bine ca la fotbal..."Daca as fi presedinte...aaaaaaa...as face exact ce face Basescu...ca bine le mai zice...vino Mitzi repede la televizor!...lasa vasele...ne vorbeste Presedintele!".




Mai incerc odata , poate-poate: eu personal (una bucata elector) nu votez cu Basescu pentru ca mi-e frica de intoarcerea la PCR, ci NU VOTEZ CU PCR!! punct! Sesizezi cat de cat o diferenta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Mai incerc odata , poate-poate: eu personal (una bucata elector) nu votez cu Basescu pentru ca mi-e frica de intoarcerea la PCR, ci NU VOTEZ CU PCR!! punct! Sesizezi cat de cat o diferenta?


parca-parca sesizez ceva...ca nu votezi cu Basescu pentru ca ti-e frica de intoarcerea la PCR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana07

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Mai incerc odata , poate-poate: eu personal (una bucata elector) nu votez cu Basescu pentru ca mi-e frica de intoarcerea la PCR, ci NU VOTEZ CU PCR!! punct! Sesizezi cat de cat o diferenta?


parca-parca sesizez ceva...ca nu votezi cu Basescu pentru ca ti-e frica de intoarcerea la PCR


Am incercat, asta e. Mai clar de atat io nu poci pentru ca sa ma esprim .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Mai incerc odata , poate-poate: eu personal (una bucata elector) nu votez cu Basescu pentru ca mi-e frica de intoarcerea la PCR, ci NU VOTEZ CU PCR!! punct! Sesizezi cat de cat o diferenta?


Eu nu am inteles prea bine CE mai incerci o data.

Bravo tie ca te-ai decis cu cine votezi....


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Mai incerc odata , poate-poate: eu personal (una bucata elector) nu votez cu Basescu pentru ca mi-e frica de intoarcerea la PCR, ci NU VOTEZ CU PCR!! punct! Sesizezi cat de cat o diferenta?


Eu nu am inteles prea bine CE mai incerci o data.

Bravo tie ca te-ai decis cu cine votezi....


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Explicam de ce votez cu Basescu fara sa fiu subjugata pana peste poate de farmecului lui personal.

Edit: sau poate o fi din cauza nivelului lui accesibil, pe care, dupa spusele lui Accept, l-as pricepe si eu cat de cat (eu = electorat orange, personal nu ma simt atinsa de spusele unor necunoscuti :)). Adevarul e ca si domnu' Sica a zis ca electoratul lui Base e formati din drogati, golani, c.u.r.v.e. isi alcoolici, nu, dar Accept e mai amabila, vorbeste doar de nivelul accesibil .

Acum trebuie sa mai reflectez in ce categorie intru...

Mergi la inceput