Violente la Timisoara

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Mie mi se pare ca voi glumiti, serios! Vor redresa Romania cei care au dus-o in sapa de lemn??? Va redresa Romania Iliescu???

N-am spus nicaieri ca Basescu nu ar fi un fost comunist. Dar voi vreti sa ajunga la putere actuali comunisti!

Va intreb la modul cel mai sincer, pentru ce toti acei tineri si copii morti in '89? 1989 - 2009 Degeaba!

PS. Il voi vota pe Basescu doar din considerentul "raului cel mai mic"! Ce trist!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Voi uitati cine i'a pus eticheta "prostanac" lui Geoana? ILIESCU! De ce? Pai pt ca nu i'a facut jocurile lu' tatucu' Ilici! In fine, parerea mea dom'le

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ancuta, se vede ca nu esti in tara! In majoritatea afiselor electorale ale lui Geoana el apare flancat de Iliescu (in plan secund, dar suficient de sugestiv), Vanghelie, Hrebenciuc, Vantu, Voiculescu. Cum ii puteti vota, oameni buni??? Cum???

Si...remember, poate va treziti totusi: http://www.youtube.com/watch?v=Shi4Wr5n-pc

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Ancuta, ar fi frumos ca MG sa isi fi primit epitetul pentru ca i-a tinut piept lui tatucu' Ilici. Da' realitatea e putin diferita. Vezi de exemplu www.realitatea.net/raspuns-socant-al-lui-geoana--nu-stim-cati-suntem_38381.html" target="_blank">declaratia lui cu privire la numarul de ofiteri de securitate din Romania: "Nu stim cati suntem, in primul rand".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Ancuta, se vede ca nu esti in tara! In majoritatea afiselor electorale ale lui Geoana el apare flancat de Iliescu (in plan secund, dar suficient de sugestiv), Vanghelie, Hrebenciuc, Vantu, Voiculescu. Cum ii puteti vota, oameni buni??? Cum???

Si...remember, poate va treziti totusi: http://www.youtube.com/watch?v=Shi4Wr5n-pc

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!





Alina, afisele alea sunt trucate de PD-L. La fel cum am vazut afise cu Basescu flancat de Udrea, Cocos, Ridzi etc. Ca isi iteste si Iliescu mutra (rar) pe langa Geoana, stiu ca e o problema.
Detasati-va odata de cloaca din spatele fiecarui candidat. Amandoi o au. Depinde de fiecare daca e dispus sa scape candva de ea. De oamenii din partid care ii fac pe alegatori sa duca mana la nas.
Eu fac parte din categoria idealistilor. Imi permit, deoarece am ce manca, am o casa, am conditii umane de trai. Altii nu-si permit si atunci musai pentru ei sa fie pragmatici. Daca pui in balanta o solutie viabila pentru un termen moderat si o vesnica lupta intre puterea de la Cotroceni si Parlament, orice om lucid o alege pe prima.
Ceea ce aduce trio-ul asta atat de hulit este o optiune. Macar vin cu ceva. Basescu nu vine cu nimic. Cu nimic. Tara se zbate in criza, iar politicienii abili deturneaza problemele economice spre comunism. Prost banc.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Ingrid, e adevarat ca Iliescu nu apare in afisele electorale ale lui MG, dar la conferinta de presa de la finalul turului 1 era in spatele lui :(. Vazut de mine personal la TV. Si nu era in randul 7, si el, pe undeva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas


... selectarea personalitatilor favorabile pactului? Fara "audiatur et altera pars"?

Uite, am gasit si cealalta parte:


TRU (Traian Ungureanu):

"Luptati pentru libertate!

Nu e timp de plīns! E clipa revoltei! Au ars a doua oara mortii Timisoarei. Banda lui Geoana, Antonescu si Johannis a intrat īn Timisoara, prin tradarea primarului Ciuhandu, tradatorul neuitatului Corneliu Coposu. Au dansat pe sīngele care a scaldat Piata Oprei!

De ajuns! Pīna aici! Lacomia nefericitilor care vor sa īnghita Romānia a īndraznit, astazi, sa se atinga de Timisoara. Astazi, de 1 decembrie, ziua nationala a Romāniei!

Dragii mei prieteni, ati vazut ce ne asteapta sub Geoana!

Protestati! Oricum si oriunde! Pe strada, pe net, īntre prieteni si mai ales PRIN VOT, PE 6 DECEMBRIE!

Gloria Timisoarei nu se va stinge niciodata!

Aparati democratia! Aparati libertatea!"

sursa: http://traianungureanu-tru.blogspot.com/2009/12/luptati-pentru-libertate-nu-e-timp-de.html#comments




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Ancuta, se vede ca nu esti in tara! In majoritatea afiselor electorale ale lui Geoana el apare flancat de Iliescu (in plan secund, dar suficient de sugestiv), Vanghelie, Hrebenciuc, Vantu, Voiculescu. Cum ii puteti vota, oameni buni??? Cum???

Si...remember, poate va treziti totusi: http://www.youtube.com/watch?v=Shi4Wr5n-pc

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!





Alina, afisele alea sunt trucate de PD-L. La fel cum am vazut afise cu Basescu flancat de Udrea, Cocos, Ridzi etc. Ca isi iteste si Iliescu mutra (rar) pe langa Geoana, stiu ca e o problema.
Detasati-va odata de cloaca din spatele fiecarui candidat. Amandoi o au. Depinde de fiecare daca e dispus sa scape candva de ea. De oamenii din partid care ii fac pe alegatori sa duca mana la nas.
Eu fac parte din categoria idealistilor. Imi permit, deoarece am ce manca, am o casa, am conditii umane de trai. Altii nu-si permit si atunci musai pentru ei sa fie pragmatici. Daca pui in balanta o solutie viabila pentru un termen moderat si o vesnica lupta intre puterea de la Cotroceni si Parlament, orice om lucid o alege pe prima.
Ceea ce aduce trio-ul asta atat de hulit este o optiune. Macar vin cu ceva. Basescu nu vine cu nimic. Cu nimic. Tara se zbate in criza, iar politicienii abili deturneaza problemele economice spre comunism. Prost banc.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Ingrid, cu ce vine Geoana? Cu dorinta de a uni romanii? Asta-i ce ne lipseste acum? Asta vrem? Egalitate, nu? Si liniste! Asa era si pe vremea lui Ceasca parca...

Eu inteleg ce spui tu si-ti respect pe deplin optiunea (nu ca te-ar incalzi cu ceva, dar de dragul democratiei am simtit nevoia sa subliniez asta ) insa repet, voi vreti sa-i aduceti inapoi pe niste comunisti convinsi. Nu vor face nimic altceva decat sa cenzureze la greu, sa faca aproape imposibil accesul la informatie si la libera exprimare. Oare asta au visat oamenii aceia acum 20 de ani? Asa isi inchipuiau ei Romania anului 2010?? Sunt convinsa ca nu!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Si doar mi-am promis ca atata vreme cat aici se vor invoca nume istorice precum Bratianu, Coposu, etc si se va discuta despre Iliescu si mama lui Stefan cel Mare eu nu ma mai bag .Rusine sa-mi fie ca nu pot sa ma abtin!
Vad ca nu comenteaza nimeni nimic rau despre marele baneer cu "Ciuhandu si Ostaficiuc il sustin pe Basescu" ...tot la Timisoara ! Fals, urat, golanesc, cacialma
Revin la rugamintea de a-mi spune cineva dintre sustinatorii lui TB de ce ar fi el mai putin comunist si ar asigura un viitor mai luminos tarii! Si ca sa fiu "foarte" on topic , credeti ca pe TB nu l-ar fi hulit timisorenii? Credeti ca l-ar fi considerat mai putin comunist? Asta ignorand supozitia conform careia hulitorii erau membri PDL imbracati "civil" ! Si daca au fost in stare sa puna asa un banner mincinos, de ce n-ar fi in stare sa organizeze si asa o mascarada?

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Doina Cornea despre manifestatii: Īmi amintesc de mineriade, e un gest disperat al presedintelui

http://www.mediafax.ro/politic/doina-cornea-despre-manifestatii-imi-amintesc-de-mineriade-e-un-gest-disperat-al-presedintelui-5146409/

(scuze, Ali, nu m-am putut abtine )

Mergi la inceput