Albinutze de Mai-Iunie 2009(43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

fetelor a incercat careva dieta montignac?
dici nu stiu pe unde sa-ti zic, dar pe la mall undeva nu s-or gasi mosi din aia ca in filmele americane, care stau acolo si trancane cu totii copii?
la gradi nu fac serbare, nu?

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

bamsy sar'na de link...deja m-am apucat sa fac cadourile de Craciun...asta e ...pe timp de criza improvizam.O sa va arat la sfarsit ce a iesit sa-mi dati o parere
alynta as vrea eu sa fiu la cura ...de fapt m-as pupa sinngura daca as putea sa tin vreodata cura.Niciodata nu mi-a iesit treaba cu cura ,am slabit doar prin sport.
cuscra fac si eu ce pot pt o mica "zgaltaiala" da vad ca nu tine...sotul cred ca,din cauza crizei,face economie si la asta
miruta multumim pt mesaj,La multi ani si de la noi pt tati si ...pitica maraita si mamica obositaApropo in ce parc iesi de obicei?
badriana felicitari pt dintisorulnr 2 si imi pare rau de cazatura...macar v-a dat si voua cel putin premiul de popularitate?
maria ppam buburuza maraita
laurraa si Denisoiu tuseste din cauza degetelor care mai scapa pe gat din cand in cand si cateodata cred ca si din cauza vocalizelor pe care le faceLa mine nu a durat mult pana s-a descarcat programelul
otiliap iar v-a luat fimiu si la faza cu degetele...baga 4 de la o mana si unul de la cealalta in acelasi timp

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Gata,am fost afara,am facut si un pic de nani cu pitica si acum joaca.
Lauraa,si a mea isi baga mainile pe gat sau se ineaca cu saliva si apoi tuseste.

Yioanna
Daniella,.De obicei in cel de langa palatul copiilor,facut in vara de nenea piedone.
Cris
Maria,ma bucur ca-i place piticului la leagane.Si pe mn ma batea gandul sa incercam un leagan din parc.Pitica a primit de la nasa un leagan de curte ,sa-l instaleze acum bunicul.
Dici,nu stiu,si eu as vrea sa-i fac Antoniei poze cu mosu.Anul trecut era in parcul lui nenea piedone mosu cu saniuta si reni,sper sa fie si anul asta.
Eu am inceput sa-i dau Antoniei dupa ce m-am consultat cu dr,pt imunitate ,imuno baby,sper sa fie bn.
Fug la ea ca tot maraici e.


Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

am trimis un mail pe mail-ul comun.... sper sa va placa...."copiii si nazbatiile lor"

va si sa aveti o seara buna si o noapte linistita...

Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

LA MULTI ANI ROMANI!!! LA MULTI ANI ROMANIA!!!


La multe lunite bebe David si la multi multi ani mami Yoanna

Cuscra ... a mea se striga si singura..."biiiiaaaa" si ea a primit mai devreme de la Mos N (parintii mei) suport de baita de stat in poponeata...sila fel ii place mult.....si ieri am dat-o pt prima data in parc intr-un leagan de bebici...si radea maimuta in hohote...cand voi avea timp...bag niste filmulete...

Am citit intr-o mare fuga...dar am vazut ca cineva a cazut si s-a lovit la un san .... recomandarea mea e sa iti faci niste analize la san.... nu vreau sa te sperii dar mama nasei mele a cazut la fel si .... de la lovitura i s-a facut ceva pe acolo si in cateva luni-un an a aflat ca a facut cancer.Sigur la tine nu va fi cazul...dar asa...mai bine previi decat sa tratezi.


Va pup...poate revin mai tarziu...

Si multumesc pt urarile de ieri pt sot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
am racit!
in juma de ora avem programare la medic pt vizita de 6 luni si vaccin. nu's daca mai intru azi daca se lasa cu maraieli dupa.
pup toata gasca

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Magda,nu am incercat montignac-ul,in schimb am avut succes cu scarsdale ,inainte de sarcina ca acum si eu mai am de dat jos vreo 6 kg.
Cred ca tot pe asta o s-o incep,dar cand termin cu alaptatul ,plus ca mi-a promis sotul ca de la anul sta cu anto de 2 ori pe saptamana sa ma duc la aerobic.Sa vedem.
Si acum ....toate rosiile la mine in cap(nu pot nici salata sa le fac ca nu-i priesc fica-miiCat aveti de gand sa alaptati?(exceptand cazurile cand ramaneti fara laptic).


Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Andreea,pupam baiatul sa nu planga si sa nu fie maraici sau cu febra apoi.Imi pare rau ca ati racit.

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsof spune:

La mutli ani fericiti draga Yoanna!
Multumim de urarile pentru David!
Azi am fost la medic, are 9,600 gr si i-am facut si vaccinul de 6 luni si n-a plans deloc mititelul. e un avantaj sa fii grasun.
Singura grija este ca are ochiul stang un pic lenes, se numeste "lazy eye" adica nu si-l misca simetric cu dreptul. mi-a facut recomandare la un oftalmolog.
David nu sta inca in fundulet, dar a inceput sa mearga de-a busilea, adica cum se deplaseaza soldatul in transee, se sprijina pe-un cot si impinge cu picioarele.

Fetelor, eu observ ca am inceput sa dau jos din kg (am ramas cu 8kg in plus), dupa ce mi-a venit CM, la 5 luni.
anda_magda eu am incercat dieta montignac si am slabit foarte bine, dar eram si mai tanara, si slabeam cate 1kg/saptamana.
N-a fost prea drastic, adica cautam sa nu combin grupele de mancare, adica toata ziua mancam doar carne cu salata, sau doar fructe si legume, deloc paine, dulciuri sau cartofi.


mamica de Daria (26.09.2005) si David

poze David: http://picasaweb.google.ca/vhodis/David2009_Studio?authkey=Gv1sRgCNS28ZvMz-nDLQ#

Poze Daria: http://picasaweb.google.ca/vhodis/Daria_sept2009?authkey=Gv1sRgCNeHpp2gwNWTfQ#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

dani3lla, multam de raspuns. portocala ai dat direct la blender sau ai curatat-o de pielita mai intai?? botosul mic si mumos

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput