Albinutze de Mai-Iunie 2009(43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Hello, mie mi-a cazut Larisa din pat ieri fix in brate, am avut mare noroc ca am ajuns la timp. Azi a inceput sa mearga de-a buselea, voia sa ajunga repede la surioara. Din vocabularul ei imi amintesc: mami, mama, cubu', r2d2, I (l)ove you, apica, hai.

Miruta, eu o sa o alaptez cat o sa vrea ea.
Lauraa, imi pare rau pentru ce ai patit. Si eu sunt cal de cursa lunga, dar am inceput sa iau vitamine tocmai ca sa nu am surprize (n-am mai luat de cand eram copil).
Bamsy, frumoasa fata ai!
Cris, multi pupici Mirunei de 6 lunitze .
Ely, felicitari pentru dintisor!
Dani3lla, eu zic sa nu-mi dai adresa, ca o sa dai faliment daca vrei sa bagi torturi in mine pana ma ingras. Am antrenament . Da-mi si mie te rog reteta aceea usoara, ca n-am salvat-o.
Philip, felicitari pentru cumparaturile de black friday, sa le poarte sanatosi. (am un chef de shopping... )
Coraly, cred ca Larisa este maraita si de la dinti, ma astept sa-i apara inainte de 7 luni. Multumesc .
Yioanna, "la banii mei"... as fi vrut eu sa fie asa. Desi muncesc de la 16 ani uneori cate 16-18 ore zilnic, tot din credite ne-am realizat si noi cate ceva, asa ca avem rate la casa, teren si masina, unele pe numele parintilor . Am ajuns recent sa nu avem bani de medicamente pentru copii, iar inainte de nasterea Sabinei eram pe minus, nici bani de patut nu am avut la inceput. Cerceii de aur au fost toti primiti, Saby a avut din maternitate cerceii mei, apoi a primit 3 perechi la botez. Larisa a primit 2 perechi.
Lavinia, nu simt nevoia sa ma justific, dar daca am fost atat de mult la mare anul acesta, am fost ca sa muncim, in cea mai mare parte. Totusi tind sa cred ca nu te refereai la mine. Chiar nu sunt de invidiat, si pot sa detaliez.


Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ca tot ma enervati cu torturile voastre , ia uitati cum a fost cel de la ziua mea: http://sabina.geneza.ro/poze/?level=picture&id=3225 . A fost umplut cu crema de trufe si visine in alcool .

Mai spre sfarsitul albumului (pag. 5-6) sunt poze si cu noua mea culoare de par (la cererea publicului) prinse intr-un moment de tandrete in pijama.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Otilia,eu nu i-am dat portocala ,ca mi s-a parut ca-i prea "tare" si mai acrisoara,asa ca am incercat mandarina...am facut suc din ea la storcator si am adaugat-o piureului.Am incercat cu pielita la blendar dar nu se face bn ,si sa stau sa curat fiecare feliuta

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Carla,asa vb Lari?????uauuuu,pai fi-mea e "inapoiata rau".
Pozele din parc sunt super iar tortul.
Culoarea ta nu stiu de ce eu o vad roscat inchis,tu ziceai ceva de mov.
Cred ca imi trebuie alti ochelari.

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruta

Carla,asa vb Lari?????uauuuu,pai fi-mea e "inapoiata rau".
Pozele din parc sunt super iar tortul.
Culoarea ta nu stiu de ce eu o vad roscat inchis,tu ziceai ceva de mov.
Cred ca imi trebuie alti ochelari.

Mirela ,cea mai fericita mami de pui mic ,Antonia Maria(13 iunie 2009)

Jurnal de bebe strumf
Antonia,minunea mea


A ta e normala, ale mele au fost vorbarete dintotdeauna, Saby nu se mai opreste, vorbeste si in somn, iar cea mica invata foarte repede de la surioara.
Si ochelarii tai sunt buni , culoarea trebuia sa fie mov, este ciclam inchis la radacina si mov inchis in rest, fiindca pe parul nou a prins altfel. Nu sunt incantata de reusita, dar se putea si mai rau, si o sa se spele in curand.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda_magda

fetelor a incercat careva dieta montignac?
dici nu stiu pe unde sa-ti zic, dar pe la mall undeva nu s-or gasi mosi din aia ca in filmele americane, care stau acolo si trancane cu totii copii?
la gradi nu fac serbare, nu?

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png



S-or face , dar el nu merge inca la gradi
La mall...nu stiu daca e ce vedeam noi in filme (adica un mos functional, care sa asculte o poezie si sa dea un cadou0 sau e doar pentru imagine


CAPRA CU 2 IEZI

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

A DOUA MINUNE


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruta

Daniella,.De obicei in cel de langa palatul copiilor,facut in vara de nenea piedone.

Dici,nu stiu,si eu as vrea sa-i fac Antoniei poze cu mosu.Anul trecut era in parcul lui nenea piedone mosu cu saniuta si reni,sper sa fie si anul asta.

Antonia,minunea mea


Ati iesit si zilele astea??? Noi am fost toata saptamana trecuta, de pe la 11:30 pana apunea soarele, daca mai iesi uita-te dupa mine...ca tu ma vezi sigur, eu alerg dupa Matei


CAPRA CU 2 IEZI

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

A DOUA MINUNE


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

miruta, alaptez pana la un an cel putin; cat vrea ea
carla, un tort ce te defineste; superb; culoarea e ok,"focoasa"
dani3lla, incerc sa iau din nou programeleu

multumesc ca m-ati linistit cu tusea

fetelor, ce ziceti de piscina cu bile? se merita sa cumpar?

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Sau este la Miniblue un dinozaur mare de plus viu colorat plin cu bile de astea reducere de la 2 mil si ceva la 160 ron si am o piscinuta de aia pt mare si sa le pun acolo

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput